Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Egy hete paleo diétázom....

Egy hete paleo diétázom. Miért fáj folyton a gyomrom?

Figyelt kérdés
Jól érzem magam, mintha fogytam volna, beleférek a régebbi ruháimba is. Elmúlt a fulladásom, kávé is elég naponta egy. Vagyis összességében jót tett velem ez a diéta. De a gyomorfájást nem értem. Mitől lehet? Ugyanazt eszem szinte, mint régen, új étel nincs az étrendemben, viszont nincs cukor, liszt-lisztes dolgok, gabona, hüvelyesek (na jó, túrót és tejfölt eszem néha).
2014. nov. 12. 19:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
16%
Mert a paleo nem normális étrend.
2014. nov. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
32%

Az ősember étrendje kiválló! Szerencsés esetben a 20 éves öreg kort is megérhették vele, sok sikert hozzá.

Nyers ételek, esetleg tűzben égetett hús... ez az igazi paleolit étrend, mert a többit nem ismerték akkor, kötve hiszem hogy ezt eszed.

2014. nov. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%

#2: Kiraktak volna születésedkor a szüleiddel a vadonba, az 1 éves kort sem érted volna meg... Ez nem inzultus, én sem.

Nem unjátok még az ezen lovagolást? Egy normál paleóst nem érdekli, mit evett az ősember, NYILVÁN tökmást, mint mi.


Sajna a kérdezőnek nem tudok segíteni, nekem nem fájt, igaz, túrót eszembe se jutott enni, az sosem esett igazán jól. Szerintem kismillió dologtól fájhat a gyomor...

Kérdező, OK, hogy nincs új étel, de a kieső kalóriamennyiséget mivel pótolod? Miből eszel többet? Nem érzed valamilyen étel fogyasztása után, hogy nem esik jól?

2014. nov. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
#3 Nem mert mindig lenyűgöz az emberi ostobaság határtalansága. Mikor azt hiszem ennél nincs lejebb, jön egy csoport és rekordot dönt.
2014. nov. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

A fulladás, vizesedés miatt próbáltam keresni valamit, ami hatásos lehet. El is múltak ezek a bajaim. És tele vagyok energiával.


Nem hiszem, hogy a sok zöldség-gyümölcs fogyasztással, a húsevéssel és a tiszta, tartósítószer-szinezék és más hasonló remek hozzávalótól mentes táplálkozással rosszat tennék a szervezetemnek. A cukor egyébként sem hasznos táplálék, a finomított liszt sem különb. A tejtermékekről nekem nagyon nehéz lenne leszokni, úgyhogy nem is vagyok igazi paleo, csak valami hasonló. Tejet mondjuk nem iszom, csak sajtot, kefírt, túrót. És tejföllel sűrítek.

A hüvelyesek régen is puffasztottak, azt könnyű volt elfelejteni.


Vagy már annyira hozzászokott a szervezetem a régi rossz étkezési szokásomhoz, attól fájhat a gyomrom? Estére fájdul meg, napközben nincs gond. Nem vagyok éhes, szomjas. Ezért nem értem.

2014. nov. 12. 20:26
 6/23 Julie S ***** válasza:
Probalgasd szep sorjaban, hogy bizonyos dolgokat elhagysz egy-ket hetig es van-e valtozas. Nekem pl a hagyma meg a paprika nem megy, hiaba paleo.
2014. nov. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
27%
azért mert nem paleózol, csak azt hiszed. vagy vmi rossz paleót követsz
2014. nov. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Erre a hosszú egy hétre visszagondolva, tudom, mitől fájhatott a gyomrom. Tényleg nem vagyok paleo, úgy érzem, nagyon hiányozna a sok kefír, sajt és társaik. Viszont ebben a diétában segítenek abban, hogy váltsam ki pl a lisztet, cukrot, hogy ne legyen hiányérzetem. Eddig lenmaglisztről, meg darált kókuszról nem is hallottam, és tényleg lehet velük a finomlisztet helyettesíteni.

Viszont ebben a kérdéskörben talán még több nem segítőkész, károgó, nagyon ráérő de nem hozzáértő hozzászóló van, mint mondjuk a Norbi-féle diétánál. Pedig azt hittem, azt nem lehet überelni. A többieknek köszönöm a segítséget.

2014. nov. 13. 06:12
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Biztos a gyomrod fáj? Lehet éhségtől is gyomorfájdalmat érezni.

Ha zsírosabban étkezel, akkor az epéd is fájhat; ilyenkor sokszor világosodik is a széklet az emésztetlen zsírok miatt.

2014. nov. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy rossz kategóriában tettem fel a kérdésem. Legelső napon szigorúan paleóztam, nagyon hiányérzetem volt. Másnap már ettem egy kis körözöttet, utána sajtot is és kefírt. Így viszont nagyon jól érzem magam. Ez a diéta hasonlít legjobban arra, amit tudok tartani (leszámítva azt, amit előbb említettem) és jobban érzem magam tőle.

Nem használok több zsírt, nem eszem zsírosabb dolgokat. Viszont első nap sütöttem banános-mákos pitét, akkor kezdődött a gyomorfájásom. Utána 2 nap kimaradt banán nélkül, viszont tegnap megint elkezdődött a fájdalom. Utána gondolkodtam, hogy mivel éhes voltam, másfél banánt benyomtam. A felfújt, de kb 3 óra múlva elmúlt a gyomorfájás.

Csak nem tudom, ha hirtelen rámtör az éhség, mit ehetek, ha nem vagyok otthon és nem is vittem magammal semmit. A banán tűnt a leggyorsabb és leghatásosabb megoldásnak.

2014. nov. 13. 08:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!