Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Tényleg ennyit érnek az orvosok?

Tényleg ennyit érnek az orvosok?

Figyelt kérdés

A kérdésem szorosan kapcsolódik a paleo témához, nem véletlenül írtam itt.

Régóta refluxom van, sok orvosnál jártam, egyik sem tudott segíteni, csak írták fel a semmit nem érő savlekötőket. Az egyikük kicsit mintha meg is sértődött volna, amikor mondtam neki, hogy tapasztatom szerint keveset érnek ezek a szerek. Meg elmondták, h ne igyak kávét meg alkoholt se fogyasszak ( egyiket sem szoktam).

Csináltattak lisztérzékenység tesztet, ami negatív lett. Viszont néhány eltérő vérkép érték okára nem tudta fényt deríteni.

elolvastam egy paleo könyvet, és nem hagyott nyugodni a dolog, a elkezdtem gluténmentesen enni, és 3 nap múlva már sokkal enyhébb volt a refluxom, ami meglepett. Nem állítom, h ez a "végső ok", de akkor is megdöbbentő.

Az átlag orvosi hozzáállásra ( beképzeltségük) most külön nem térnék ki, csak egy egyre inkább kezdem úgy érezni, hogy az orvosok távolról sem értenek annyira az emberi testhez, mint kéne/ azt gondolják magukról.


Elsősorban paleósokhoz szól a kérdésem, hogy ők mennyire tudnak megbízni az orvosokban, illetve hogy van-e olyan problémájuk, amire az orvosok szerint élete végéig gyógyszert kellett volna szedni.



2014. okt. 10. 09:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%

Nézd, az orvos azokat a gyógymódokat alkalmazhatja amik alkalmazásához jogosultsága van. Nem rendelhet akármilyen eljárást. Ettől még nem hülye. Te lennél legjobban felháborodva és mennél az ügyvédedhez, ha egy ilyen eljárás miatt egészségkárosodásod lenne.

Érthető, hogy csalódott vagy, de ez nem azt jelenti, hogy az orvosok tudatlanok. "az orvosok távolról sem értenek annyira az emberi testhez" igenis értenek hozzá, még jobban is mint a randomgoogle-gyógyító weboldala. De ők csak olyan eljárásokat rendelhetnek el amiket már teszteltek és tudományosan bizonyítottak. Lehet, hogy pár év múlva hasonló problémával a betegnek egyből ajánlani fognak egy paleo-hoz hasonló étrendet és ennyi. De jelenleg ezt hivatalosan nem teheti meg.

Inkább örülj neki, hogy segített a paleo és megszűnni látszik a problémád.

2014. okt. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
49%
Az emberiség nagyon elfajzott; aránytalanul esznek, mérték nélkül sokszor. Több szénhidrátot mint kellene stb... Az orvosok nem foglalkoznak a különböző táplálkozásformákkal. Ennél jobban nem is igazán érdekli őket a paleó és társai. Étkezz természetesen, egyél csak amennyit a szervezet hasznosít-ez az elv.Ha speciális étrend kell elküld dietetikushoz. Ennyi. Nem beképzeltség az amit látsz rajtuk, hanem az unottság legtöbbször.
2014. okt. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%

Orvos(ok)hoz mentél egy egészségügyi tünettel.

Ez a tünet lehet egy testi, vagy pszichoszomatiku betegség okozata.

Azt várod el az orvostól, hogy a betegséget, az okot határozza meg.

Jogos elvárás, csak sajnos, gyakran nem teljesíthető. ennek oka:

- életmódod nem teljes ismerete;

- az előző kiderítéséhez a megfelelő idő hiánya.

(Te is háborognál, ha az előtted lévő betegel hosszú időn keresztül foglalkozna a doki, míg te a váróban töltöd idődet.)

.

A másik: az orvosi esküjében ő azt fogadja, hogy legjobb tudása szerint gyógyít. Az ő legjobb tudasa pedig a tudományosan elfogadott tézisek gyakorlásából áll. Mint magánember javasolhatna mást is, de rendelni csak azt rendelhet, amire képesítése van. (Ha magánemberként javasolna bármit is, ami esetleg nem használ, akkor te úgy vehetnéd, hogy orvosodban csalódtál!)

