Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mekkora az a testzsír arány...

Mekkora az a testzsír arány egy nőnek, ami a lehető legalacsonyabb, de még az ideális, egészséges intervallumba esik?

Figyelt kérdés
Azért ide írom a kérdést, mert egyébként paleózom és sportolok. Vékony vagyok 172 cm és 56 kiló, de a testzsírszázalékom 23. Ez azt jelenti, hogy bár nincs rajtam sok felesleg, azért a hasam nem "kockás". Az érdekelne, hogy paleón belül, mit hogyan szigorítsak, ha fogyni nem szeretnék sokat, csak szálkásodni? Az interneten mindenféle testépítő hókuszpókuszt találok csak, de én nem eszem se rizst, se zabpelyhet, illetve állati zsírt, tojást is eszem. Minden választ köszönök!
2013. ápr. 15. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Az esszenciális zsírarány nőknél kb. 12 %. Ennél kevesebb komoly egészségügyi problémákhoz vezet, leáll a peteérés, meddőség alakul ki.

Egyes szakirodalom már a 15-16 %-ot is veszélyes alsó határként említi.


16-19 % között sportos, vékony, atletikus

20-25 % átlagos (a nem sportoló nőknél ennyi az ideális)

26-31 % elfogadható, de azért már van esztétikai felesleg, itt egy hurka, ott egy hurka

32 %-tól túlsúlyos


A korral ezek a határok egyre jobban tolódnak. Egy negyvenesnél már a 33 is még elfogadható.

2013. ápr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor 16%? Jól hangzik... :)


Most 13 kiló zsír van rajtam, ebből ezek szerint kb 9 kiló esszenciális. Akkor 4 kiló zsírtól kellene megszabadulnom az izomtömegem megtartása mellett... Jól gondolom? És akkor lenne kb ez az arány.

2013. ápr. 15. 16:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, de a helyedben inkább a 18-19 %-ot céloznám meg.

Ha van minek látszódnia, akkor már ekkora testzsírral is bőven látszódni fog.

Én nem merném annyira megközelíteni a 16 %-ot.

Tanulmányozd a képet:

[link]


Plusz a 4 kilónyi zsír úgy is lemehet rólad, hogy a testsúlyod nem változik, sőt inkább nő (ez a legjobb).

2013. ápr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
+ férfiaknak inkább a 20-21 körüli tetszik jobban
2013. ápr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ó hát a férfiaknak elég sok minden tetszik, ami nekem nem :)))


Szuper kép, köszönöm! Most kb pont ugyanúgy nézek ki, mint a 20-21-es lány és nagyon tetszik a 17-18-as... Majd még kutatgatok a témában. Jelenleg arra jutottam, hogy fehérjedúsan kell enni, nagy súlyokkal kell edzeni és kb 20-30% -os kalóriadeficitet elérni. Ez így helytálló?

2013. ápr. 15. 16:51
 6/8 anonim ***** válasza:

én azt a 20-21-es lányt 19%nak tippeltem volna :D amúgy ha ez 15% -> [link]

akkor a 15% is teljesen egészséges :) amúgy én fiú vagyok és rajtam nins zsír, de nem tudom a testzsírszázalékom.. lehet h olyan 7% körül van, de nem vagyok annyira izmos, kockás a hasam, de nem annyira mint szeretném :D Én 7% alá szeretnék menni de ugyanakkor izmosodni is. Ezt amúgy már régóta tartom, paleózom én is, és megmaradtam zsír nélkül, sőt most a ketogént próbáltam, az is jó :) azzal se jött fel semmi zsír. Meg még ami jó, hogy este eszel nagyon sokat és akkor nem kell napközben enni, de este tényleg kell enni, sztem ha nem ennék sokat, akkor elfogynék :D én nem azért eszem mert éhes lennék, hanem mert nem akarok elfogyni :D arra kíváncsi lennék, hogy mondjuk egy ilyen hasat hogy lehe elérni: [link] ez vhogy keménybbnek látszik mint az enyém és olyan szépen ott vannak a mélyedések az izmok között. Hogy lehet ilyet?? :o (lányoknak mondjuk sztem nem kell kockahas:D)

2013. ápr. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 ●●●● ***** válasza:
Egy lánynak magasabb zsír%-on előjönnek a kockák, mint egy fiúnak, mert a pasiknak a hasára megy a legkevesebb zsír is, a csajoknak meg csípő-combra, nem hasra. De bizony az utolsó zsírréteg eltüntetése a legbonyolultabb. Ha eléggé akarod, sikerülni fog!
2013. ápr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hát, én a 20-21%-osra hasonlítok, pedig rendszeresen sportolok...
2013. máj. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!