Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleo-imádók; hasonló tapaszta...

Paleo-imádók; hasonló tapasztalat? Bárki; kíváncsiak vagytok egy sikertörténetre buzdításképpen?

Figyelt kérdés

Kedves Mindenki! :)


Szeretném elmesélni nektek egy érdekes tapasztalatomat.


18 éves lány vagyok, 2 hónapja paleolit módon táplálkozom. Az elején eléggé szkeptikusan álltam hozzá, mint sokan mások is, hiszen mi az, hogy semmi tejtermék; mi az, hogy semmi gabonaféle?


Sohasem voltam túlsúlyos, a magam 170 centiméteréhez olyan 60 kiló körül voltam mindig. Azonban januárban óriási lelki trauma ért, amelynek következtében evésbe menekültem. Mély depressziós kényszerevő lettem, falási rohamokkal. Szerencsére időben felismertem a problémát - a harmadik zabálási alkalom után nagyon kétségbe estem, nem akartam egy dekát sem hízni -, és egyből buzgón sportolni kezdtem. Először a 90 napos diétát próbáltam, hát mit mondjak, hülyeség volt. Barátnőm ajánlására a Béres Alexandra-féle Súlykontroll Programot tartottam, ám néha-néha rám jött ez a "kifalom a hűtőt félóra", ami után óriási bűntudat, magam leértékelése következett. Úgy-ahogy, általában elégedetlenül és kívánósan, rendszeres sporttal tartottam a súlyomat, nem hagytam hízni magamat.

Közben telt az idő, a lelki sebeim is gyógyultak.


Májusban a húgom bejelentette, hogy kipróbálja a paleolit étrendet. Rajta is, mint ahogyan rajtam, körülbelül 5-6 kiló felesleg lehetett, formába akarta hozni magát a nyárra (említettem, hogy 170 centiméterhez voltam mindig is 60 kiló körül, tudtam, hogy kb. 55 kilósan nézek ki úgy, ahogyan szeretnék). Gondoltam, egye fene, kipróbálom, maximum ha nem válik be - azt hittem, képtelen vagyok lemondani a tejtermékekről, péksütiről, müzliről, a reggeli cappuccinómról -, akkor folytatom a Súlykontrollt, nagyon szigorúan, falásrohamoknál a húgommal közös célunkra támaszkodva.

A sport mindig is az életem része volt, nem kellet külön izmokat "fejlesztenem", csak foglalkozni velük, ezért nem részletezem annyira a sportot.


Május 15-én kezdtük el, az első két nap nehéz volt, főleg azért is, mert nem néztünk még alaposan utána a recepteknek, így a köreteinket általában nyers zöldségek képezték. Egyre profibbak lettünk; a különféle egészséges zöldséges köretek, levesek, hal és csirkemell, rák, a zsírégetést gyorsító összetevőket tartalmazó - mák - isteni, életmentő paleo süti teljesen jóllakattak minket. Meglepett és elégedett voltam és olyan energikus, hogy a kávéról - és az olykori energiaitalról pedig főleg - is letettem.


És itt jön a lényeg:

Két hét után azonban a fejembe vettem, hogy nekem CSOKI KELL. Nem voltam sem éhes, sem kívánós, egyszerűen idegesített és zavart, hogy több mint két hete nem éreztem a csoki ízét, hiányzott. Vettem is egy 50%-os kávés Tibit, amiről régóta híres voltam, mindenki tudta, hogy az a kedvencem (volt, hogy egyedül egyszerre betoltam egy táblát, még a zabálós korszakomban). Már az első falatnál természetellenesen édesnek tűnt, nem nyújtotta a megszokott élményt. Két sort bírtam megenni, émelyegtem tőle, a gyomrom háborgott, a pulzusom megemelkedett. Kidobtam és nagyon kétségbeestem, rosszul éreztem magamat, nagyon kívánni kezdtem valami "paleo ízű" dolgot (a különböző maglisztekere, kókuszlisztre gondolok), hogy elvegye a számból az édes ízt és úgy éreztem, valaminek fel kéne szívnia a csokit a gyomromból, valaminek be kéne lepnie. Sajnos nem volt máksüti.


Kimentem a konyhába és nekikezdtem egy kakaós-kókuszlisztes, az édességvágyam miatt nyírfacukros sütit készíteni. Meggydarabokkal dúsítottam. Egyetlenegyet sütöttem, egymagában állt a sütőben. Mellé meggyturmixot készítettem édesítés nélkül, kókusztejjel. Minél inkább orvosolni akartam az édességvágyamat, meg akartam lepni magamat egy isteni uzsonnával, szép edénybe és pohárba tettem a desszertet, leültem és elkezdtem szépen lassan megenni. Isteni volt, pontosan azokra az ízekre vágytam.

Rágás közben egy teljes paleo-fan született. :)


Édességvágyam attól kezdve nem a bolti finomságokra irányult, teljes mértékben megújultam. Mára már többször készítek paleo-sütit, ha úgy érzem, időnként a gyümölcsturmixoktól sem ijedek meg tízóraira, reggelire. Egyáltalán nem kívánok mesterséges dolgokat.


Sikerélményem után úgy éreztem, végre megtaláltam "Az Életmódot", ami nekem való. Most már nagyobb lelkesedéssel foglalkoztam a sporttal, elkezdtem alakot formálni, erősíteni.


