Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mi az a Paleo diéta? Hogyan...

Mi az a Paleo diéta? Hogyan működik?

Figyelt kérdés
2014. febr. 1. 19:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
65%

[link]


Ha engem kérdezel, egy divatos humbug, ahogyan az előző tízezer ilyen elmélet.

2014. febr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
62%

Igazából ez nem egy diéta, hanem egy életmód.


Röviden a lényege annyi, hogy nem fogyasztasz gyorsan felszívódó és nagy inzulinterhelést okozó szénhidrátokat és nem eszel olyan káros növényi vegyületeket tartalmazó ételeket, mint a gabonák, burgonya, tejtermékek stb. amik roncsolják vagy áteresztővé teszik a bélfalat, és ezzel gyulladást okoznak, vagy megzavarják a szénhidrátanyagcserét és a hormonháztartást.


De a neten is rengeteg leírást találsz.


Én egészségügyi okokból tértem át, mert glutén és laktózérzéken vagyok. Már az előtt elkezdtem áttérni, hogy a paleóról hallottam volna, de jó, hogy van, mert így nekem is könnyebb. :-)


Szerintem egy alapjaiban jó, érthető és tudományosan is alátámasztott dolog, de csak akkor van értelme, ha tényleg élete részévé teszi az ember.


Tény, hogy elég nagy reklámja van, és sokaknak nem a lényeg jön le belőle, de mivel egyre több a laktóz és gluténérzékeny ember is (nem véletlenül), így szerintem abszolút van létjogosultsága, és bizony működik is. Legalább is nálam igen, de én mint mondtam ételallergiás vagyok.


Viszont aki eddig a káposztaleves meg egyéb nők lapjás diéták világához szokott, az könnyen azt hiheti erről is, hogy csak egy újabb divat. Nem szabad összehasonlítani őket, mert teljesen másról van szó.


A glutén és laktózérzékenyek mellett a policisztás ovárium szindrómásoknak (PCOS), inzulinrezistenciával küzdőknek és a cukorbetegeknek is segíthet egy teljesebb életet élni, illetve egészségüket megőrizni.


A PCOS és az inzulinrezisztencia orvos kezelése is diétából áll, mert a szénhidrát anyagcsere zavar a szervezet teljes hormonháztartását bezavarja.Tehát ez bizonyított.

A glutén és a tejtermékek pedig az első számú étel allergéneknek tekinthetőek, így szerintem érhető egy olyan "diéta" ami kerüli ezeket a szervezet számára adott esetben káros anyagokat.


Mivel ezek az anyagok sokszor egyértelmű tünet nélkül is bajt okoznak, pl az elhízás, amit szimplán egy általános civilizációs jelenségnek tekintenek, így ezek kiiktatása jótékony hatással lehet azokra is, akik orvosilag diagnosztizált betegséggel (még/már) nem rendelkeznek.

2014. febr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
61%

Egy amerikai ostoba találmány, amit egy magyar bukott számítógépes pasas hirdet.

Aki hisz benne, az lehet, hogy ideiglenes jól érzi magát, de később a szervezetében sok hiánybetegség léphet fel.

2014. febr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
69%

Én is pontosan tudom miről beszélek.


Én csinálom, élem, azért mert kell, és csak jót tudok mondani róla. Nem elég, hogy fogytam 8 kilót, a bőrproblémáim is megszűntek, a bélpanaszaimmal együtt.

Egyetemet végzett ember vagyok, természettudományos szakon végeztem, én sem nyalok be minden marhaságot, mert tisztában vagyok egy két dologgal, de ebben van ráció.


Ellenben senkinek sem kötelező ezt csinálnia. Én nem akarok senkit rábeszélni, mert nekem se károm, de hasznom belőle. Tarthatod divatos humbugnak, jogod van hozzá, de a teljes képhez hozzátartozik az én történetem is és az én álláspontom is. Majd a kérdező dönt belátása szerint.


