Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Szeretném ha irnátok nekem...

Szeretném ha irnátok nekem véleményeket a paleo diétárol, mert szeretném elkezdeni, de mindenfélét hallottam mér rola? Ha esetleg vki kiprobálta irjon már tapasztalatot, köszike?

Figyelt kérdés

2014. jún. 10. 22:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%

Keresd meg Szendi Gábor oldalát, érthetően, egyszerűen és részletesen elmondja, hogy mit , miért.

Felesleges körök és ideológiák helyett tényeket tár eléd.

Keresd "Tények és tévhitek" címen a Google-ban.

2014. jún. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Azt azért tisztázzuk, hogy nincs egységesnek mondható paleo diéta. Van egy elmélet, amire ráépült több tucat módszer és megközelítés. A Szendiféle ebből csak egy. Van olyan, ami e étkezési szokásban veszélyes is lehet, (van bőven csúsztatás a magyarázatokban), de van ami valóban jót tehet. Persze ember legyen a talpán, aki megtalálja az egyetlen helyes utat. Mindenesetre nekem fenntartásaim vannak akkor, amikor egy pszichológus megmondja a tuti 100% tényeket a tuti 100% tévhitek ellen gasztro (szak) témában.
2014. jún. 11. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó: Szendi nem pszichológus, hanem informatikus, de onnan is kirúgták.
2014. jún. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia! Én gyakran olvasom Mark Sisson blogját ami elég másképp közelíti meg a témát mint Szendi. Nem állít fel merev szabályokat,inkább azt javasolja hogy figyeld a tested reakcióit.

Ennek következtében én csak 2 dolgot tartok be, hogy nincs glutén és babfélék (bab,lencse,sárgaborsó). Egyébként többféle olyan ételt is fogyasztok,amit a szigorú paleo tiltana (kecsketejtermék,paradicsom,száraz bor,étcsoki). Sokkal több az energiám,normális étvágyam lett (néha éhes vagyok, néha nem,de a lényeg hogy nem az evés tölti ki minden gondolatomat) és nem fúvódik fel annyira a hasam. Egy dolog nagyon fontos, hogy hosszú távon tarts ki,és legyél következetes. Ha egyszer azt mondod no liszt,no cukor,no tej,akkor ragaszkodj is hozzá, különben nem jönnek az eredmények (1 évvel ezelőtt amikor paleoztam,de szigorúan,2 hónap alatt elértem az álomalakot)

2014. jún. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nézd meg a paleo kérdőív eredményeit. Elég sokat elárul.


[link]

2014. jún. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Julie S ***** válasza:
100%

A fobb tapasztalataim azok, hogy a paleo helyrehozta a gyomromat (eves utan mindig emelyegtem), a boromet (allando szortuszogyulladasom volt), elmultak tole az aftak a szambol. Energikusabb lettem es 20 kilot fogytam. Szigoruan gluten- es tejmentesen etkezem, de azert neha en is "melle eszem" a tobbi dologgal - onszantambol ritkan, vendegsegben gyakrabban. Amugy 4,5 eve paleozom, es nagyon jol erzem magam tole.


Az meg tenyleg igy van, hogy sokfelekeppen lehet paleozni. Mindenkinek meg kell talalja a szamara megfelelo modot. Es mint mindent, ezt is esszel kell csinalni. :)

2014. jún. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az én történetem...becopizom, amit egyszer egy oldlara írtam.


Világ életemben azt gondoltam roppant egészséges vagyok. A legkomolyabb betegségem a megfázás volt. Sokat mozogtam, táncosnak tanultam, vasárnap kivételével minden nap táncoltam, korábban versenyszerűen űztem az akrobatikát.


Mindig vékony voltam, sosem diétáztam. Aztán 2-3 éve valahogy minden kezdett kaotikus lenni és elindultam egy láthatatlan lejtőn lefelé. Éreztem, hogy valami nem stimmel. Pár hanyag orvos után végül kiderült, hogy nem beképzelek dolgokat, hanem endometriózisom van, miómáim és terratómám. Műtöttek, kivették az egyik petefészkem, átestem egy borzasztó injekció kúrán, ami klimaxot okoz az összes borzasztó tünetével. Mikor ezt a „gyógyító” kúrát túléltem próbáltam minél egészségesebben élni.


