Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » A kókusztejnek és a mandulatej...

A kókusztejnek és a mandulatejnek magas az inzulin indexe?

Figyelt kérdés
Inzulin rezisztenciám van, ezért nagyon érdekelne, mivel szívesen innák ilyesmiket, de nem akarok ártani magamnak.

2014. nov. 1. 19:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

1. a rizstejnek dupla akkora hányada a szénhidrát, mint a kókusztejnek vagy a zabtejnek - több, mint mondjuk a coca-colának - persze ezt csak összehasonlításként mondom, nem akarom a cukorbetegeket arra biztatni, hogy rizstej helyett inkább kólát igyanak, hanem csak annyi, hogy ha valakinek cukorproblémái vannak, vigyáznia kell a rizzsel és a rizstejjel is, viszont a magtejeket nyugodtan ihatja.

2. Mindenki, akit ez érdekel. Orvosok, kémikusok, dietetikusok, tudósok, stb. Elég fontos kérdés ugyanis, hogy hogyan hat a szervezetedre az étel, amit megeszel.

Beütöd a google-ba, rögtön kidob hatszáz darab szakmai cikket és tanulmányt az ételek inzulinválaszáról. Persze nem árt, ha tudsz angolul is.


Amúgy viccnek szántad ezt a kérdésedet?

2015. dec. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

1. ok.. az a 11-12g ch tartalom 100 ml-ben.. 1 literre már tényleg nem kevés. Hogy ennek mekkora része felszívódó.. de persze ettől még nem ismerjük az inzulin indexét


2. Orvosoknak, dietetikusoknak nagon minimális fogalmuk van az inzulin indexről, mivel ők csak megélhetés szinten foglalkoznak a témával, nekik tök mindegy. Őket nem érdekli hogyan hat a szervezetünkre az étel, az agyukat játsszák és megkapják a fizetésüket, sokszor szinte a semmire. Plusz inzulin indexről táblázatot, vizsgálatot találni szinte lehetetlen. Táblázatot nem is láttam még, vizsgálatról is egyet-egyet ismerek, ahol a sima és fölözött tej inzulinválaszát vizsgálták. De mondjuk én most már nem is keresgélek, kiöregedtem ebből a témából :)


És nem vicc volt a kérdésem de mindegy. A nyelv nagyjából megy, Angliában élek.

2015. dec. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

1. Egy egészséges szervezetnek persze, hogy nem olyan sok! De ha valakinek inzulinrezisztenciája van, akkor sajnos igen...

Amúgy a google-ba beütve azt is gyorsan meg lehet találni, hogy a rizstej inzulinválasza mekkora: bizony, nagyobb, mint a tehéntejé, tehát semmiképp sem ajánlom IR-es betegnek!

2. Én sem vagyok naiv, tudom, hogy a kutatók is pénzért dolgoznak, de azért a tudományban is vannak stabil értékek, az inzulin táblázat meg olyan, mint a szorzótábla, nincs mit vitatkozni rajta.

2015. dec. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!