Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Strandon ti mit ennétek, ami...

Strandon ti mit ennétek, ami paleo?

Figyelt kérdés

Végre nyaralunk (itthon) és a környező élményfürdőkbe,strandokra fogunk menni egy hétig :)

De szeretném tartani a paleo étrendemet,viszont nem szeretnék minden este főzőcskézni (mondjuk nagy valószínűséggel az lesz belőle) :(

Mit lehet enni...kimerül az ötletem a gyros salátával,és esetleg heck hal?

Arra gondoltam,hogy készítek tortillát és paleo zsemlét...ezeket husival,zöldségekkel megtöltöm.

Jó lenne valami édesség...finom,szállítható,bírja a gyűrődést :)

Szívesen fogadnám az ötleteiteket! Előre is kérem, a "nem jó semmire a paleo és beteg leszel" megmondóembereket,hogy a saját életüket rendezgessék! Köszönöm! :)


2014. aug. 7. 09:29
 1/8 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Előre tervezést igényel. Meg egy baromi nagy hűtőtáskát. A halkonzerv jó megoldás lehet. Abból nagy mennyiséget elspájzolni. Paleo muffinból otthon sokat lesütni. Venni zöldséget azt helyben is lehet. Tojást is. Meg kell főzni sokat egyszerre. Ha meg nagyon a parton akarsz enni, akkor már leírtad a megoldást.
2014. aug. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Édességnek paleo mákos banános süti receptjét szoktam idénygyümölcsökkel elkészíteni, viszont érdemes hűtőtáskában vinni, mert max. két napig áll el hűtetlenül, de az sem 40 fokban. Az nasinak tök jó, ráadásul nagyon laktató. Sült halat (nem panírozott) szoktam enni salátával. Sült húsok salátával, nem cukrozott savanyúsággal. Kolbász dinsztelt káposztával. Mindig viszek magammal délutánra hűtött gyümölcsöt. Kívánós vagyok, így a paleocsinta is gyakran megfordul a táskámban, mert ha meglátom, hogy más eszi a palacsintát nekem is rögtön kell. :) Persze kell az előkészítés, mert amit biztosan tudok, hogy a parti büfékben nem cukor nélkül készítik (pl káposzta)azt megcsinálom indulás előtt. Továbbá: lecsó, sült paprika, cukkinilecsó, wokkos zöldséges csirkés egytál, pörkölt savanyúval vagy párolt zöldséggel, virsli mustárral savanyúval.
2014. aug. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
nem jó semmire a paleo és beteg leszel
2014. aug. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első két válaszolónak nagyon köszönöm,...igen palacsintát én is fogok vinni (gesztenyelisztből) :)

Az összes többi ötlet is nagyon hasznos volt számomra :)

A harmadik emberke humoránál van ;) ...azért neki is köszönöm,hogy bevállalta a 0%-ot :)

...csak azért volt ez a kérésem,mert itt a paleo-s oldalon nincs olyan kérdés,amire valakinek ne ez lenne a válasza :)

Pedig már van olyan betegségem,amit gyógyultnak nyilvánítok a paleo hatására...arról nem is beszélve,hogy visszanyertem lánykori alakom (pedig ez nem is volt cél számomra) :)

2014. aug. 7. 17:39
 5/8 anonim ***** válasza:
13%
Az őskorban gondolom tonnaszámra ették a halkonzervet és a muffint..
2014. aug. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gyümölcsök

Zöldségek

Állati húsok, zsírok

Halfélék, tenger gyümölcsei

Tojás

Mandula, kesudió, törökmogyoró, pisztácia, fenyőmag, dió, tökmag, gesztenye

Gombák


Ezek a paleo ételek, és max főzés,párolás vagy sütés.semmiféle más beavatkozás...

2014. aug. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
4, nincs mit :D
2014. aug. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én stratégiám ez:

1. Reggelire maximális bezabálás (3 tojás, szalonna, zöldség)...sok sok kaja...

2. Ha reggeli berabálás jól sikerült (tényleg sokat kell enni), akkor iszonyat hosszú ideig nem éhes az ember...én pl. 9-től 9-ig kibírom...12 órát.


DE persze nem kell sanyargatni magunkat. Én a minimális főzés híve vagyok ilyenkor.


A legjobb megoldás számomra ez:

kolbász, szalonna kockák (nulla főzés)

zöldség: paradicsom, ubi, paprika...amit szeretsz (nulla főzés)

desszert = gyümölcs (pár szem barack pl, de akármi) (nulla főzés)


Extra nasi, hogy garantáltan ne halj éhen: magok


Ezzel maximálisan ki lehet bírni teljes jóllakottságban egy egész napot.


Ha főznél mégiscsak, akkor főtt tojás a legszuperebb szállítható kaja, semmi baja a napon.


És míg mindenki másnak hordó hasa nő a stranod.

Te jóllakott leszel és laposhasú :-D.

2014. aug. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!