Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Az eritrit-től lehet?

Az eritrit-től lehet?

Figyelt kérdés
Eddig nyírfacukrot használtam,de jókat olvastam az eritritről,ezért legutóbb azt vettem. Kétszer sütöttem belőle "süteményt". Egy muffint és egy mandulás egyszerű kekszet. Mindkettőnek volt egy "maró,csípős" utóíze. Tapasztaltatok valami hasonlót? A nyírfacukornál én egy émelygősebb édes utóízt érzek,de ennél a "csípős" íznél még az is jobb. Ti milyen édesítőt használtok? Mi vált be?
2014. aug. 20. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Már olvastam, hogy nagyon más az emberek ízlése eme édesítőknél is, no meg van, akinek hasmenést okoz egyik vagy másik...

Nos, én a xilittel és az eritrittel remekül elvagyok, hol ezt használom, hol azt. A xillit pont olyan ízű nekem és a páromnak, mint a szőlőcukor, neki az egyik kedvenc cukorféléje (nem tudja megmondani, hogy a méz vagy a kókuszcukor finomabb-e nála, azt mondja, más. nekem a méz nagyságrendekkel fölötte van bármi másnak, főleg az akácméz, de a xillitnél még a nádcukor is ízesebb. amit nem eszem, de emlékeim azért vannak).

Az eritrit kevésbé édes és csak édes, különösebb íz nélkül. Ha nem akarnék fogyni, amihez nekem nem árt vigyáznom a szénhidrátbevitelre, nem használnám, mert nem lenne értelme. Bizonyos ételekben hűvös érzetet kelt, nagyon furcsa, egyszer mintha mentolos csokifélét ettem volna :D Ezt nem értem, de mindegy.

Nos, nekem egyiknek sincs semmilyen mellék- vagy utóíze, ezért teljesen jók számomra.


A stevia viszont borzalmas steviaízű, minden formában, kakaóval és kávéval kombinálva a világból ki lehetne vele kergetni. Xillittel keverve még elmegy gyümölcsös ételekbe, a párom erre szokta használni.

2014. aug. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

az eritrit endoterm reakciót vált ki és igen kicsit hűvös-mentolos utóíze van

mindkettőt használtam már, eritrit nálam italokba jó, nagyobb mennyiség esetén (sütemények) inkább xilitet használok

2014. aug. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

úgy hiszem az emberek különbözőképpenérzik az ízüket. Sokan állítják, hogy a xilit ugyanolyan az eritrit meg kevésbé édes, mint a cukor, szerintem mindkettő jóval édesebb.

Ugyanez van az utóízzel is, van aki szerint nincs utóíze, van aki szerint van, és azt sem egyformán ítéljük meg. Szerintem az eritritnek émelyítő az íze (kb. A mézéhez tudnám hasonlítani) a xilitnek meg furcsa jeges utóhatása van.


Más cukrokat nem ehetek, így csakis ezeket használom, meg még az eritrit-stevia keveréket. De mindig kevesebbet, mint amit a recept ír.

2014. aug. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Végül mire jutottál? Én csak most kezdtem el használni az eritritet, de én is (két sütiben is) éreztem azt a maró, csípős utóízt amiről Te is írtál. Van vmi praktika amivel ez kiküszöbölhető?

2018. máj. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!