Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleósok, miből fedezzem a...

Paleósok, miből fedezzem a magnézium szükségletem, ha az olajos magvakat nem bírja a gyomrom?

Figyelt kérdés

2014. dec. 10. 14:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
46%
Ne paleózz, mert később nagyon megbánod.
2014. dec. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
63%

Vigyázz, előző válaszoló megfenyegetett :)


Biztos benne van a búza bizniszben, vagy gyógyszereket árul :D


Én zöldségpárti vagyok, én sem szoktam olajos magvakat enni. Adott esetben szerves formában kötött magnézium táplálék kiegészítő ajánlott lehet.. pl. magnézium-citrát.

Már ha hiány állapítható meg.

2014. dec. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
nem paleózom, csak glutén- és tejérzékeny vagyok. azért kérdezek paleósoktól, mert úgy tudom, ők általában sok olajos magot esznek.
2014. dec. 10. 15:23
 4/25 A kérdező kommentje:

# 2/3

de melyik zöldségből lehet sokat bevinni? utánanéztem, de csak spenót, mángold, kel és hasonlókban van sok mg az olajos magvakon kívül.a többiben elenyésző.

biztos, hogy nem viszek be elég mg-t, mert semmi olyat nem eszek, amiben sok van.

2014. dec. 10. 15:28
 5/25 anonim ***** válasza:

[link]


Én azt mondom, előbb győződj meg, ha viszont alacsony a magnézium szinted, akkor táplálék kiegészítőktől se riadj vissza.


Banánban talán még van értelmes mennyiségű Mg. Olajos magokat a paleósoknak sem nagyon kellene enniük, legalábbis pár falatnál többet nem. Ott meg az a kérdés, hogy a magok Mg tartalmából mennyi szívódhat fel :)

2014. dec. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
53%
... csak en nem ertem, hogy mitol forradalmi egy etrend, ha kozben marekszamra kell szedni a 'taplalekkiegeszito' kapszulakat? Paleosok, paleosok, nagy am az Isten allatkertje, es alacsony a kerites...
2014. dec. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
52%

Senki nem mondta, hogy marékszámra kell szedni.


Miért, nyugati étrend mellett amúgy nem kellene? Vagy mi? :D


Attól forradalmi a paleó, hogy ha a barátnőd majd endometriózisos lesz és nem tud neked gyereket szülni, akkor a paleó segíthet neki. Akkor majd örülni fogsz.. addig meg csipogjál olyanról amihez értesz, szerintem :)

2014. dec. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
46%

Kedves kioktató #7.

Mert te mitől értesz annyira hozzá? Elvégeztél talán egy paleó-oktató tanfolyamot?

Az igazság az, hogy csak visszaböfögitek azt a sok baromságot, amit magatok között terjesztetek, kedves paleósok. A legviccesebb az, amikor paleós süteményrecepteket cserélgettek. Szerintetek az ősember csinált krémest? Ugyan már. Csak belemenekültök egy hülyeségbe, mert nincs annyi akaraterőtök a fogyáshoz, hogy ne zabáljatok éjjel-nappal folyamatosan.

2014. dec. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Ca-mg étrendkiegészítő ?
2014. dec. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%

8. válaszoló, téged megvert egy paleós és most életed végéig lelki sérült leszel? :D

Akarsz beszélni róla?


A paleó az nem más, mint egy viszonylag letisztult táplálkozás. Ennyi. A nyugati étrend kudarcot mondott, a dietetika össze-vissza próbálkozik, de semmit nem tudnak felmutatni, és van lehetőség paleózni, azaz olyan ételeket enni amik nem teszik tönkre a testedet. Ez miért zavar ennyire téged?


Téged zavar, ha valaki beteg volt de meggyógyul? Vagy mi? Milyen állatfajt tisztelhetünk 'személyedben' ha szabad megkérdezni?


Érdekes, abba hogy te ócska gabona őrleményeket vagy akármit zabálsz egyetlen paleós sem szól bele. Azt a moslékot tömöd magadba, amit szeretnél, senkit sem érdekel. De neked le kell szólnod a paleót.. Miért? Zavar, hogy valaki odafigyel rá mit eszik?


Vannak 'paleós' sütemények, édességek, igen. Tudod mi a helyzet velük? Menj el egy kórházba és nézd meg a dagadt, beteg embereket. Na ők búzalisztes süteményt esznek.


Egyéb kérdés? :D

2014. dec. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!