Tehát, ha nem orvosi diplomával, de természetgyógyász praxis-engedéllyel rendelkező egyént, hanem hivatalos orvosként dolgozót keresel fel, alternatív gyógyítási módszert nem rendelhet.

.

A fentiek az én véleményem, hiszen sem érdek, sem megbízás nem fűződik az orvosoknak általam védelméhez.

2014. okt. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
69%
Ha majd tényleg nagy bajod lesz, akkor legyél kiakadva, mert akkor sincs ám idejük az orvosoknak, ez részben az ő hibájuk, részben nem. De az a helyzet, hogy mindent nem lehet tőlük várni, te is felelsz az egészségedért, sőt leginkább te. Megnézhették volna, hogy van-e gluténérzékenységed, ez igaz, de te is kitaláltad, már ha egyáltalán arról van szó. a paleót nem ajánlanám amúgy senkinek, egyértelműen káros egész nap húst zabálni, de a te dolgod. lehet, hogy csak a glutént kellene elhagynod és jól lennél.
2014. okt. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

"Nézd, az orvos azokat a gyógymódokat alkalmazhatja amik alkalmazásához jogosultsága van. Nem rendelhet akármilyen eljárást. Ettől még nem hülye. Te lennél legjobban felháborodva és mennél az ügyvédedhez, ha egy ilyen eljárás miatt egészségkárosodásod lenne.

Érthető, hogy csalódott vagy, de ez nem azt jelenti, hogy az orvosok tudatlanok. "az orvosok távolról sem értenek annyira az emberi testhez" igenis értenek hozzá, még jobban is mint a randomgoogle-gyógyító weboldala. De ők csak olyan eljárásokat rendelhetnek el amiket már teszteltek és tudományosan bizonyítottak. Lehet, hogy pár év múlva hasonló problémával a betegnek egyből ajánlani fognak egy paleo-hoz hasonló étrendet és ennyi. De jelenleg ezt hivatalosan nem teheti meg.

Inkább örülj neki, hogy segített a paleo és megszűnni látszik a problémád."


most arról beszélsz, h az orvosok keze meg van kötve, mert egy bizonyos protokoll szerint kell vizsgálniuk? ez igaz, de ettől még nem lesznek okosak, és nem is menti fel őket.

ettől még a hozzászólásod mellébeszélés, de sztem vhol belül te is tudod.

most kezdjem el sorolni? Amikor háziorvost ki kell javítanom, mert rosszul tudja egy ritka anyagcserezavar tüneteit, amikor a gasztroenterológus főorvos vírusként kezel crohn-betegséget, aztán másnap majdnem belehal a gyomorvérzésbe a beteg, de amúgy voltam régebben reumatológus-csontkovács-főorvosnál, ő is hajmeresztőan nagy marhaságot mondott, a fulladásomat arra fogta, h edzés közben rosszul tartom a nyakam, vagy vmi hasonló.


Szerinted nem elgondolkodtató, h olyan embereknek múlik el a refluxuk attól,h nem esznek gabonát, akiket évekig nem tudtak meggyógyítani az orvosok?:). Sok orvos még a szteroidok és táplálékkiegészítők között sem tud különbséget tenni, így nem meglepő,h azt se tudják, h mi a különbség cöliákia és gluténérzékenység között. Nekem is csináltattak lisztérzékenység tesztet, negatív lett, ezzel le is tudták, "nincs semmi gond a kenyérrel".

Csak nem hagyott nyugodni a dolog, azért (saját költségen) csináltattam egy ételintolerancia tesztet is, és lám gluténra pozitív lett.

Hát ha ez nem tudatlanság, akkor nem tudom mi.



