Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Szerintetek a tönkölybúza...

Szerintetek a tönkölybúza liszt is olyan egészségkárosító hatású, mint a sima búza?

Figyelt kérdés
2015. szept. 7. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Sima búza egészségkárosító???????

Ezt honnan vetted?

Ha az lenne, akkor nem lehetne forgalmazni sem a lisztjét sem a termékeit.


Egy ici pivit sem károsítja az egészséget.

2015. szept. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Rengeteg káros anyagot forgalmaznak, első... Hisz még cigarettát is vehetsz... De persze az élelmiszeripari termékek is borzalmasak tudnak lenni egészség szempontjából.

Ez üzlet...


Kérdező, úgy tudom, a tönkölybúza sokkal kevésbé gluténes, mint a modern búza, emiatt valamivel jobb. Én ugyanúgy kerülöm, mert glutént egyáltalán nem akarok enni, nekem nem jó, ha nem is vagyok rá orvosi értelemben érzékeny.

2015. szept. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Topor G válasza:
75%

Az elmúlt évszázadokban (ezredekben) a búza nemesítése a sikértartalom (glutén, búzafehérje) növelése irányában fejlődött, a sütési értékek javítása érdekében (lágy, rugalmas, felfújt tészta)

Aztán a jelenkorban semmit sem szabad enni: károsak a zsírok, a szénhidrát: marad a fehérje. Ez azonban túlzott bevitel esetén túlérzékenységet (allergia) okoz.

Maradjunk annyiban, hogy a tönkölybúza alacsonyabb gluténtartalmú, de ugyanakkor a normál búzaliszt ésszerű mértékű használata sem okoz egészségkárosodást. (Aki már tudja, hogy gluténérzékeny, ugyse fogyasztja egyiket se.)

2015. szept. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
50%

Ajánlom Dr. Douglas Graham: Gabona Babona c. könyvét,

amiben részletesen és logikusan elmagyarázza, hogy miért nem jó az embernek semmilyen búza...

2015. szept. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Igen,mert a nemesítéssel olyanná vált,hogy az ember nem jól emészti,s az emésztetlen étel különböző nagyon durva betegségeket okoz.Nem hiába hívják csendes gyilkosnak.

Ráadásul ha lisztes készételt eszünk,nem tudjuk,hogy plusz még mi van benne,mert a mi búzánkat külföldre viszik,nekünk meg a németet behozzák,de nem mag,hanem kész liszt formájában.Többször tapasztaltam,hogy pl.rágógumi állagú lesz a palacsinta,nem tudtam átszűrni szűrőn sem,pedig a palacsintatésztát minden nehézség nélkül át lehet szűrni,ha normális a liszt.Mivel nem tudom mi van a lisztben és a glutén miatt is ártalmas,már jó ideje nem fogyasztok kenyeret,lisztes ételeket.Érzem magamon,hogy a lisztmentes étkezés jó a szervezetemnek.

2015. szept. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Elelmiszermernok vagyok es egeszsegkarosito a buza. Es forgalmazzak, sok minden karos kajaval egyutt. Es? Kamu hogy nem lehet forgalmazni.. Mindenre ra lehet hazudni, hogy biztonsagos, a penz a lenyeg :)


Hogy mennyire karos? Jo kerdes. De a tonkoly fajta kb. Ugyanolyan.

2015. szept. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Akkor, ha gluténérzékeny vagy.
2015. okt. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Glutenerzekeny. Ki, mennyire es honnan tudja?

Acelra erzekeny az ember? Ha hasba szurjak egy pengevel es verzik akkor erzekeny?

2015. okt. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!