Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ti napi hány gramm zsírt esztek?

Ti napi hány gramm zsírt esztek?

Figyelt kérdés
Főleg az érdekelne, hogy akik kevés CHt visznek be azoknak mennyi kb a zsírfogyasztasuk. A kalóriabázison vezetem a napi kalória bevitelemet és a zsír néha a 80 grammot is átlepi, de a CH mindig 100 alatt van, általában 50-60 gramm. Aki hasonlóan zsirosabban étkezik le tudná írni, hogy napi hány gramm zsírt visz be átlagosan? Előre is köszi :)

2014. máj. 7. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
120 gramm körül. (A CH pedig 20 gramm alatt)
2014. máj. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, nem szoktam számolni.
2014. máj. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Fogalmam sincs.


Nem kerülöm a zsírt. Nekem szerintem elég alacsony a CH bevitelem. Párszor próbáltam kíváncsiságból követni.


Zsírból a kalkulátor szerint túlhaladom a megengedettet :-D. De kit érdekel :-D. Mondjuk én vékony vagyok, szóval nincs jelentősége.


A zsír jóbarát. Kell.

2014. máj. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Bocsi előző vagyok.

"CH mindig 100 alatt van, általában 50-60 gramm"


Szerintem én ennél sokkal kevesebbet eszek...

2014. máj. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Mi közöd Tőle ***** válasza:
100%
Igazából paleónál nincs értelme a kalóriákat számolni. Gondolom fogyni akarsz. Ha ilyen ketós szerű irányzatot csinálsz, akkor úgyis bármennyit ehetsz a húsokból, zsírból.
2014. máj. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Zsír többnyire 130-160g (nagyon szénhidrátdús napon 100, de olykor 200), szénhidrát 50-130g. Nekem így nagyon kellemes :) Bár most már nem fogyok ennyivel.
2014. máj. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#5: Szép elmélet, de nem mindenkinél válik be. Amikor kb. 25 kiló súlyfelesleggel paleóztam, nem kezdtem el fogyni, pedig csak annyit ettem, hogy ne legyek éhes. Sok volt a szénhidrát. Szénhidrátcsökkentéssel szépen mentek a dolgok, majd félúton stagnálni kezdtem, a sok zsír és kevés szénhidrát (de azért nem ketogén szint) mit se hat a régi kalóriamennyiség és mozgás mellett. Még jó, hogy ha elkezdek szénhidrátdúsan és többet enni, ugyanúgy stagnálok, mint odafigyelve és szigorúbban. Stagnálásban mindig jó voltam, sok és hizlalónak mondott evéssel is roppant lassan híztam. Nekem fogyni nehéz.
2014. máj. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt tapasztaltam Oriza úr, hogy a ketogént elég komolyan lehet csinálni (én ezért sem csinálom).


Akik ketogéneznek, azok már igen sok dologra odafigyelnek. Elvben tök szép és jó, hogy bármennyi húst és zsírt ehetek (főleg hogy felső határ a magyar pénztárca miatt úgyis véges) de igazából ketogénben azért elég rendesen ott van a fehérje/zsír arány mert van túlzott fehérjefogyasztás ami ketogénben pl. enerváltságot okozhat (azzal kezdtem hogy tapasztalat, lehet ez csak kevés emberre volt igaz, az ő esetük pedig megmaradt az emlékeimben)


Illetve a ketogénesek nem esznek sok kcal-t, nincs ott olyan nagy zabálás, mert az étkezések számának minimalizálása és a kalóriabevitel csökkentése is cél (pontosan nem tudom miért, az étkezés szám az inzulincsúcsok további csökkentése miatt).


Mindegy, én hiszek benne hogy lehet normálisan enni és tényleg nem kell annyira kalóriákon gondokodni, de lehet hogy a pontos ketogén az azért bonyolultabb valamivel.

2014. máj. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vagyis Miközöd Tőle, nem Oriza :)
2014. máj. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hát nem számolom, de olyan 120-220g között (22f)
2014. máj. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!