Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Tudnátok olyan könyvet ajánlan...

Tudnátok olyan könyvet ajánlani, ami egy nagyon 'kenyeres' embert is elgondolkoztat, hogy talán mégsem annyira egészségesek a gluténtartalmú élelmiszerek?

Figyelt kérdés
Rátok melyik könyv volt ilyen szempontból a legnagyobb hatással?
2015. szept. 14. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez a glutén téma egy aktuális baromság, bár ezt úgy sem hiszed el. A nagyon kenyeresek, tésztások a dopamint kergetik, ezért esznek ennyit ezekből és híznak. A dopaminszükségletet zenével, sporttal, életcéllal, munkával, amely leköt ki lehet váltani és már is kevesebbet zabál az ember. Őrölt paprikával átlagoan 20%-át meg lehet spórolni az adagoknak, ez is az ideális dopaminszintre segít rá. Természetesen csak a stresszevést, unalomevést szeretnénk elkerülni, a testnek továbbra is szüksége van a maga beviteleire.
2015. szept. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Van igazság abban, amit írsz, de nem ez volt a kérdés...

Hogy a glutén káros-e vagy sem? Nem kívánok vitába szállni ennek kapcsán senkivel, mindenki döntsön saját belátása szerint. Én személy szerint sokkal jobban érzem magam nélküle.

2015. szept. 14. 18:19
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Mást ne akarj leszoktatni róla, ez csak személyes döntés lehet, ne akard a saját világnézetedet rákényszeríteni.
2015. szept. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A párom azt mondja, hogy nem emlékszik, miért hagyta abba, de ha rá akarták volna venni, akkor lehet, hogy nem tette volna... Azt hiszem, ezzel sokan így vagyunk, nem szeretjük, ha mások akarják megszabni, mit együnk. Persze nem mondom azt, kérdező, hogy ezt akarod, hisz Te is írod, hogy elgondolkoztatni akarod. Nyilván neki kell meghoznia a döntést.

Anno, amikor kvázi paleózni kezdtem, akkor ő is elhagyott mindent, amit én, kivéve a rizst és a krumplit. Roppant kenyeres volt, most roppant rizses. Szinte mindig rizst eszik, az a kenyere, az a körete, az a sütije, az a csokis édessége... Persze eszik egy csomó egyebet is, rizzsel sose lakna jól.

Könyv nem volt, én olvastam ezt-azt és közöltem is vele ezt-azt, de azért meglepett, hogy egyik napról a másikra ő is elhagyta a kenyeret, pedig addig félig azon élt, s már egész jó kenyeret sütöttünk mindketten.

No azért ha nem itthon eszünk (ami ritka), gond nélkül eszik glutént, de itthon liszt sincs.

2015. szept. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Egyetértek azzal, hogy erőszakkal nem megy, nem is cél. Ám: ha kicsit is beleártjátok magatok a bulvár szintű paleo tanokon túl az emberi test működésébe, szükségleteibe, miértjeibe, idővel kiviláglik, hogy nem holmi hit vagy egyéni világnézetről beszélhetünk, hanem tényekről. Azokkal pedig viszonylag nehéz vitatkozni. Befejeztem, csak nem bírtam magamban tartani.:P:)
2015. szept. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
Vannak gluténre allergiások,érzékenyek ,de ez nagyon kevés ember. A többinek nem káros. Kb az emberiség a földművelés óta eszik kenyeret valamilyen formában és köszöni jól van. Szinte minden nép alapeledele a valamilyen formátumú gabonaörlemény vízzel keverve, sütve.Alapvető tápanyagok vannak a kenyérben. Nem hiába régen "kenyéren és vizen" évekig eléltek rabok,szegények. Szóval ami manapság van az divathóbort. Persze ha fogyózik akkor nem ideális a sok szénhidrát.
2015. szept. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Márpedig nekem nem esik jól a glutén, de a sok szénhidrát sem. Ez van.


Táplálkozási tények? Évek óta kutatom őket, nem úgy néz ki, hogy valaha is megtudom, mi az igazság... Persze, pár dolog azért lejön, pl. hogy a szénhidrát nem esszenciális tápanyag, s a zöldség nem káros, de ezen túl... Én laikus vagyok s szép tudományos cikkek szólnak mindenről s azok ellenkezőjéről is... A bulvár nem érdekel, de ott aztán bármi van, pl. hogy a tojás zsírmentes :D Na, az ilyeneket nem tudom, ki hiszi el, amikor az ételek összetételéről azért vannak táblázatok :) Ez tehát nem gond, de hogy mi van pl. a rizzsel... Bár a krumpli még érdekesebb. Egyes paleókban tiltott és káros, más paleókban ehető... Nekem finom és a testemnek nem gond, ha nem sok, úgyhogy én eszem, ha kedvem támad rá, ami nincs sűrűn. Rengeteget javítottam az étrendemen, a maradék potenciális problémákkal már nem tudok mit kezdeni. A hőkezelt olajos magvak is rosszak egyesek szerint, de ez végképp nem izgat, hisz nélkülük nagyjából éhenhalnék.

Ja igen, a fitátok. Azokról végképp nincs adat, max. annyi, hogy ebben az olajos magban 500-2200 mg van X mennyiségben, szóródik a mennyiség, az élet nem egzakt. Hőkezelés után pedig kérdőjel.

Muszáj vagyok a tapasztalatokra s a testemre hallgatni, ha egyszer nincsenek adatok.


Sok dolognál nincs is olyan, hogy káros és kész. Mennyiség kérdése, illetve szinte mindenben van... Ha teljes információnk van, akkor sem tudunk tökéletesen táplálkozni, valahol meg kell húznunk a vonalat.

2015. szept. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Erre mondom hogy ez is hitkérdés,semmi más.
2015. szept. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Olvassa el a GABONAAGY című könyvet.

El sem hangzik a paleo szó, ne kimondottan paleos könyv, aztán a tartalma meg gyakorlatilag az. Egy ORVOS írta.

Ez talán meggyőzi, elég olvasmányos és benne van a lényeg.

[link]

2015. szept. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
36%

Sajat tapasztalat, kivan a belem a glutentol + kutatasok engem meggyoztek.


De tudod mi van a menyerevessel. A drogozas nem az egeszsegrol szol, hanem az elvezetrol. A gluten is drog, a sok ch is.


Aki homokba dugja a fejet es azzal hitegeti magat hogy nem art vele az egeszsegenek, az csak atlagos ember..


Aki felti az egeszseget, es emellett megis kenyeret eszik, az idiota.


En nem feltem az egeszsegemet, a testem ugyis tonkre fog menni,. De amig elek addig jobb emesztes kell,ehhez nekem nem jo a gluten.


Sok dagadt csaj le akar fogyni; megis esznek glutent.. Talan majd kovetkezo eletukben belatobbak lesznek :)

2015. szept. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!