Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Kókuszreszelék, mint ideális...

Mi közöd Tőle kérdése:

Kókuszreszelék, mint ideális és olcsó nassolási alkalmatosság?!

Figyelt kérdés

Konkrétan glutén, tej, hozzáadott cukormentes, legalábbis most ami a kezembe akadt az ilyen. Nyomokban diófélét és mogyorót tartalmaz, ami utóbbi kicsit szomorú, de talán belefér kategória. Elvileg 100 grammra vetítve kb. 7g ch van benne 60g zsír 8g fehérje és az egész kb 600 kcal, ami hibátlan, mert ad elég energiát. Én eddig mandulával próbálkoztam, de az ugye gluténos, ha előre csomagolva veszed és baromi drága is.


Mindez KEDVEZŐ ÁRON. Félreértés ne essék, természetesen nem azt akarom, hogy ebből álljon az étrendem, de elég ideális kajának tűnik, ha pl. munka közben nincs lehetőség normális ételt beszerezni.


Ti mit szóltok ehhez?


2014. márc. 29. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem jónak tűnik. Konkrétan ez miatt "100 grammra vetítve kb. 7g ch van benne 60g zsír 8g fehérje" mert inkább több legyen a zsír és kevés ch, mert a zsír az nem hizlal annyira mint a gyorsan lebomló szénhidrát. Szóval én egyetértek :)

De biztos valaki majd megcáfol :D

2014. márc. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen mandula gluténos és miért? Erről még nem hallottam.


Szerintem jó, de én sok kókuszt eszem, s az olajos mag fogyasztásom többnyire túllóg minden valaha általam olvasott előírt limiten...

A kókuszt igencsak kedvelem, mert finom és édes, de azért olyan sok szénhidrát nincs benne. Édesszájú vagyok, no. Ma sütiztem és kakaóztam, mindkettőben igen alaposan képviseltette magát a kókusz. Csak úgy magában nem szoktam enni, pedig nagyon finom, ropogós fajtát sikerült találnom, szintén jó áron (csak darálva szeret összeállni göröngyökbe, megnehezítve a keverést, de így születnek a foltos sütik). De rengeteg ételbe jó.

2014. márc. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Arra gondolok, ha boltban veszel csomagolt mandulát. Azt nyilván olyan gyártósoron csinálják, ahol több minden belemegy, többek közt glutén is. Nyilván nem nagy mennyiségben, de érezhető lehet ennek ellenére.


Én ma találtam ki ezt a dolgot, láttam hogy van itthon kókuszreszelék és megnéztem mit ír a tápanyag táblázat. Le voltam döbbenve. Rákérdeztem mennyiért vette anyám és mondta, hogy 120ft... (Ezt mondjuk tényleg nem tudom elhinni, de majd lecsekkolom) Spar saját márkás reszeléke.

2014. márc. 29. 20:02
 4/13 anonim ***** válasza:

De ha van egy héjas mandula, akkor belül nyilván nincs glutén, a külsején pedig még fehér port is látnék... Nem mintha szemmel kvázi nem látható glutén árthatna nekem.


Mekkora volt 120ft? 10 deka? Mert az annyira nem kiemelkedő ár, én kicsivel 1000 alatt veszem. Annál jobb árat nem ismerek.

A kókusz is olajos mag, s az olajos magvak ugyan különböző makrotápanyag-összetételűek (ha helyesírásilag nem jól írtam, s ezt valaki tudja, legyen szíves szólni, nagyon szeretek helyesen írni, de az összetett szavakban nem látok elég logikát), de azért alapvetően hasonló a kalória- és a zsírtartalmuk. A szénhidrát és a fehérje kicsit már vibrál, de azért nem olyan nagyon. Nagy kivétel a gesztenye, fogalmam sincs, mitől olajos mag, ha nem zsíros, hanem szénhidrátdús.

2014. márc. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
én szoktam enni sok kókuszreszeléket. ledarálva is, markomba szórva is, csokiba, stb :D tényleg jó cucc:)
2014. márc. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A kókusz jó nasi. Arra kell figyelni, nehogy cukrozott legyen, néha eszükbe jut ilyen hülyeséget csinálni.


Csomagolt mandula. Szerintem, ha nem vagy glutén allergiás akkor attól a mikro gramtól, ami ESETLEG ráraqad a mandulára semmi bajod nem lesz az égvilágon.


Ilyen szinten, ahogy írod csak az ALLERGIÁSOKNAK kell figyelni szerintem.


Vagy van valami komoly bélbetegséged, hogy ennyire figyelsz erre? szerintem ha nincs, akkor azért ennyire nem kell figyelni erre.


Én betegség miatt paleozom, de ilyen dolgokkal nem foglalkozom, mint ez a mandulás "szennyezettség".

2014. ápr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nincs bélbetegségem. Mondjuk igazad van, túl sok glutén bizonyosan nincs benne. Azért "félek" tőle csak kicsit, mert mindig kirügyezem tőle. Elég durva pattanások jelennek meg nálam néha és azt vettem észre, hogy a gluténfogyasztás után 1-2-3 nappal jelennek meg.
2014. ápr. 3. 10:17
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia, az előző vagyok.


Szerintem nem az a mikromini glutén okozhatja, hanem lehet a zsír benne, vagy érkeny vagyok a mandulára.


De ez is olyan dolog, hogy pl régen nekem is zsírosabb lett a bőröm a magoktól, de mióta paleozom valahogy hozzászokott a magokhoz és zero pati nem jelenetik meg :-).


Szóval, vagy hozzá kell szoknod, vagy esetleg tényleg allergiás vagy a mandulára...sajnos ez is előfordul. De tuti nem attól a mikro-mini liszttől, ami vagy rajta van vagy nincs :-).


Szerintem ennyire nem kell félni tőle, ha nem vagy beteg.

2014. ápr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan lehet enni, hisz "elvileg", ha nincs benne adalékanyag, akkor olyan, mintha a kókuszdióból ennéd meg a gyümölcshúst, csak épp reszelve. Amúgy elég olcsó, főleg húsvéti időben viszik le nagyobb üzletláncok az ilyen süteményekbe való anyagokat. Az Alidban a múlt héten 200 g kókuszreszeléket 169 Ft-ért vettem, de ott épp tegnap ért véget az akció. A házi "kőkori" sütiben mindig ezt teszek, mert olcsóbb, nem úgy mint a maglisztek.
2014. ápr. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 gungasam ***** válasza:
4-es válaszolónak a "makro-tápanyag összetételűnek" szerintem így helyes. Az első szóösszetétel még indokolt lehetne de elég a kötőjel, hiszen a második tag is összetett. Az összetétel kifejezés meg simán önálló szó, még kötőjel se kell.
2014. ápr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!