Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Miket kell vásárolnom ha bele...

Miket kell vásárolnom ha bele szeretnék kezdeni a paleoba?

Figyelt kérdés
Miket kell mindenképpen otthon tartanom?? Persze a húson,zöldségen,tojáson és gyümölcsön kívül...

2014. jún. 2. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Mást nem kell otthon tartanod, minden más már luxus, édesség.


Szerintem mondjuk kókuszzsírt érdemes, kókusz reszeléket, esetleg magliszteket és valami elviselhető édesítőt.

2014. jún. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És esetleg még tüzelőanyagot, csiholókövet :)
2014. jún. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kókuszzsír, én szeretem a mandula tejet is (bár nagyon drága, de néha egy kis kényeztetés jár). A többi már csak attól függ mit szeretnél készíteni. Én nem szoktam sütemény féleségeket, hisz az alapanyag nagyon drága és nem is az igazi, könnyebb nekem lemondani róla, mint helyettesíteni.
2014. jún. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó neked :-) Irigylem azokat akik így eltudják hagyni az édességeket, kenyér-tésztaféléket, és nem éreznek egyáltalán hiányt.. Amúgy paleos sütik szerintem sem az igazik
2014. jún. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is alap a kókuszzsír (bár nekem most épp pálmazsírom van), s nekem speciel az olajos magvak is. De ez egyéni ízlés, illetve nálam megkerülhetetlen, mert húst nem szoktam enni s valamivel jól kell laknom. Úti ételnek is teljesen jók, mindig viszek magammal diót :) Ahogy aszalt gyümölcsöt is. Kis helyen elférnek, finomak, nem romlandók... Paleósként nem olyan egyszerű ételt venni menet közben, de ami engem illet, jobb is, ha nem érem be akármivel, csak tisztességes alapdolgokkal.

No meg ha csinálsz olyan ételt, amihez pl. rántás kell, akkor is kell olajos mag, én szezámot használok.


Az édesítők és a maglisztek luxus, néha jól jöhetnek, de meg lehet lenni nélkülük. Bár nekem nehéz lenne nemelyik nélkül most már. 1 évig nem használtam kókuszlisztet, csak reszeléket, de most nagyon megszerettem a roppant jó vízfelvevőképességű lisztjét :) Hasznos. Vele tudtam elhagyni a régi, cukros mustáromat, most tojássárgája, kókuszliszt és dijoni mustár alkotja a térfogatos mustárkrémemet. A térfogat nekem kell.

De kezd elragadni a frazeológiám...

Tehát teljesen egyénfüggő, kellenek-e flancos dolgok. Én a legdrágább alkatrészeket (mandulaliszt, makadámdió, a méregdrága, s nekem totál felesleges csokikról és kenyérporokról nem is beszélve) soha ki sem próbáltam, minek? Sokkal olcsóbban is összehozok számomra tökéletesen megfelelő ételeket.

2014. jún. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2014. jún. 2. 22:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy jó, paleoboltban, simán eligazítanak, és pikk-pakk, elkészítik a kezdő csomagot.Nem tudom, hol laksz, itt, én a bolt mellett, és mindent elmondanak..sőt főzés is van.Elektromos tűzhely, úgy hogy nem kell a csiholókő.
2014. jún. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!