Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Nádcukrot miért nem szabad...

Nádcukrot miért nem szabad használni a paleo diétánál?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én 5 hónapja paleozok, és tudom, hogy a nádcukrot sem szabad használni, de mivel erre nem tér ki konkrétan, nem tudom elmagyarázni anyukámnak, hogy MIÉRT NEM szabad a nádcukrot sem. Pl a gyümölcscukorról találtam, és megmutattam neki, ezért azt már nem használja. De nádcukorról semmit nem találtam és arról sem, hogy a barna, finomítatlan nádcukrot miért nem lehet. Neki nem elég az, hogy nem, el kell magyarázni. Van konkrétan erről leírás? Mert én a könyvben sem találtam a nádcukorról semmit. Ja és mégvalami. Olyan édesítőszer, ami nem stevia és nem aspartamos, hanem más, mondjuk pl. a sparos, olyat sem lehet?
2014. febr. 3. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. mert a nádcukor az szacharóz (glükóz+fruktóz) diszacharid, azaz sima cukor, ami nagy inzulinválaszt vált ki felszívódás után


2. Sparos édesítőszer, de mi a vegyület? Xilit, eritrit mehet, de bizonyos nézetek szerint ezek sem kellenének / bár jobbak mint a cukor vagy az aszpartám.

2014. febr. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Megnéztem és most nem is sapros, hanem a polysweet van itthon:

Na ciklamát

Na szacharinát

tömegnövelők (ez minek bele?)

tartósítószerek

aroma

étkezési sav....

nem hangzik jól... de mennyire gáz? Őszintén szólva amennyire szeretem az édességet, ahhoz képest nagyon drága a xillit, pláne az eritrit. Így is folyamatosan fogyok, de nekem KELL a paleo édesség...a stevia meg...tán még drágább a xillitnél és elviselhetetlen mellékíze van.

2014. febr. 3. 11:06
 3/8 A kérdező kommentje:

Találtam egy röpke leírást egy paleos oldalon:

"

Finomított cukrok – (kristálycukor, porcukor, kockacukor, nádcukor) a paleolit étrend szerint szigorúan kerülendő cukrok"

NADE! Az édesanyám erre azt mondja, hogy ő FINOMÍTATLAN, BARNA NÁDCUKROT használ.Tényleg nem találok arról semmit.

2014. febr. 3. 11:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudok neked arra válaszolni, hogy a spáros édesítő mennyire gáz.


A káros hatások összeadódnak, és együttes hatásuk tud valódi egészségkárosodást okozni.

Minél több apróságot szűrsz ki, annál többet könnyítesz a tested dolgán.


A nádcukor az répacukor, szacharóz. Ezt felsoroltad, hogy nem ajánlott.

Hogy finomított vagy nem az mindegy, pár ásványi anyaggal és kosszal több van benne, ezért 'nem finomított'. A koszos cukor is cukor, ha engem kérdezel.


Másfelől heti 1-2 cukorevés még nem okoz túlsúlyt.

2014. febr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A nádcukor pont úgy emeli a vércukorszintet, mint a mezei kristálycukor...hiába "maradnak benne hasznos anyagok" és nincs finomítva...


Magyarázd el neki, hogy a paleo egyik lényege, hogy ne ugráljon az ember cukra és inzulin szintje.


Ahányszor nádcukort eszik a cukra felmegy, majd nagyon leesik...


Ha sokat használja, az azt jelenti hogy sokszor lesz magas az inzulinszintje, ami káros...gyulladások felerősödéséhez vezethet.


Hiába nem finomított...


A gabona is úgy ahogy van rossz...nincs olyan, hogy a finomiítatlan jó lenne...a finomított meg rossz. az egész úgy rossz, ahogy van.


;-) Hajrá!

2014. febr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ami az édesítőt illeti az előttem szólóval egyetértek...


Ez tényleg úgy működik, hogy nyílván nem halsz szörnyet, ha használod...de MINDEN KEVÉS SZÁMÍT, mert összeadódik, tudod mint a bankban :-D.


A sok kis szarből, nagy szar lesz a végén...bár elnézést a szóhasználatért. De ez tényleg így van.


Én nem használnék ilyet a helyedben.


A xilit/eritrit drága, viszont gondolom nem is eszel olyan sok édességet már, nem? Havi 2x, 3x sütsz valamit akkor eloszlik a költség...


Eleve nem túl jó, hogy tele van mindenféle más cuccal is...persze biztosan nem fogsz ettől elhalálozni egyből :-D.

2014. febr. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen igen. Csak tudod az a baj, hogy én fertegeges édességzabáló voltam. Én egy 2 literes jégkrémet képes voltak egy nap alatt, kétszeri nekifutással megenni! Fél tepsi sütit egy nap, meg ilyenek. EHHEZ KÉPEST már jóval kevesebb édességet eszek, ami paleo ugyan, de én MINIMUM hetente csinálok sütit, rosszabb napokon gyakrabban. VAgy valamilyen édességet. És fogyni fogyok ugyan, de sok ilyet eszem. Pl nekem nasi a kesudiós mazsola is. De mondom, fogyok rendesen, viszont nekem még eléggé gyorsan fogy a xillit is. Az lesz, hogy tényleg kevesebbet eszem és kész. Az édesítőt meg most vettem akkor az utolsót és kész :D
2014. febr. 3. 18:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Ügyes!
2014. febr. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!