Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Naponta hány gramm tömény...

Naponta hány gramm tömény szénhidráttartalmú ételt esztek?

Figyelt kérdés

Egyetemista lány vagyok. Megfigyeltem, hogy nekem a 180cm/72kg méretemhez és napi 1 óra edzés mellett 50-100g tömény szénhidráttartalmú ételt kell ennem, hogy teljesíteni tudjak a vizsgákon és az edzőteremben is. Olajos magvakat és aszalt gyümölcsöket is muszáj ennem. Múltkor kipróbáltam, hogy nem ettem, és majdnem elájultam úszás közben. Leírom miből mennyit eszek naponta, szerintetek jó így?

olajos mag: 30g

aszalt gyümölcs: 20g max

gyümölcs: 3db alma nagyságú

tömény ch tartalmú: 50-100g (zabpehely, köles, barna rizs, kuszkusz, néha főtt krumpli)

tojás: heti 7db

cukorpótló pl eritritol, xilit, esetleg méz: 1 evőkanál

zöldség: az a kaja alapja, napi több kiló is lemegy

fehérje (hús, túró, kemény sajt): mindegyikből heti 2-3x, de minden napra jut fehérje, 250g/nap.

Olaj: nem olajozok sütés főzés közben, olajos magban elég olaj van, és nem kívánok többet.

Na és a mozgás: minden nap 40perc-1 óra: úszás, futás, biciklizés, görkorizás mellett (ezek 30percesek) edzőtermi edzés (20-30perc).

Heti 0.3kg-t fogyok így eddig, viszont izmosodtam, és karcsúsodtam. Kérdésem az lenne,hogy ti hogy ítélitek meg az általam folytatott napirendet? Tetszik vagy nem? Miben változtatnátok? Tudom , Paleosok elhagynák a túrót, de csak minimális mennyiséget eszek meg belőle.


2014. ápr. 3. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Tömény paprikát és vajretket ettem, érzem ahogy a rostok szétáradnak az emésztőrendszeremben és .. minden.


Amikor úgy adódik akkor megy keményítő, ektomorf alkattal igen sok edzés mellett.. max. nem egészséges hosszú távon.

2014. ápr. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gramm??? :)
2014. ápr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen fogtam fel, mire vagy kíváncsi, előre szólok, hogy nem feltétlenül érdekes elég személyes monológ következik. Nem akarom kitörölni, ha már megírtam, hátha van benne valami hasznos vagy érdekes.


A paleósok a keményítődúsakba is belekötnek :)


Ki nem számolom, kalóriából és az egyes makrotápanyagokból mennyit eszel, nem is tudnám, de egész szimpatikusnak tűnik az étkezésed, ha Neked így jó, csináld.

Az enyém annyiban más, hogy kevesebb gyümölcsöt eszem és sokkal több olajos magvat, tojást és még pluszban zsírt. A zöldségételekbe eleve sok kell. Napi több kiló zöldség nem jön azért tipikusan össze, de ha az ember majdnem vega majdnem paleós és szereti a zöldséget, akkor azért igencsak ott van a szeren a szintje. Főleg, ha az ember unja a magkenyeret, bár ma reggel azt ettem, kacsazsírral megkenve, jót tesz az édességvágy ellen :D

Cukorpótlónak olajos magot vagy végső esetben mazsolát szeretek használni, a cukrok csak végső esetben jönnek. Nekem jó a csökkentett szénhidrátszint, alacsony úgyse lesz a zöldségek miatt :P


Úgy írsz, mintha a keményítő- és cukorban dús (aszalt gyümölcs) ételek hiánya miatt ájuldoznál. Szerintem inkább szénhidrát kell Neked valamennyi, de arra ott a zöldség. Nekem nem szokott szénhidráthiányom lenni sok zöldség és pici gyümölcs mellett. Bár igaz, személy- és helyzetfüggő, mennyi a kevés. De több kiló zöldség s 3 almányi gyümölcs azért már ott van a szeren... Mindegy, a fő, hogy megtaláld azt, ami Neked jó.


A fő kérdésre nem tudok válaszolni, nem tudom, mit értesz alatta. Mostanság lazázok, néha van akár 1-2 kanál cukor is (xillit vagy kókuszcukor, esetleg méz), ami tök felesleges, 1-2-3 deka mazsola, mert az jó, a keményítődús szénhidrátbombákat kerülöm, gyümölcs úgy 1 narancs vagy alma, ketogénbe hajló napjaimon 2-3 deka málna, nekem az is teljesen jó... Zöldség pár kiló vegyes és egy kiló alatti szénhidrátszegény között van valahol, de nem szoktam számolni a mennyiséget. Ha épp sütis napom van (az a főétkezésem, ez nem sűrűn van), akkor lehet egész kevés zöldség is, de az nyersen, ilyenkor valószínűleg elég kevés szénhidrátot viszek be magamhoz képest (a sütimben nincs sok, egy nem apró mazsolás muffin vagy 6g ch).


De ez így nem elég konkrét. Maradjunk a szénhidrátnál grammban, az világosabb. Amikor kíváncsiságból számoltam, akkor is szóródott a mennyiség a ch esetében. Sajna elég könnyen erősen 100g fölé megyek, pedig teljesen élvezetes, zöldséges étrendet lehet összehozni 80g körül is, na én csak úgy tudtam fogyni. Kevés tapasztalatom van 50g körül, de jól szoktam érezni magam, csak nem tart sokáig, mert ebbe nekem túl kevés (de inkább túl kevésféle) zöldség fér. Azt hiszem, átalakulnak az igényeim, ma már nem esik jól annyi szénhidrátot ennem, mint egy éve, röviddel az életmódváltásom után. 160g ch (hasraütés, de valami ilyesmi lehet) már brutálisan sok nekem, lenyom, nem érzem jól magam, enerváltabb és éhesebb is vagyok. A zsírbevitelem mindig magas, ez nekem nagyon jól működik.

2014. ápr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 100 gramm ch a te súlyodhoz kevésnek számít főleg ha rendszeresen mozogsz is.

A napi makróknak így kéne kinézni: 2xttkg fehérje, 40 gramm zsír, a többi ch. Az utóbbi kettőnél lehet variálni, hogy ha a zsír magasabb, akkor a ch alacsonyabb.


Az étkezésnél egyedül az aszalt gyümölcs az, amibe belekötnék, mert gyorsan felsz. ch. Esetleg zabpehelybe vagy túróba keverve rendben van (ezek lassítják a felszívódást), de önmagában nem erőltetném a fogyasztását.


A mozgásnál legyen heti 1-2 pihenőnap, hogy az izmok tudjanak regenerálódni.

2014. ápr. 7. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De ezt a makro bevitelt kb. a mai divat dietetikusok ajánlják.

A valóság és a valóban jó ettől még teljesen eltérhet.

2014. ápr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!