Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mennyi ideig érdemes paleózni?

Mennyi ideig érdemes paleózni?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy nem lehet sokáig, mert a szervezetnek szüksége van gabonára például. De mégis kb. meddig lehet folytatni? És egyáltalán hogyan szokassam magam vissza úgy, hogy ne szedjem vissza a kilókat?

#életmód #paleo étrend #paleolit diéta #paleo étkezés #paleolit étkezés
2015. jan. 24. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Életed végéig. Ez nem egy diéta, hanem életmódváltás. A szervezetnek NINCS szüksége gabonára.
2015. jan. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Julie S ***** válasza:
86%

Úgy van, ahogy az első írja! :)


És mindig azt szoktam mondani, hogy a külsőd, az egészséged, mind az életmódodat tükrözi - ugye azt, hogy mit és mennyit eszel + mozogsz, mennyit alszol, stb. Ha visszatérsz a régi szokásaidra, visszajönnek a régi problémák is. Ezért sem jók semmire a fogyókúrák, viszont pont ezért van értelme az életmódváltásnak.


Én túl vagyok már öt paleós éven és köszönöm, de nem kérem vissza a régi vacak ételeket, sem a túlsúlyomat, sem a hangulatingadozásaimat, sem a többi gondot. Nincs szükségem gabonára, sem tejre, sem a többi ehetetlen, mégis ennivalónak címkézett cuccra.

2015. jan. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Életed végéig.


"mert a szervezetnek szüksége van gabonára például"


Ha olyan nagy szüksége lenne rá, akkor már jó sok törzs kihalt volna.


Ez nem egy átmeneti fogyókúrás diéta. Ez életmód, amire rááll az ember és csinálja, ez a normális étkezése. A nyugati kaja a nem normális étkezés.

2015. jan. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%

Kik is palóztak alapból? Az ősemberek. Olyan egészségesen táplálkoztak, hogy nem is voltak betegek és el is éltek 90-100 évig.

Vagy mégse...?

2015. jan. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Fingkirály válasza:

2-es válaszoló (Julie): és akkor te úgy is étkezel, mint az ősemberek? Mindent hámozás, főzés nélkül, nyersen, esetleg nyílt láng fölött kicsit megperzselve. A húst is :) Ja és kézzel!

Ja és te is vadászod le azt, amit megeszel?


Ja és életmód. Akkor ugye sampont sem használsz, meg parfümöt, meg fésűt?


Legvégül...ugye gyógyszert sem szedsz semmi esetben, ha baj van akkor jöhet az érvágás meg a koponyalékelés, fincsimi? :)


Neeem? Akkor ez nem is igazi paleo életmód, csak egy p*csás pózolás :)


4-es válaszoló: abban ugyan van valami, hogy az ősemberek valóban hiába voltak "természetesek", korábban haltak, de legtöbbször nem végelgyengülésben haltak meg, hanem általában betegségekben (jórészük még hatéves kora előtt), akik meg megnőttek, de idő előtt elpusztultak, azok meg fele arányban valami baleset vagy mérgezés következtében, a másik fele meg erőszakos úton - és hiába az idilli ősközösség, a régészeti leletek alapján a paleolit/neolit korban erőszakos módon meghalt emberek 90 százalékát nem valami veszélyes állat ölte meg, hanem egy másik ember.

2015. febr. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Julie S ***** válasza:

Persze, és barlangra cseréltem a kényelmes lakást!


B*sszus, jó lenne már leszakadni az elnevezése alapján való eszmefuttatásokról. A paleo nem az ősember életmódját jelenti. Sz*r az elnevezése, ez van. Aki meg nem olvas utána, az irkálja itt a hülyeségeket.


(És amúgy sokszor eszem kézzel, evőeszköz nélkül, mert az jó. :P)

2015. febr. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!