Nem a paleo segített, én nem paleózom, csak nem eszem gabonát már, és nem is paleot reklámozom, mert teljesen azzal sem értek egyet. Bár mondjuk ha esetleg orvos vagy, vagy annak tanulsz, nem csodálom, h véded a szakmád. és nem is azt mondom, h fúj, senki ne menjen orvoshoz, de az sztem tagadhatatlan, h komoly gondok vannak.


dubitus:

van igazság abban amit írsz, de mégsem magyarázza teljesen a fent taglalt problémát. az időhiány létező probléma. ettől még mindig azt mondom, h amit az előző válaszolónak is írtam, a fő ok szimpla tudatlanság. nem hinném, h azért nem tudják pl. a glutén okozhat refluxot, mert nincs idejük stb.

az meg elég idegesítő, h mindig megpróbálják lelki okokra kenni az egészet. orvosi nyelven: lelki okokra gyanakszom = gőzöm sincs, h önnek mi a baja/ nincs kedvem ezzel foglalkozni


"Ha majd tényleg nagy bajod lesz, akkor legyél kiakadva, mert akkor sincs ám idejük az orvosoknak, ez részben az ő hibájuk, részben nem. De az a helyzet, hogy mindent nem lehet tőlük várni, te is felelsz az egészségedért, sőt leginkább te. Megnézhették volna, hogy van-e gluténérzékenységed, ez igaz, de te is kitaláltad, már ha egyáltalán arról van szó. a paleót nem ajánlanám amúgy senkinek, egyértelműen káros egész nap húst zabálni, de a te dolgod. lehet, hogy csak a glutént kellene elhagynod és jól lennél."


persze. én is rájöhetek végülis, csak akkor nem tudom, minek vannak orvosok :D

NEM paleózom. csak paleo könyvben olvastam, h mennyire káros a glutén. amúgy abban sem vagyok biztos, h minden paleós egész nap húst eszik.

2014. okt. 10. 11:52
 6/27 anonim ***** válasza:
78%

Figyu, nekem sajnos elég nagy tapasztalatom van éppenséggel betegségek kezelésében...


Egy embertől várhatod a gyógyulást és az te vagy magad.


Erre a legtöbb ember rájön, mikor évekig próbálkozik meggyógyulni orvosi segítséggel. Persze sokan sajnos életük végéig nem jutnak el erre a pontra és vakon bíznak, holott nulla javulást nem értek el a hosszú évek alatt gyógyszerekkel.


Én maximálisan csalódott vagyok a mostani orvoslásban, ugyanis nekem a sok problémáim közül majdhogynem SEMMIT nem gyógyítottak meg orvosok. Ez alól 1 kivétel van a műtét, azt nyílván doki csinálta s nagyon jól, neki nagyon hálás is vagyok. Pontosítok, 2 műtét volt...az egyis egy rosszul elvégzett, a másik meg nagyon jó műtét volt.


Szerintem:

1. A doki csak azt javasolhat, amit az orvosi protokoll előír neki, meg van kötve a keze. Nem javasolgathat kénye-kedve szerint. Paleot pl. tuti nem javasolhat hivatalosan, ha akarna...

2. Persze "elejthetne" félmondatokat, hogy diétázz pl., de a legtöbb doki ezzel baromira nem foglalkozik. Tisztelet a kivételnek!!!A többség maximálisan ignorálja a kaja jelentőségét. Elég rájuk nézni, hogyan néznek ki sokan...nekem egy 150kilós dokinő mondta, hogy ne diétázzak, mert az nagyon rossz.

3. A doki azt mondja, amit tanítottak neki. Tehát, ha nem helyes amit tanítottak, attól ő még neked azt fogja ajánlani. Lásd. csak gyógyszerrel lehet "segíteni" betegségeken. Blablabla. Neki ezt kell mondania.


A dologhoz hozzátartozik, hogy a betegek sem szeretik a kényelmetlen gyógymódokat...lásd diéta, hány cukorbetegnek mondják, hogy diétázzon és hányan diétáznak valójában? A betegek sem szeretik a macerát. Sokkal egyszerűbb bekapni egy tabit és zabálni mindent. Szóval akaratgyengeségben sincs hiány a betegek részéről.


