Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleósoktól kérdezem, hogy ti...

Paleósoktól kérdezem, hogy ti szoktatok néha "bűnözni", pl. ha valamilyen baráti vagy családi összejövetel van, és közösen kellene étkeznetek a többiekkel, vagy kibírjátok, hogy ne egyetek semmit?

Figyelt kérdés

És ha kibírjátok, hogy ne egyetek semmit, míg a többiek mondjuk ebédelnek vagy vacsiznak, nem érzitek furán magatokat?


Én most kezdek paleózni, vagyis újból paleózni, mert múlt évben már lefogytam néhány kilót a paleó segítségével, de minden visszajött, mert nem tudtam tartani, mert mindig volt valami hepaj, minek okán félre lehetett zabálni.


Vagy szerintetek havi 1-2-3 alkalom nem vészes? De akkor meg nagyon ügyeljek, hogy ezekből tényleg ne legyen rendszer?


Jaj, tényleg nem tudom, hogy kéne okosan diétáznom. Hétköznap nem nehéz betartanom a paleót, mert magamra főzök, és senki nincs aki belekontárkodjon a dolgaimba. De mikor társasági eseményre kell menni, na az maga a halál. Jövő hónapban is lesz egy keresztelő meg egy szülinap, amiken majd meg kell jelennem.


Tanácstalan vagyok.


2015. ápr. 16. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
senki se mondta hogy kötelező követni a divatot, szóval nem érzem bűnözésnek
2015. ápr. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én bűnözök, ezért nem is tartom az étrendemet paleósnak.


De ez egyéni belátás kérdése. Mindenki úgy eszik, ahogy neki jó, vagy ahogy tud.


Én félreeszem, és ezért enyhén vagyok csak rosszul, nem szép a bőröm.. de általánosságban megvagyok. Vagy nem eszem félre, nem érdekel ki mi eszik, én megfogadom a hasznos elveket, és akkor meg tényleg jól vagyok (testileg)


Aki rendesen betegség miatt kerüli mondjuk a glutént, vagy akármit, annak nagyon megterhelő 1-2 félreevés, és ezt meg is tanulják, és általában oda is figyelnek az étkezésükre, mert nem éri meg rosszul lenniük.


Tehát egyéni kérdés, egyéni válaszokat kaphatsz rá, ki mennyire mit tart.


Ha valaki gluténérzékeny vagy tejfehérje érzékeny, és meghalhat ha ilyeneket eszik, vajon egy keresztelőn enne valami tejes-lisztes süteményt?


Vajon hány keresztény ember várná el egy keresztelőn, hogy valaki meghaljon az ő ételeiktől? (vajon számít egyáltalán mások elvárása, étkezési szokása?)


Hozzáállhatsz a kérdéseidhez úgy is, hogy számodra fontos az, hogy normálisan egyél. Akkor nem lesz kérdés, hogy egy társasági összejövetelen hogy, mit eszel.

2015. ápr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem paleózom, nem is egészen tudom mi az, csak amit itt-ott hallok róla, de azt tudom, hogy mindent csak úgy érdemes csinálni, ha meg vagy róla győzőve, hogy neked arra van szükséged és akkor nem szenvedsz és vergődsz, hanem csak csinálod, természetesen. Mint ahogy a vegetáriáus sem szenved társaságban, mert meggyőződése, hogy így helyes... neked is csak el kell határoznod, hogy le kell fogynod és egészséges akarsz lenni és akkor mindegy lesz, hogy melletted ki mit töm magába. Ő hízni fog, te nem.
2015. ápr. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A 3. hozzászóló okosakat írt... S nekem is a vegetáriánusok jutottak eszembe. Mivel az teljesen voltam évekig, paleós pedig csak majdnem, így nekem nem gond néha kilengeni (de nem mindegy, hogy mivel, elég alaposan kerülöm pl. a glutént, mert nekem nem esik olyan jól. semmi divat vagy fogyás vagy egyszerű szabály, konkrétan nem örül neki a szervezetem. a babbal pl. semmi baja, annyira se fekszi meg a gyomrom, mint a normál emberek esetében. attól még nem eszem, annyi rendes zöldség van).


De én nem is voltam még olyan helyen (rokonlátogatást kivéve), ahol kötelező volt enni. Bográcsozás a partyn, persze sima bolti hússal, amit nem eszem? A hangulat ott van, a tűz ég, beszélgetek és eszem a saját ételem. Nincs ezzel a világon semmi baj.

