Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mi a következménye, ha elkezde...

Mi a következménye, ha elkezdem a paleo diétát, de nem tartom be olyan szigorúan?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy néha becsúszik 1-2 olyan étel, ami nem kimondottan paleo, pl ha vendégségbe megyünk valahová pár napra, akkor is muszáj valamit enni, nem tudok meglenni vizen és gyümölcsökön. Nem akarom sanyargatni magam, de azért fogyni is szeretnék. Nem heti 5 alkalomra gondolok, amikor ilyen olyan "bűnözés" történik, hanem mondjuk 2havonta egyszer, vagy még ritkábban.


Van itt olyan, aki paleozik, és néha szokott csalni? Mik a tapasztalatok?



2015. jún. 23. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A paleo elsősorban nem diéta, hanem életmód, étkezési szokás, egy új étrend szerinti étkezés.

Az más dolog, hogy aki átáll arra az étkezési rendszerre, azok testsúlya egy idő után elindul az ideális súly felé.


Semmi bajod nem lesz, ha esetenként becsúszik valami más is, csak ez kb. olyan lesz, mint ha egy vega esetenként bezabál egy jó nagy tányér marha-pörköltet.

2015. jún. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszi a választ.
2015. jún. 23. 16:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegen paleóznak ennél lazábban is... Nyilván jót tesz az egészségednek, ha kizársz egy csomó károsabb anyagot, a kilengésekkel egyszerűen egy kicsit magasabb szinten lesznek, mint egy átkozottul igyekvő paleósnak (nem egy simának, aki bolti csirkét eszik, azt nem tartom kifejezetten egészségesnek... de a zöldségek sem a tökéletes egészségességről szólnak manapság... mindenki eszik káros anyagokat, de ha nem tenné, akkor is érné a testünket valami előnytelen, de ha kevés van belőle, a testünk még megbirkózik vele). De sokkal jobb lesz, mintha mindenfélét ennél.


A fogyáshoz pedig kalóriadeficit kell, csak mert paleózik az ember és van egy csomó feleslege, nem kezd el garantáltan automatikusan fogyni. Van, akinél összejön, van, akinél nem.


Amúgy vendégségben is simán be tudod tartani a paleót, ha akarod. Vigyél/vegyél saját ételt, annyi. Nem nehéz, ha elszánt vagy. Én tipikusan látogatásokra időzítem a kilengéseimet, de egyre kevesebb van belőlük s azért sokkal erősebb okaim vannak nem enni glutént és cukrot, mint hogy mik a paleo szabályai... Teszek a paleo szabályokra, ha szembemennek azzal, amit én akarok s amit én határozottan egészségesnek tartok. A testem nem akar glutént és cukrot. Ez azért sokat segít :)

Amúgyis életmódot váltottam, nem fogyókúrázom. Ez is segít.


DE ha valami mégis megéri a szememben, akkor kilengek akármekkora mértékben, minden rossz érzés nélkül. Elég sokat teszek az egészségemért, tökéletes pedig úgyse tud lenni a dolog, most miért lenne baj, hogy egy nüansznyit jobban terhelem a testem egyszer, viszont lelkileg adok egy pozitív hatást, ami ezt bőven kiegyenlíti?

2015. jún. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. jún. 23. 16:33
 5/8 anonim ***** válasza:

#2: Ez nem idióta kérdés, amúgy ha már itt tartunk, való igaz, egy több hónapja paleózó igen rosszul lehet egy gluténos-cukros-laktózos evészettől. De az igazi az, ha valaki paleo ketogénező jó ideje s úgy vág be egy pizzát és egy fél tortát. Az nagyon büntet. Illetve emberfüggő, de tipikus és logikus, hogy a fiziológiai inzulinrezisztenciára rádobni ilyesmiket gondot okoz.

A paleo megbocsátóbb, de célszerű elkerülni a hirtelen váltást. Én a sima szénhidrátosabb napokat sem szeretem, mert kicsit lenyomnak. De ha teleenném magam masszívan antipaleo szénhidrátbombákkal, akkor szinte bizonyosn rosszul lennék. Néha kísérleteztem ezzel, kíváncsi típus vagyok. Alapvetően nem éri meg.


De ugyanúgy brutális annak bezöldségezni, aki amúgy életmódszerűen nem eszik rostot (évtizedekig vígan el lehet lenni nélküle, az ember alkalmazkodó faj). Elszokik tőle a test, átalakul a bélflóra... A hirtelen váltások sokszor rosszak. Ha én mondjuk nyaralni vagy rokonlátogatni megyek, nem akarok fájó hassal szenvedni vagy ülni a vécén órákat. Sokkal jobb vinni a megszokott ételeimet, ha nincs más megoldás. Némi kilengés beleférhet, de megvan a határ.

2015. jún. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Semmi negatív hatása nem lesz.
2015. jún. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Meg fogod látni :-).

Érdemes így is belekezdeni! Jó lesz meglátod, aztán egy idő után már lehet nem is akarsz majd bűnözni.

Sok sikert!

2015. jún. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!
2015. jún. 24. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!