Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » A Szafi Fitt Paleo liszteket...

A Szafi Fitt Paleo liszteket lehet kombinálni más liszttel?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy van egy adott Szafis recept (pl kenyér), és nem az egészet Szafi lisztből csinálnám, mint a recept szerint, hanem pl 1/3-át vagy felét lenmaglisztből vagy kókuszlisztből, pénzspórolás miatt. Teljesen más ízre és állagra számítsak, ha ezt megcsinálom?

2015. júl. 28. 14:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Sok ember csinál ilyet. Ez kísérletezés, nem várhatod, hogy hasonló legyen az eredmény... A lenmagliszt is sok vizet tud beszívni, de a kókuszliszt utolérhetetlen, már ez nagy különbség csak ezek közt, az íz pedig főleg más. Hiába csak egy része az egésznek, már ez kiütközik. Évekig félig magkenyéren éltem, rengeteget kísérleteztem, lisztkeveréket speciel nem használtam. Szafi egyes receptjeit nagyon szeretem, de hogy miből van a lisztje, már nem tudom, de szereti a nyílgyökérlisztet, az gondolom, van benne. Nos, emiatt a Szafi liszt segíti az állagot, mert minden keményítő segíti... Igazából én inkább tápiókalisztet kevernék a maglisztekhez és hanyagolnám a drágább dolgokat, egy kevés tápióka drámaian képes javítani az állagot, de még az ízt is, ami fura, mert ő maga nem finom (bár a búzakenyér is lehet jóízű, miközben a nyers liszt nem az).

Én inkább szezámlisztet használnék, az elég semleges, bár ez egyben hátrány is, nem elég ízletes, de a legmagliszt íze végképp nem jön be, a kókuszliszt pedig felvizezi a cuccot és nem mindenhez illik az édeskés íz. De lehet, hogy ez csak az én ízlésemet tükrözi s amúgyis a recept alapján döntenék.

2015. júl. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!