Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Aki átállt a paleo étrendre:...

Aki átállt a paleo étrendre: mennyi időt töltötök főzéssel? Minden nap főztök?

Figyelt kérdés
Főleg a reggeli/vacsora érdekel: hogy a muffin / kenyér sütést milyen gyakran csináljátok? Vagy főtt tojással, salátával el lehet lenni? Hogy oldjátok meg egyszerűen?

2014. márc. 9. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok teljesen paleós, de majdnem. Viszont én súlyos eset vagyok, mert hedonista, főzni, kísérletezni és enni is szerető s még itthon is vagyok... Rengeteg időt el tudok tölteni a konyhában...

Én nem lakom jól könnyen, s mivel húst sem eszem, igencsak építek a magkenyerekre, nekem kegyetlenül nehéz lenne nélküle. (Nyilván van, aki sosem eszik ilyesmit, úgy is lehet. Viszont én nem nagyon eszem húst, valamit pedig kell.) Napi 1-4 alkalommal szoktam sütni, ebben a magsütik is benne vannak. Viszont hajlamos vagyok egyszerre annyit, amennyit megeszem, főleg a kísérletezés fázisában. Ha "sokat" csinálok, a párom úgyis hamar felfalja a részét, kivéve, ha jó zsírosra csinálom, mert akkor marad a rizsénél.


De még én sem eszem mindig magkenyeret...

A tojás remek cucc, főzve speciel nem szoktam enni, hacsak nem ételt készítek belőle (pl. tojáspörköltet, az fenséges), inkább sütöm. Sajna annyi tojásom nincs, hogy jóllakjak egy rántottával, de meg lehet oldani, megfelelő mennyiségű zsírral és zöldséggel, esetleg olajos maggal (mélyreható kísérleteket még nem folytattam, de lenmaggal vagy mandulával teljesen jó).

Olykor előző ebédről maradt ételt eszem, de ha nem vagyok nagyon éhes, akkor akár egy kis sült zöldség is megteszi (mondjuk fél kiló répa, némi hagyma, ezek 3-4 deka zsírban sütve, opcionálisan olajos maggal szórva... ez már azért alakul).

Ja és ha minden kötél szakad, a túl kevésnek bizonyult étel mellé be lehet dobni egy adag zsírtejet is...

Gondolom, némely saláta is megfelelhet valakinek, akár egy kis hallal... Én nem tudom olyan zsírosra csinálni, hogy jóllakjak vele, bár ha az előző étkezés igen jól sikerült, akkor van rá esély ;)

2014. márc. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 nagyontamas ***** válasza:
Mi szeretjük a húsételeket, ezekből hétvégén főzünk sütünk annyit, hogy napokig van mihez nyúlni. Salátákat frissen készítjük, gyümit csak mosni kell. Reggeli pl.: ma két tükörtojás kis reszelt sajttal, csípős paprikával, kenyér nélkül.
2014. márc. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Másfél éve paleozom és részemről igen sok főzést igényel.

De valamit valamiért, nem adják könnyen a gyógyulást :-).


Én majdnem minden nap főzök. Szeretem a friss ételt, nem szeretek egy hétre előre lefőzni/sütni ételet, mert a tápértéke idővel folyamatosan romlik. Frissen a legértékesebb az étel. De tény, hogy kényelmesebb előre főzni.


Paleo kenyeret semennyit nem sütök. Fél év alatt telítődtem vele egy életre. Lenmag gondolatától hányingerem van.


Nem szoktam muffinokat sem sütni.

Reggelire ilyemsit eszek:

1. Tojás így, vagy úgy elkészítve...rántotta, főtt, lágy, tükös, tojáskrém stb stb.

2. Avokádó

3. Füstölt hal, vagy halkonzerv

4. Oldalas előre elsütve

5. Kolbász


Vacsora ugyanez ;-), vagy valami maradék :-)

2014. márc. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én egy hete kezdtem a paleo-t: én is folyton főzök. Még örömmel veszem az egyszerű ötleteket, hátha lehetne egyszerűsíteni. Mindenkinek köszi az eddigi válaszokat is!
2014. márc. 15. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!