Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleozom már kb 1 éve (kisebb...

Paleozom már kb 1 éve (kisebb engedményekkel), de állandóan éhes vagyok, mi a teendő?

Figyelt kérdés
A kis engedmény a sajtok és a vaj reggelihez. Tejet nem eszem, glutént, búzát, kukoricát, stb. nem eszem. Még mindig éhes vagyok. Reggel 8-kor reggeli, 10-kor már éhes vagyok. 12-kor ebéd, de 14-kor már megyek, hogy édeset szeretnék... Mitől lehet ez? Folyadékot iszom eleget.
2015. júl. 1. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Mit eszel és mennyit?

Én sosem voltam éhes paleóban, igaz, sokat ettem, különben éhes maradtam volna :) De sok múlik az étrenden. Szénhidrátosabb paleóban éheznék viszonylag sok kalóriával is, de minél lejjebb viszem, annál jobb, már ha nem pakolom tele a napom édességgel, az nem jó, sokunk eléggé el tud szállni velük.


Ha édeset szeretnél, az baj. Ne egyél édességet, majd elszoksz tőle. Csak picit érzem hipokritának magam, én bő 3 évig nem hagytam el az édességeket, de azok bekavarnak, nem laktatnak eléggé valamiért, könnyű is túlenni őket... Nekem könnyebb nélkülük. Amúgyse jó szokás. Néha OK, de naponta ebéd után még édességet is... Nem nyerő, főleg, ha nem mozogsz sokat és a kalóriakereted nem valami nagy.


Eszel elég zsírt?

Eszel eleget egy étkezésre?

2015. júl. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon édesre vágysz, akkor simán lehet, hogy túl kevés szénhidrátot viszel be.
2015. júl. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát lehet!


Viszont én mindig is édesszájú voltam, így erről tutibiztos nem tudok lemondani. De az a jó, hogy mindent paleosítottam, így az édesség alatt ne csokirudakra, meg kakaós csigára, meg krémesre gondolj :)


Reggelire csak édest tudok elképzelni. Főként muffint sütök, lisztkeverékekből, mint pl kókuszliszt, gesztenyeliszt, lenmagliszt, kakaó, tojás, kókuszzsír. Nagyon szeretem, finom is, jól is lakom vele reggelire, de aztán 2h múlva éhes vagyok. Ez a probléma!

2015. júl. 1. 17:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Édességnek egyél aszalt gyümölcsöt! Az laktat is és nem egészségtelen.
2015. júl. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha éhes vagy, akkor egyél többet.

Esetleg emeld a zsírt.


Én a maglisztes cuccoktól olyan full voltam, hogy utána hosszú órákig nem voltam éhes :-/.


Én mondjuk sósat ettem reggelire.


Én az édes dolgoktól leszek gyorsabban éhes...

2015. júl. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A mennyiségről még mindig nem tudunk semmit...

S biztos sokan vannak, akik nem tudnak egyszerre sokat enni, de a kevéstől hamar megéheznek, s pár óránként kell enniük. Én tudok enni, de manapság sokszor van, hogy kevéssel jóllakom s pár óra múlva újra eszem. Ez kicsiny evési ablakos időszakos böjtnél nem gond. Délelőtt nem vagyok éhes, de ha elkezdem a napot, akkor időnként újra be kell tolnom egy újabb adag ételt, ez ilyen.

De lehet, hogy egy tartalmasabb étel segítene. Ki lehet tapasztalni, miből tud többet enni az ember kalóriában, mi laktat jobban...

2015. júl. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet többet kellene enni, lehet hagyni kéne a sajtokat s a vajat. Játszanak az inzulinoddal és az agyaddal.
2015. júl. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!