Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleo mellett +mozgás 2 hete...

Paleo mellett +mozgás 2 hete nem fogyok semmit. Miért?

Figyelt kérdés
1 hónapja csinálom, az első 2 hétben 1-2 kilót fogytam, annak nagyon örültem, viszont 2 hete stagnál, pedig betartom, és sportolok is. Valakinek valami tippje, hogyan lehetne beindítani?

2015. ápr. 18. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Ühüm, melyik típusát csinálod a paleónak, s van valami felső kalória limited, amit tudod hogy paleó mellett sem lépsz át?


Mert mondjuk egészséges táplálkozás ide vagy oda, ha én napi túl sok étkezéssel (mondjuk 5-6) bevinnék 3000-5000 kcal-t, hát nem lenne sanszos hogy fogynék, még ha lenne is mit leadnom.


Szoktak paleósok túl sok zsíros szénhidrátot fogyasztani olajosmag lisztekkel, szokott náluk gond lenni a kortizolszinttel emiatt is van akinek nehezedik a fogyás. Néhány dologra itt is oda kell figyelni.


Én paleóban is csak napi 2-3 étkezést tartok jónak, sok zöldséggel, zsírral és moderált fehérje mennyiséggel. És ésszerűen nem túlzásba vitt kalória bevitellel, szóval fölöslegesen nem kellene sokat enni, egészséges ételekből sem.


Nálad mi a helyzet?

2015. ápr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha mozogsz, akkor bizonyára túl sokat eszel (bár persze mozgás nélkül is lehet fogyni, max. nem annyira érdemes, valami mozgás kell az egészséghez is). A paleo nem csodaszer, én se fogytam tőle, 25 kiló felesleggel sem, de engem ez nem lepett meg, viszonylag sokat ettem és keveset mozogtam. Meg kell találni azt az étrendet, életmódot, amivel képes vagy egy kellemes kalóriadeficit tartására. Nálam a túl sok szénhidrát okozott éhséget (plusz a közérzetem is jobb kevesebbel). Amikor csökkentettem, csökkent a kalóriabevitelem s beindult a fogyás. Nem biztos, hogy Nálad is ez lesz a megoldás, bár sokunknak jót tesz a szénhidrátcsökkentés (de van, aki alapból ketogén paleóval indít s nem is tudja, van szénhidrátdúsabb paleo is).
2015. ápr. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nahm... szóval, paleóval is lehet túl sok szénhidrátot fogyasztani, ami eleve csökkenti a kalóriafelhasználást (hiszen zsírraktározást segíthet elő a sok szénhidrát, sok inzulin) vagy éppen túl kevés ch, adott esetben (bár nem esszenciális tápanyag) de kortizolszint gondokat csinálhat, akár. Ez megint hormonális egyensúlytalanság igazából, és mindkettő 'paleó' csak nem átgondolt paleó következménye. Szóval az hogy glutén meg tejmentes étkezés az még kevés. Pl. lisztérzékenyek között, hát ott nagyon brutálisan rossz étkezési szokások vannak, no persze glutenfrei. A paleó sem minden, van mit szigorítani és személyre szabni rajta.
2015. ápr. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom a Szendi-féle paleót csináltad, azzal sajnos nem lehet messzire jutni. Ha el szeretnéd érni az ideális testsúlyodat, akkor ezt javaslom: [link] Viszont ha gyógyszert is szedsz, akkor pedig csak dr. Tóth Csaba fog segíteni tudni.
2015. ápr. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vagy tud segíteni, vagy nem. Sokak tapasztalata szerint nem.

[link]


De a jövő igazából mindig olyan, hogy rejtelem. Nem lehet biztosan tudni.

2015. ápr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sowilo ***** válasza:
Nem kérdezte még senki, hogy mit értesz "mozgás" alatt, mert a tévhittel ellentétben baromira nem mindegy. Tehát, mit sportolsz?
2015. ápr. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!