Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Milyen köretekkel fogyasztjáto...

Milyen köretekkel fogyasztjátok pl. a húst paleos étrendben?

Figyelt kérdés
Szeretnék belevágni, de nem tudom elképzelni, mivel tudnám helyettesíteni a kenyeret, krumplit, rizst...
2014. nov. 7. 10:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Karfiol püré, sütőtök püré, almás cékla püré, párolt zöldségek, sült tök, párolt gomba

Kenyeret magokból kell sütni.

2014. nov. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
35%
Ha fontos az egészséged, akkor NE vágj bele!
2014. nov. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Cukkini, padlizsán, gomba, karfiol, savanyúkáposzta, normál káposzta, kelképoszta, kelbimbó, tök, sütőtök, sárgarápa, karalábé, brokkoli, édesburgonya, paprika, paradicsom

- most ezek jutottak hirtelen eszembe...de tutira van még 100 féle zöldség


Ezek, sütve, párolva, fözeléknek, pürének, rakottan, nyersen, főzve, mixelve...lehetősége végtelen


Reggelihez kenyér helyett is nyers zöldséget szoktam enni: paradicsom, répa, karalábé, ubi, paprika, avokádó...általában ezeket.


Sok sikert!!!

2014. nov. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

2-es válaszoló: miért írod, rossz tapasztalatod van?

2014. nov. 7. 11:14
 5/23 anonim ***** válasza:

Nem szoktam húst enni, de ha mégis, akkor zöldségekkel eszem, pl. curryként (sokszor eszem curryt, de általában nincs benne hús, ez egy kivételes zöldségétel, amivel képes vagyok jóllakni).

Mivel kalória azért kell, a húsban és a zöldségekben pedig kevés van (bár ez mennyiség kérdése is), megértem, ha valakinek hiányzik még valami. Én sok zsírt használok, ami számomra minden téren a lehető legjobb megközelítés, de nem mindenki van vele így, ők nem tudom, mit csinálnak.


Egyébként elgondolkodhatsz azon, hogy közelítesz a paleóhoz, de meghagyod pl. a rizst. Az egy elég ártatlan növény, leginkább a keményítőtartalma és a GI-je miatt kötnek bele, sosem olvastam, hogy bármi nagy gond lenne vele. Aztán később akár azt is elhagyhatod, ha akarod, de a hirtelen váltás nehéz lehet. Én sem tudtam az elején, hogy akkor mi a csudát egyek, de nem akartam az elhagyott dolgokból visszafogadni, oka volt, hogy kizártam őket. Néha ettem egy kis rizst ettem, de nem szerettem különösebben és nem laktam vele jól. Nálam a gabona szerepét leginkább az olajos magvak vették át.

2014. nov. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
15%

Nahát igen a paleó...

olyat választanék aminek alacsony a glikémiás indexe, szóval mondjuk barna vagy jázmin rizst, édesburgonyát...


dehát ez a paleó... vacak az egész mi értelme tiltani alapvető élelmiszereket?

2014. nov. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%

"Nálam a gabona szerepét leginkább az olajos magvak vették át."


és mennyivel paleolitabb olajos magvakat enni, mint gabonát?

teljes kiőrlésű és vegyes lisztből készült kenyereknek között már egész korrekt GI-vel rendelkezőt is találni

2014. nov. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

#7: Engem egyáltalán nem érdekel, hogy mi paleolit és mi nem... Ez amúgyis egy hatásvadász, érdekes, de egyáltalán nem jó név. Nem is vagyok paleós, mert eszem néha pl. zöldborsót, de mivel nagyon közel állok a paleóhoz, gondoltam, informatív lehet, ha leírom, én mit eszem paleós vagy majdnem paleós étkezéseimkor :)

A rizzsel sincs semmi bajom, én mindössze nem eszem, de ezt már írtam.

2014. nov. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
32%
Lávakövön sütött moszat.
2014. nov. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
7, nem a GI a lényeg, hanem az, h a búzafélékben olyan anyagok vannak, amik gátolják a szervezet regenerálódását. Ezért nem esszük. Olajos magvakat pedig sokkal paleósabb enni, mint gabonát. Van még értelmetlen, trollkodó kérdésed, vagy elhúzol végre?
2014. nov. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!