Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Szerintetek ez a kaja kevés...

Szerintetek ez a kaja kevés vagy bőven elég, mennyiségre, kalóriára?

Figyelt kérdés

Szépen fogyok vele , éhes sem vagyok ,ami nagyon furcsa számomra,régen elképzelhetetlen volt hogy jóllakjak ennyitől ,2 hónapja csinálom előtte rengeteg tésztát,kenyeret,édességet ettem,szinte azon éltem .


Reggeli : nem szoktam ,mert ha akkor eszek egész nap éhes vagyok . egy kávét szoktam inni édesítővel .


ebéd: kb 15 deka marhahús , egy marék brokkoli ,egy paradicsom ,újhagyma,jégsali stb tehát elég sok zöldség hozzá,ezt leves formájában szoktam megenni


a másik verzió (általában hétvégén) sült karaj nyers,vagy zsíron sült zöldségekkel


Vacsora: vagy 2-3 tojás,egy kiskanál kacsazsíron megsütve baconnel,nagyon sok zöldséggel

vagy 1-2 doboz jó minőségű tonhal zöldségekkel,esetleg rántottába sütve .


Szóval nem kevés,ha nem vagyok éhes,gyenge,fáradékony igaz ? Mondjuk a zsírt nem szoktam sajnálni vacsoránál,tehát kalóriában gondolom megvan ezer fölött összesen .


2015. máj. 31. 13:42
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
És a napom: reggel kilenc körül kelek és 1-2 között fekszem le
2015. máj. 31. 13:46
 2/16 anonim válasza:

Szerintem ez tok jo! Reggelizni en sem szoktam pont amiert te sem. Nagyon szimpi ez a paleo dieta. Gyumolcsot nem lehet enni? Igaz nem baj,ha nem, mert savat csinal es ehenpusztulok tole fel oran belul,

Este azert tojas helyett neha valami mast.? Pl.sonkat, persze nem gyarit, vagy halat?

2015. máj. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Gyümölcsöt szoktam enni,de nem jellemző minden nap . Tudtommal lehet enni,csak én a zöldségeket jobban szeretem,de két napja például egy fél kiló epret benyomtam a vacsi után:) Azért nem írtam bele,mert én kb heti egyszer eszek gyümölcsöt.

A vacsora vagy tonhal,vagy tojás . Ritkán csirkecomb ,ha van szabadnapom,és van időm sütni .

Az a helyzet,hogy éjfélre érek haza munkából,ezért ilyen "egyhangú" a vacsora .

2015. máj. 31. 14:09
 4/16 anonim válasza:
Igen mar lattam utolag a halat, bocsi. Az biztos,hogy eleg,mert nem agy ehes. Tok jo, igyellek!
2015. máj. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha közel áll az ezer kalóriához, akkor esélyes, hogy kevés, bár nem ismerem a paramétereidet s a tested működését. Ha nagyon gyorsan fogysz, akkor tuti kevés, ha csak rendesen és jól érzed magad, az azért jó jel.

Elolvasva nekem kicsinek tűnik a mennyiség, de azért nem annyira vészesnek, főleg, hogy teljesen jó az összetétel. Hasonlóan eszem, csak ebéd és vacsora (mindig megéheztem a reggelitől és ez zavaró. csak a puszta zsírtól nem éhezem meg, de azt is teljesen feleslegesnek tartom), zöldség és tojás, csak nekem hús sincs, s van némi olajos mag is.

2015. máj. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs hány kalória ,nem mérem az adagokat :-/Heti 1 kilót fogytam eddig vele ,most az utóbbi 3 hétben összesen kettőt .. szóval elvileg nem túl gyors ,de pont a határon van .

Az a baj,hogy húsból nem kívánok nagyon sokat,zöldséget mennyiségre tényleg sokat eszek . Csak a zsírt tudom növelni,ha szükséges . Nem szeretnék túl gyorsan fogyni. Szerintetek ?

2015. máj. 31. 22:27
 7/16 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy nem tudom, mit írjak erre, szerintem Neked kell döntened. A súlyvesztésed nem extrém, nem vagy rosszul... Lehet, hogy az ajánlottnál nagyobb a deficited, de vannak, akik bevállalják a kicsit nagyobb esélyét az izomvesztésnek, olyan igazán nem vészes a helyzet, hisz nem eszel fehérjeszegényen. Nem tudom, mennyi felesleged van, sokáig azért nem csinálnám ezt (s egyszer azért kiszámolnám egy tipikus nap kalóriamennyiségét)...
2015. máj. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Most a kalóriabázison hozzávetőlegesen kiszámoltam ( nem pontos,mivel pl a zöldségek súlyát csak saccolni tudtam és a zsírt is ) ,a reggeli kávéval együtt hozzávetőlegesen 1200 körül jött ki .


Még 172 centi és 74 kiló vagyok jelenleg ,tehát még egy jó 10 kilót szeretnék fogyni.

2015. máj. 31. 22:57
 9/16 anonim ***** válasza:

A kalóriabevitel és leadás között szoros összefüggés van. Más az igény, ha ülőmunkát végzel (suliban ücsörögsz) vagy bútorszállító vagy, esetleg naponta szorgosan edzel.

Szóval erre így nem lehet jó választ adni.

2015. jún. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Jól vagy, energikus és fogysz.


Rossz nem lehet, ráadásul az én nézetem szerint még nagyon jó is, bár ez csak egy dolog.


Amúgy egy fogyni vágyó nőnek (?) meg nem is kell túl sokat ennie, ha jó tápanyagokat jól hasznosít a szervezeted, igazából.. nyilván én sem tudhatom mennyit eszel, most az ilyen tippre 1000 kcal körüli saccolásoknak pont semmi értelme nincsen, ha te jól vagy akkor ennyi a lényeg, bakker párszáz éve még a kalória fogalma sem volt tisztázott, mégis mindenki tudott enni. Mármint egy csomó ember elhízás meg kóros soványság nélkül, nyilván nekünk is menni fog :)


Amikor írtad, hogy 15 deka marhahús és után a a zöldségek, akkor azt hittem ezeket mind nyersen. Ha nem taszít a nyers hús akkor próbáld ki! Nyersen is jó minden finom étel, frissen, a zöldségek ropogósan, időnként belefér, meg különleges (legalábbis nekem, de csak egy 5let!)

2015. jún. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!