Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Az igaz, hogy ha valaki...

Az igaz, hogy ha valaki elkezdi követni a paleó diétát, annak vitaminokat is kell szedni? Milyeneket? És mi lesz, ha nem szedi?

Figyelt kérdés

Én kb. 1 hete követem a paleót, eddig jól érzem magam, igazából még semmi változást nem tapasztaltam, de szerintem még korai is lenne.


Viszont ezt a vitamin-dolgot nem tudom hova tenni. Eddig meg voltam róla győződve, a cikkek, beszámolók, leírások alapján, amiket olvastam, hogy ez a lehető legjobb étrend. De akkor mért kell vitaminokat szedni?


2013. aug. 9. 16:12
 1/4 Julie S ***** válasza:

Akármilyen étrendet is követsz, ha ipari termelésből származó élelmiszereket veszel és eszel, akkor szükséged van vitaminpótlásra.

Hogy miből mennyire van szükséged, arról nincsenek teljesen egybehangzó vélemények a paleósok között sem. A legfontosabbak talán a D-vitamin, a C-vitamin és az omega-3.

2013. aug. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden embernek szüksége van vitamin kiegészítésre.. ez van, nem a természetes életmódunk szerint élünk.


Paleóval nem foglalod a helyed tápanyagszegény gabonákkal, ennyivel már több hasznos tápanyagot, vitamint és ásványi anyagot viszel a testedbe. Ettől még lehet pótolni bizonyos anyagokat.


Ha nyáron nincs is D-vitamin hiány, télen van. C-vitamin is jó (nem véletlenül írták előttem).


Omega3, jellemző a hiány.. hiszen nem esszük általában.. K2 vitamin, ipari tápon tartják az állatokat, nincs a húsukban.. pótolni kellene.

2013. aug. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 showmesthing ***** válasza:
Felesleges vitaminokat szedned. Nem is értem ez egy baromsag a dietetikusok meg taplalkozasi szakertok kihasznaljak a dietazok naivitasat. Erdekes, hogy az ember "normalis" etrendjebe nem ajanlanak vitamint, mintha a péksütibol majd esszenciis vitaminok kerulnenek az ember szervezetebe. Rgyebkent meg a paleoban ajanlott olajos magvak tele vannak vitaminokkal ,a mandula pl. E vitaminnal. Ne aggodj,kerdezo, ha nem eszel vitaminokat pluszban kapszulakban attol NEM jarsz porul.
2013. aug. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Minden embernek szüksége van vitamin kiegészítésre."


Ezt egyszerűen a nem-ideális körülmények miatt írtam. Nem tudok annyi zöldséget enni amivel (szerintem és sokak szerint) elég c-vitaminhoz jutok. Nem tudok elég halat enni (omega3) nem tudok füves takarmányon nevelkedett állatot enni (k-k2 vitamin). Nagyon szeretném, hogy ezeket ne kelljen külön pótolni, főleg mert én sem nagyon szoktam mostanában.. remélem nem lesz ez hátrányos.


Azért a magam részéről 250g aszkorbinsavat vettem az őszre, télre készülve.

2013. aug. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!