Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Melyik paleo liszt mihez a...

Melyik paleo liszt mihez a legjobb?

Figyelt kérdés

Nézegettem recepteket a neten, és úgy láttam, hogy például a tökmaglisztet többnyire sós ételek elkészítéséhez szokták használni. Lehet belőle édeset is?

Eddig én kókuszlisztet próbáltam édes sütihez, nem kevertem semmihez.

Azért szokták keverni a liszteket, hogy ne érződjön ki annyira az íze?

Melyik paleo lisztből milyen ételeket szokás csinálni? És mi alapján keverik?


2014. júl. 20. 15:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Gondolom, ez részben ízlés dolga is... S persze pl. a kókusz- vagy törökmogyoróliszt az édeshez passzol, a szezám inkább sóshoz, bár láttam már édesben is, csak nem szólóban... Én kísérletezés alapján döntöm el az ilyesmit, s többnyire többfélét keverek egyetlen ételhez. A kókuszliszt édes, viszont pici mennyiségben szerintem jól ellenpontozza a szezámot, főleg a magot, ami kesernyés. Édes cucchoz sem használom túl nagy arányban, mert ilyen kis szétesőssé teszi a tésztát, gondolom, legalább részben az extrém erős vízfelvétele miatt (bizonyára segít, ha az ember telenyomja tojással, de én azt nem teszem, annyi tojásom sosincs, feleszem rántottától kezdve mindennek, ami házihoz csak hozzájutok :) de majd egyszer kipróbálom piskótában).

Szerintem jobbára azért keverik őket, hogy egy kellemes, semlegesebb tésztát kapjanak, aminek nincs egy határozott íze. Legalábbis nálam ez fontos tényező.

Tökmaglisztes palacsintát (volt benne más is, szezám- és lenmagliszt, amúgy ez utóbbit nem szeretem, csak elhasználom, ami van) ettem már édesen (elsősorban sós palacsintának készült, de mindig készül édes is, ez elkerülhetetlen nálunk). Határozottan elmegy, ha kevés benne a tökmagliszt :)

2014. júl. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!