Szóval az én tapasztalatom az, hogy vannak az olyan orvosok, akik:

- Aggódnak érted és szívből szeretnének segíteni, de nem feltétlen adnak jó tanácsokat (nem jó szakemberek)...nekem volt egy ilyen "remek" nőgyógyászom. Cuki volt, de baromira nem értett a dologhoz.


- Flegma barom, aki marha okosnak képzeli magát és maximálisan tesz a fejedre, oda sem figyel milyen tünetekről beszélsz...ebből a fajtából nagyon sok van sajnos. Ez a nagy többség.


- Flegma, de hozzáértő...itt az tud gond lenni, hogy mivel bunkó ezért nehéz bízni benne...el kell tudni vonatkoztatni a stílusától, ami néha baromira nem egyszerű, ha mondjuk egy műtétről van szó..megbízzak benne? Jó szakemberből nincs sok...a bunkónak is örülni kell.


- És van a kedves és hozzáértő, aki remek szakértő, érti mit csinál, aki emberileg is korrekt...ez meg a ritka madár fajta. Nagyítóval kell kezelni.


Persze sok dolgot meg lehet magyarázni, hogy "az EÜ helyzete manapság, meg blablablabl". Egy biztos, kedvesnek nem kerül semmibe lenni. A másik, hogy a beteg meg akar gyógyulni, szóval baromira nem hat meg senkit, hogy alacsony a doki fizetése és ezért pl. demotiváltak és ezért nem végzi jól a munkáját.


Sajnos a megfizetettség sem jelent garanciát arra, hogy biztosan meggyógyulsz...lehet lelkesebben fog vizsgálni, meg kedvesebb lesz, de meggyógyítani nem nagyon fog...tisztelet a kivételnek.


Függetelenül attől, hogy jó a doki még baromira nem fogja azt jelenteni, hogy bármilyen diétát ajánlgatni fog neked...hivatalosan nem is teheti meg.


Mit lehet tenni?

1. Maximálisan magadnak is tájékozódni kell a betegségedet illetően, alternatív gyógymódok stb. ERGO nem szabad mindent elhinni, amit egy orvos mond, mert hidd el saját tapasztalat, hogy mond ő sok baromságot is. Egy ilyen orvosi "ítélet" aztán tök bekorlátozza a hitedet mi tud neked segíteni...a doki azt mondja csak így gyógyulhatsz, miközben még trillió más módja is van.


Én 5 éve tudom, hogy beteg vagyok...előtte már évek óta az életminőségem egy olyan 50%-os volt...elkezdtem diétázni és egyszerűen nem hittem a szememnek, hogy egy ilyen "apró" dolog ekkora javulást tud előidézni...


Egyébként, ha korábban mérges és bizalmatlan voltam a dokikkal szemben, akkor ez a "paleos" felismerés ezt mégjobban felerősített. Csak "ennyit" kell tenni és ott a gyógyulás, ők meg jönnek nekem azzal, hogy ebből nem lehet kigyógyulni, csak műtét, csak gyógyszer???


ELKÉPESZTŐ!


Mindez úgy, hogy baromira fiatal vagyok és évek óta rohangálok dokikhoz, hogy segítsenek a bajaimon...

Egy vagyont hagytam már ott náluk, mert nyílván privátban csináltatok mindent hiszen TB-re még sehol nem tartanék...


És elmondhatom, hogy CSAK A KAJA (paleo) megoldótta a tüneteim óriási nagy részét, majdnem MINDENT. Ennyit az orvoslásról és a gyógyszerekről, amik szerintem inkább mérgek. Persze tisztelet a kivételnek...van olyan gyógyszer, ami hasznos...a legtöbb kukába való.


Átértékeltem mindent, amit a gyógyulásról korábban képzeletem...orvosok és gyógyszerek...hmmm hát tudnék erről mesélni.



És még azt szeretném hozzátenni, csak olyan nyilatkozzon a témába, aki évek óta jár orvoshoz gyógyulási szándékkal...mert persze, akinek semmi baja az könnyen mond okosakat, hogy húúú de jóóó az orvoslás. Majd ha már évek óta szenved a betegségétől és a gyógyszerek mellékhatásaitól, majd akkor nyilatkozzon.