Miután lement az 5 kilóm - igen, végre 54-55 kiló vagyok! :) -, nem figyeltem már az adagokra egyáltalán (azelőtt is jóllaktam mindig, de most már nem agyalok a mennyiségen), egyszerűen eszem, de csak egészséges dolgokat, mindenféle koncentráció nélkül. Teljesen beépültek a dolgok. Eltűnt a zsírfölöslegem, már látszanak az egykor zsírral eltakart izmaim a hasamon, és ez még csak a kezdet, meg állok meg az álomalakomig.


Azért csak most írom ki mindezt, holott májusban történt a pálfordulás, mert magam is kíváncsi voltam, hogy valóban megmarad-e ez az állapotom. Hát, megmaradt. :)


Teljesen elégedett vagyok, sportos, energikus és nincs hiányom semmilyen ételben, egyszerűen boldog vagyok!

Az egykori gyengéim, a tejtermékek, túrórudi, péksüti sem hiányzik, a bőröm is sokkal szebb.


Ha idáig elolvastad, remélem adott neked is egy elrugaszkodóerőt a rizsálásom. Nekem volt olyan időszak, hogy nem hittem, hogy tényleg sikerülhet elérni ezt az állapotot. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Ha szkeptikus vagy, akkor is vágj bele, meglátod. :)


Az eredeti kérdésem pedig: paleosok, ti is ezen estetek át? :) Köszönöm a válaszokat!



2014. júl. 21. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok teljesen paleós, azért közel állok hozzá (alapállásban nagyon közel) s igen, ismerősök ezek a dolgok. Bár létezik bolti cucc, amit meg tudnék enni, az anyós sütijeiről nem is beszélve, simán el tudom érni azt a szintet saját készítésű édességekkel, amik jobban is esnek. Rengeteg édességet eszünk a párommal, főleg ő, napi többször, bár az övéi többnyire rizsesek (ő aztán totál nem paleós, csak elhagyta a glutént, a sajton kívüli tejtermékeket és a cukrot, s mivel én nem szoktam hüvelyest és krumplit enni, ő se. elég jól elvan így is, csak rizs legyen. nagyon szénhidrátos fajta). Mi húst szinte sosem eszünk, s eleinte nehéz volt kitalálni, mit egyek, de idővel remekül belejöttem. Fogyni ugyan nem fogyok, hacsak nem viszem le számomra extrém mértékben a szénhidrátot, de nem lehet minden tökéletes.

Én már sok éve dolgozom a cukorfogyasztásom és a megfelelő édességszint kontrollálásán, én már nem bírnám a tipikus bolti édességeket. A párom ezt nem változtatta meg, ő továbbra is igen édesen szereti őket. A sütit, ami nekem határeset, de elmegy, ő lekvárral és mézzel eszi. Ez ilyen.

A csokit amúgy szerintem kibírom. Túl sok szénhidrát szokott rosszul esni, a cukros-gluténes fajtából. Néha elutazom és épp nincs nálam rengeteg saját étel, esetleg vendégség rokonoknál, ahol az ember igyekszik, de ennek megvannak a korlátai. A hétvégén egy kis faluban voltam, ahol a boltban kesudió és zöldség-gyümölcs volt az étrendembe férő ételek összessége, azzal pedig én nem lakom jól. Ha az ember igazán elszánt, akkor azért megoldható, csak nagyon sok kalóriányi ételt kell vinni magunkkal s feladni a normál főtt ételeket.

2014. júl. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

IGEN :-D!!! Sőt mégtöbbet :-D!

Én nem az álomalakért kűzdöttem, hanem azért hogy jól legyek.


[link]

2014. júl. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mi közöd Tőle ***** válasza:
83%
Paleózni jó dolog. Mi már tudjuk, hogy ez a normális táplálkozás. Mikor kérdezik manapság, hogy sosem fogok rendesen enni? Akkor mondom, hogy ez a rendes táplálkozás, ti esztek rosszul.
2014. júl. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ismerős hehe:)

nálam olyan 4 hónap átállás után egyik pillanatról a másikra az utcán sétálva ütött be,hogy nekem ennem kell egy milka vaffelínit.

vettem is kettőt és tényleg túl édes volt,de jól esett.

mondjuk előtte sem voltam édességes,úgyhogy csodálkoztam is rajta,mi ez,mert nálam a paleo annyi volt,hogy a rizst kivettem a kajálásomból a tejsavó turmixot lecseréltem tojásproteinre,meg kicsit több zsír megy.

de nem rossz ötletek ezek szerint ezek a paleos sütik,még nem ettem ilyeneket.

pár kedvenced receptjét belinkelhetnéd:)

2014. júl. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Julie S ***** válasza:
79%

Jo volt olvasni ezt az oszinte lelkesedest. :)

Lassan ot eve paleozom, de eleinte tul sokat szekaltak miatta, foleg a csaladom, az utobbi idoben meg mar csak legyintenek ram, de meg mindig nem hiszik el, hogy ez barkinek is jo lehet. Pedig tobb eves tapasztalattal itt allok elottuk fitten es tele eletkedvvel, de ez nem szamit...

En ezert csendben es maganyosan orulok a sikereimnek es tojok a vilagra. :)

2014. júl. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Májusban indítottunk útjára egy kérdőívet ( [link] a paleósok közt


Ennek kapcsán lett közzétéve a személyes üzenetek egy csokra, amit a kitöltőktől kaptunk - röviden, hosszan, személyes tapasztalatok a paleóról:


[link]


Szinte kivétel nélkül pozitív visszajelzések

2014. júl. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!