Válaszoltam a kérdésre.

2014. febr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem Te paranoid vagy. No meg nem éppen az udvariasság és a véleményét hasznosan előadók mintaképe, de másnál a szálkát is, sajátodban a gerendát sem...


Esetleg ha kifejtetted volna, miért humbug, nem csak odaböffented akkor többre mentünk volna vele.


Nem azt kell nézni, hogy hú azt kell enni mint az ősember de gáz. Pontosan ki van fejtve melyik élelmiszert miért nem JAVASOLJÁK.


Pl. A gyorsan felszívódó szénhidrátokat azért nem, mert óriási inzulinválaszt váltanak ki, minek hatására hirtelen esik a vércukor, ismét éhséget generálva (elhízás), később pedig kialakul az inzulinrezisztencia, és a II. típusú diabétesz, PCOS, nyavalya...

A tejtermékek glikémiás indexük ellenére szintén nagy inzulinválaszt idéznek elő, dettó. Plusz allergén.

Gabona: glutén és fitátok, mely felszívódást gátolja, vitamin és ásványi anyag hiány alakulhat ki, vashiányos vérszegénység stb.


Minél többet olvastam róla, annál kevésbé tűnt humbugnak. Esetleg javaslom tedd meg Te is.


De nem szándékozom ezzel kapcsolatban mélyremenő vitába bonyolódni, és most ha megbocsátasz...

2014. febr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Neked mi bajod van? Humorérzék? Lesz^rom-tabletta?


Banyek, elismertem, hogy a véleményed teljesen korrekt, mit csináljak még?

A kérdező nem véleményt kért, hanem infókat, amiket megadtam neki. A véleményemet 3 szóban írtam oda, direkt nem kifejtve, mert azt a három szót se kérte.


Diplomás úr/hölgy? Mi a problémája? Szövegértés megy-e? A humort, a felajánlott békejobbot észreveszi-e?

A korrekt kérést (miszerint spórolj az odamondogatásokon) normál hangnemben közöltem.


Még egyszer kérdem: mi a bajod?

2014. febr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
0%

Valóban tudományos szemszögből, nem pedig áltudományosból, mint Szendinél:

[link]

2014. febr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
37%

Miért tudományos, illetve Szendi által képviselt nézetek miért áltudományosak?


Ha az az áltudományos amit Szendi is elérhetővé tesz, akkor az áltudomány jó dolog, mert a segítségével emberek gyógyulnak meg, fogynak le..


Én egyébként azt hittem, hogy áltudományos például a nyugati orvostudomány, amivel meg betegek lesznek az emberek.


De mindegy is mit hogyan nevezünk, az a nézet kell, ami egészséges és praktikus.


Ez pedig a Szendi irány.

2014. febr. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Hinni a templomban kell, Tápi! A tudomány kísérletekkel alátámasztott tanulmányokra épít.

Szendi azért áltudományos, mert a gabonák illetve a tejtermékek teljes elvetésével kapcsolatban olyan forrásokra, olyan összefüggésekre hivatkozik, melyeknek nincs alapja.

Ha nem lennél fanatikus, szemellenzős, ostoba lény, akkor elolvasnád a linkelt cikket és feltennéd ott a kérdéseidet!

2014. febr. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
22%

Most fáradt vagyok hozzá, hogy elolvassam. Ezek rég lerágott csontok amúgy.. viták.. amiket már mások megbeszéltek.


Majd talán megnézem..


Ami itt áltudományos, és emberellenes az a nyugati betegségügy. Ami ettől eltér, az már olyan rossz nem lehet..


Meg újra: EMBEREK GYÓGYULNAK MEG A PALEÓVAL.


Örülnöd kéne, hogy a cukorbetegség és az elhízás gyógyítható, Te örülsz ennek?

Szerintem ez fantasztikus dolog, csak a gyógyszeriparnak talán nem szolgálja az érdekét.

2014. febr. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!