Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Párommal próbálunk átállni a...

Párommal próbálunk átállni a paleo étrendre. Nem fogyás miatt, hanem egészségügyi szempontból inkább. Miket ehetünk, ihatunk?

Figyelt kérdés
Kevés dolgot tudunk egyenlőre, kezdők vagyunk, de sajnos nincs időnk mindent elolvasni, ezért gondoltam itt kapok segítséget. Mik azok a dolgok, amiket mindenképpen kerülni kell, mivel lehet helyettesíteni (főként a köretet) stb? Lisztet mikkel lehet helyettesíteni, cukrot stb...Mindenre kíváncsi vagyok a témával kapcsolatban. Köszönöm előre is a válaszokat.
2014. ápr. 10. 13:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Tudom, hogy most nem a kérdésre válaszolok, de előbb-utóbb nem árt majd utánaolvasni. Én is úgy értettem meg, mert előtte eléggé szkeptikus voltam. Nem reklámozni akarom, de paleolit szakácskönyv II.-ben receptek mellett tömören össze is van foglalva a paleolit táplálkozás lényege és a betegségek prevenciója. Ill. láttam , hogy van olyan könyv, hogy Paleolit kezdőknek. Talán az internetes libriben most akciós

[link]

,és a bookline.hu-n is, de én antikváriumokból szerzem be az irodalmat hozzá. Ugyanis egyrészt a táplálkozásból áll, de nem csak 100%-ban ebből, hanem mozgásból, vitamin-, ásványianyagok és omega3 pótlásából is áll.

2014. ápr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, természetesen utána fogok olvasni, csak kevés időm van munka mellett és minél előbb szeretnénk nagyjából elsajátítani/elkezdeni a paleot. Ezek a könyvek már meg is vannak, szóval rajta vagyunk az ügyön :)
2014. ápr. 10. 14:36
 3/16 anonim ***** válasza:
27%

Az elsö válaszához kiegészítésként:

Azt ugye tudod, hogy Szendi NEM szakember, semmifßele egészségügyi vagy táplálkozástudományi épzettsége sincs, hanem programozó matematikus volt, utána rendezö lett, mielött a paleóról kezdett összeírogatni dolgokat, és ezzel pénzt szedni ki a hiszékeny emberek zsebéböl!?!?!?

2014. ápr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Megkérek mindenkit, a kérdésre válaszoljon és ne a paleo étrendet ócsárolja! Köszönöm! (főleg, ha még nem is ért hozzá az illető, annyit se, mint én)
2014. ápr. 10. 14:46
 5/16 anonim ***** válasza:
32%

Én igazából arra volnék kíváncsi, hogy ha semmit nem tudsz szinte róla, miért követed?

Egyébként vannak paleolitos üzletek, ahol egy vagyonért naponta bevásárolhatsz, így nem is nagyon kell utánaolvasnod.

2014. ápr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
28%
Mé kérdező, ha jobban tudod?
2014. ápr. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

Mielőtt belefogsz követni Szedi ostobaságait, tájékozódj előtte a szervezet működéséről. Beszélj néhány jó orvossal, hogy tudd milyen hiánybetegségeid lesznek 10-15 év múlva, amiket akkor már nem lehet visszafordítani vagy helyre hozni.

Egy divat nem éri meg, hogy tönkre tedd a szervezetedet.

2014. ápr. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
39%

egyebkent en is beszeltem 2 emberrel,akik paleoztak,de a vérképük rossz lett,amivel elötte semmi gondjuk nem volt.

én is paleoztam,de csak ket hetig,meg akkor is rendeltem.

de sztem nagyon költséges.

2014. ápr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Igyekszem rövid lenni, mert már elég sokszor írtam kisregényeket a témában, pedig nem én vagyok a téma nagy szakértője, csak igyekszem.

Amúgy a tiltólistát tényleg egyszerűbb guglizni és elolvasni, remek recepteket pedig blogokon lehet találni.


Cukor: xillit, eritrit, esetleg stevia annak, aki nem megy falnak a mellékízétől. Illetve ott van a kókuszcukor is, ami poénos ízű. Részleteket most nem írok róluk.


Liszt helyett: maglisztek, olajos magvak.


Leginkább ugye a glutént és a tejet és közvetlen rokonait kell kerülni szerintem, tiltólistások még a hüvelyesek (a földimogyoró is), a krumpli s a gluténmentes gabonák is. A sajt és a zabpehely a megengedő paleóban van, az igaziban nem. A mézet nem tudom, valószínűleg nem az, mert a GI indexe magas, engem speciel nem érdekel, még csak pokolra se jutok miatta, amúgy pedig megéri, mert jó :P Túlzásba azért nem viszem.

Vaj használható ghívé alakítás után, de sokan nem foglalkoznak a nüansznyi fehérjével, ami benne van a sok zsír és némi víz mellett.

Röviden ennyi, biztos van még pár apróság, amit kifeledtem.


Köretnek teljesen jók a zöldségek (nyersen, sütve, párolva), legalábbis nekem (kivéve párolva, azt sosem. a párom pedig képtelen zöldséget enni köretként, ezért sem lesz paleós még ideiglenesen sem, de attól még ugyanazt eszi, mint én, csak más körettel). De tojásból és olajos magból lehet kreálni ezt-azt, magkenyérfélét vagy pl. morzsókát (lágy masszát törögetve sütünk, apró falatokat kapunk).

2014. ápr. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítés. A paleo nem növelte az ételköltségeimet. Igaz, nem veszek paleo muffinport, de még csak makadámdiót sem :D S előtte sem csak zöldséges rizsen éltem, úgyhogy régen is, most is kb. havi 30 ezer megy el ételre. Egy csomót tudnék faragni belőle, de csorbulna a hedonizmusom s azt már nem :) (Persze ha igazán hedonistán ennék, többe kerülne, de annyira nem fontos, hogy arra költsem a pénzt, ami másra is kell. De akkor se lenne sokkal több.)
2014. ápr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!