Bocs, hogy kicsit ilyen indulatosan írtam, de személyesen igen érint a téma, sokat tudnék mesélni a orvoskról és a "profi" hozzáállásukról a betegekhez...persze tisztelek a kivételnek ismét...van nekem orvos barátom, jó emberek ők, de mind gyógyszerrel fog téged gyógyítani holott lehetne nélküle is...


Egyet mondhatok, az ember csak úgy tud meggyógyulni, ha kezébe veszi a sorsát...és elkezd kutakodni és tenni...amíg valaki egy orvostól várja a megoldást, akkor várhat élete végég. Mindenki maga felelős az egészségéért, amint ezt felfogja már el is kezdődött a gyógyulás folyamata.


Na, alig várom hogy jól lepontozzatok.

2014. okt. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
62%

Háziorvos segített amnnyiben tudott, és örvendhetnél, hogy nem küldött tovább egy endokrinológushoz, hogy majd azért legyél kiakadva, hogy semmit nem csinál, csak továbbüküld.

"..gasztroenterológus főorvos vírusként kezel crohn-betegséget, aztán másnap majdnem belehal a gyomorvérzésbe a beteg.." Hol olvastad ezt ? "..reumatológus-csontkovács-főorvosnál, ő is hajmeresztőan nagy marhaságot mondott, a fulladásomat arra fogta, h edzés közben rosszul tartom a nyakam, vagy vmi hasonló" Fulladással miért csontkovácshoz mentél, ha szerinted marhaság amit mondott?

Mostmár tudom valóban, hogy miért is unják az egyes pácienseket az orvosok.

Amúgy a laboreredmény az egy másik dolog. Az orvos dolga, hogy kezelje azt amit ír a papíron.

"..csak paleo könyvben olvastam, h mennyire káros a glutén" Na meg vega könyvben olvasható, hogy a hús mennyire káros.

Nem értem a kérdés lényegét. Nem tudnak/Buták az orvosok? Támogatókat keresel, akik ugyanezt állítják? Láttál te már egy endokrinológia könyvet vagy egy akármilye más orvosi szakkönyvet? Jól mondják az egészségügyben. A kórházban a legnagyobb igazgató a takarítónő. Ez nem vendéglátás, hogy a vendégnek van igaza. Az orvos azt kezeli amit a papíron ír, amint már mondtam. Másodlagos a páciens szava, mivel az is lehet, hogy pszichés behatás alatt is áll.

2014. okt. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
57%
Öööö csak egy kérés. Ha ilyen jól értetek az orvosláshoz és az orvosok ennyire hülyék akkor szerintem mindenkinek az lesz a legjobb, ha legközelebb szakorvos helyett ugyanígy összeguglizzátok a diagnózist. Ti megnyugodhattok, hogy minden faja, az orvosok a hülyék a többi betegre meg hamarabb kap időpontot és talán az orvos sem lesz sík ideg a rendelés elején a "megmondóprofesszorok" miatt. Mindenki örül! Szép az élet.
2014. okt. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.

# 6/8 Időpont ma 12:27


na végre egy igazán hasznos válasz. A hozzászólásod alapján hasonló a történeted, mint az enyém. Ha nem gond, röviden le tudnád írni az egészet, akár privát levélben is, érdekelne. pont ilyen válaszok érdekelnek, akik hasonlókat éltek át.

a többi válasz ami még jött, meg szokásos mellébeszélés, kötekedés, ezekre külön nem fogok reagálni, nem látom értelmét, nem vitaindítónak szántam a kérdést, és az időt is sajnálom rá. Magyarországon amúgy is komoly hagyománya van a kifogásgyártásnak.

2014. okt. 10. 13:03
 10/27 anonim ***** válasza:
60%
Már elnézést, de a fő kérdésed provokáló jellegű- szerintem nincs amin csodálkozni. Az étrend sokat dob az egészségen. De Ezt az első hozzászólásomban is leírtam. Mégis lepontozva lettem, szóval a kötekedés nem tőlünk indul. :) Egészséget mindenkinek.. Mentálisat is ! :D
2014. okt. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!