Ha valamit nem tekintek ételnek, akkor nem eszem meg, teljesen függetlenül mindentől :)


Ráadásul... Nem tudom, ki hogy van vele, de én nagyon gyorsan elszokom a gluténtől és a sok szénhidráttól. S amúgyis jobban érzem magam az új életmódom étrendjével. Nem akarom rosszabbul érezni magam, nem éri meg. Legalább olyan jókat eszem normálisan, s ahogy írtam, egy összejövetelen nem muszáj feltétlenül mindenféléből enni. Valami pedig csak akad, ami megfelel, mármint egy sima paleósnak, nekem nem annyira, alapjáraton nagyjából vega paleo ketogén vonalon mozgok, amit kevesen tudnak lekezelni. De nem is kell, megoldom én magamnak.


Nálunk itthon sem egy az étrend, a párom félig paleo, félig rizs étrenden van, én ketogénezek. Semmi probléma nincs belőle, többnyire még ugyanazt is esszük, csak ő rizzsel, én pedig zöldséggel, magkenyérrel vagy magában.

2015. ápr. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Visszajött mert nem tudtad tartani. Mert nem fogyókúrázni kellene, hanem életmódot váltani. Lefogysz aztán hátradőlhetsz? Szép álom. Én több mint fél éve életmódot váltottam nem eszek fehér lisztes, cukros vackokat, csak nagyon ritkán mikor megkívánom. Ez így teljesen rendben van. De hogy minden nap ilyeneket egyek...semmi értelme.
2015. ápr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam "bűnözni", csak mert ott a taársaság és "kínos", vagy "ciki", hogy paleozom. De tök megértem, amit írsz...kellemetlen, mikor ezen meg a téma hogy akkor te most eszel-nem eszel...


Nekem is kellemetlen volt, de mostanra gyakorlatilag lesz@rom...nem akarok más kevéért beteg lenni, csak mert neki fura ahoyg eszem...ez mindenkinek a magánügye...


De igen, fő a asszertiviás és önérdekérvényesítés :-)...


Főleg, ha betegség miatt csinálok, mint mondjuk én.


Én akkor "bűnözök", ha én akarok "bünözni"....de ezt nem hívom bűnözésnek...egy évben párszor eszem rizst, és van hogy a krumplit is megeszem pl ha van egy gulyáslevesbe. DE gluténnal sosem bűnözök és tejjel sem...(kemény sajtot persze eszek)

2015. máj. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én szoktam,ritkán. A gluténmentességet nem nehéz bármikor betartanom,mivel én érzékeny is vagyok rájuk,és olyan ekcéma jön ki másnap-harmadnap rajtam,hogy véresre vakarom magam.Havi egy csalónapot tartok,ilyenkor eszek (mentes) édességet dögivel ,illetve alkoholt is szoktam fogyasztani ami szintén nem szerencsés,méginkább nem fogyókúrás XD Ez a havi egy nap nekem nagyon bejött,semmi gondot nem okoz másnap visszatérni ,és folytatni ahol abbahagytam. Sőt,mikor stagnáltam a fogyásban,pont egy ilyen 3ezer kalóriás csalónap után indult be megint :D Szóval én még azt is megmagyarázom magamnak,hogy jót tesz az unikum és a gluténmentes süti :P
2015. jún. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3 éve paleózom, de el-elcsábulok időnként pl. egy somlói galuskára étteremben. Sőt, 3 év után először a múltkor egy vadétteremben a vörösboros őzcomb mellé feltálalt krumplikrokettet is megettem, ahhoz ugyanis nem illet volna zöldség.

A szabályok arra vannak, hogy néha-néha felrúgjuk őket:)

2015. jún. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt álmodtam, hogy szójaszószt ettem amiben gyakran van búzaliszt.


Aztán akkor már valamiért egy kolbászos zsemlét is ettem, már mindegy alapon.


Mekkora baromság.. egy álom szól arról, hogy néha milyen meggondolatlanul cselekszünk, amikor tök nagy intelligenciánk meg potenciálisan erős elménk.. és igen, a meggondolatlan, utólag érthetetlen cselekedetek valóban az életemben.. ehh..

2015. jún. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!