Szerintem tökéletesen hoztam az ajánlott „minta étrendet”, a dietetikusok által ajánlott remek piramis alapján: sok gabona, zöldség, semmi készétel, tartósítószer, kevés hús, magam főztem nyers alapanyagokból, biciklivel jártam minden nap munkába. Ennek ellenére ez az „egészséges” életmód sehogy sem látszódott rajtam. Sorra derültek ki újabb problémák: vashiány, vérszegénység, orrpolip, további miómák, ízületi panaszok, csípő bursitis, térd vizesedés, haj hullás, magas koleszterin szint, zsírosodó máj /48 kilósan!?/, frontérzékenység, fejfájások és az a borzasztó állandó krónikus fáradtság.


Még egyszer megműtöttek, ahol rengeteg mióma göböt szedtek ki belőlem plusz egy nagyot és endometrikus csomókat. Utána az is kiderült, hogy a hormonjaimat teljes káosz uralja, és még inzulin rezisztenciám van. Itt telt be a pohár, és döntöttem el, hogy ez így tovább nem mehet. Én nem egy nyugdíjas vagyok, hanem egy fiatal nő, aki előtt még ott az élet. Ha most ilyen az egészségem, akkor milyen lesz 10 év múlva. Tennem kellett valamit.


Munkatársnőm lelkesített be, akinek szintén cukor gondja volt. És amit találtam az messze túlmutat mindenen. Én azt hittem, hogy csak a cukrom fog javulni, de MINDEN elkezdett javulni. 1db hét után elmúlt az a csípő fájdalmam, ami 3 éve fájt és a reuma tapasz sem segített rajta. Az elmúlt 3 hónap alatt a térdemből eltávozott a felesleges víz, tudok guggolni, törökülésben ülni, nincs vashiányom, nincs vérszegénységem, nem puffadok, már nem zsíros a májam, elmúlt a gyulladás az arcüregemből, nem fáj állandóan a fejem, nem vagyok front érzékeny, szuper a cukrom, javultak a hormonok, javultak a hasi fájdalmak, bár fogytam, ennek ellenére nagyon erősnek érzem magam fizikailag, egyszerűen csak fitt vagyok és kényelmesen élek a testemben.


Egyszerűen visszaszállt belém az élet. Visszatért belém az optimizmus az egészségemet illetően és hihetetlen hitet adott, hogy mekkora ereje van az ételnek, és hogy valóban mindenki tud hatni a saját egészségére. Ez az, amit nagyon szeretnék átadni mindenkinek. Azért is írtam le ezeket a nagyon személyes dolgokat, hogy példa legyen azoknak, akik esetleg el vannak keseredve, hogy elmondjam: MINDENKI TUD JAVÍTANI A HELYZETÉN.

2014. jún. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
3-as, csak hogy ne húzz le senkit a magad szintjére: Szendi G. programozó matematikus (ELTE TTK), pszichológus (ELTE BTK), köze pedig annyi a paleohoz, hogy nem diétaként kezeli, hanem életmódként.
2014. jún. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Szendi Gábort nem rúgták ki sehonnan. Ez 1 életmód, és nem halok bele,ha néha megkívánok valamit, ami nem paleo. Voltam, egy gyógyszerész előadásán, aki 15 éve kutat ebben a témában.Energikus, senki nem mondja meg róla, hogy 70 körül van. Elmondta, hogy annyira szereti a somlóit, és minden hónapban megeszik egyet! Ha gondolod vágj bele! Megéri.
2014. jún. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Mi közöd Tőle ***** válasza:
32%

Lehet itt vitatkozni azon, hogy Szendi mi volt, vagy mi nem. Én hallottam, hogy mindennap melegbárba jár és ott a barátaival végez okfejtéseket a zsidó vallás emberiségre gyakorolt hatásaival kapcsolatban.


Egy biztos, mindegy hogy hívják az általa képviselt táplálkozási formát, az emberek gyógyulását nem lehet kétségbevonni. Illetve lehet, egy ideig még. Aztán majd ki fog borulni a bili.

2014. jún. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!