Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mi a véleményetek, hogyan...

Mi a véleményetek, hogyan érdemes belekezdeni apaleo-diétába?

Figyelt kérdés
Szeretném elkezdeni,de nem tudom hogyan.Mit tanácsoltok?
2016. jan. 2. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Neten egy csomo paleo blogot talalsz, ahol irnak a kezdo lepesekrol is.

Elso lepes az informacio szerzes.

2016. jan. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
Sehogyan sem, mert nem mukodik, humbug az egesz.
2016. jan. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
0%
Leszoksz az evésről. Egyébként elárulom, hogy ez egy nagy átb*szás.
2016. jan. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Elhagyod a nem paleo dolgokat s ha valami bajod van az eredménnyel, keresel recepteket vagy felhagysz vele.

Nem tudom, mi a gondod, nekem semmi nem volt, kivéve, hogy eleinte nem tudtam, mit egyek (hogy húst nem, az világos volt). A paleóhoz nem ragaszkodtam, de a saját testem jelzései fontosak voltak számomra (igazából véletlenül lettem majdnem-paleós, minimális kilengéssel. nem követtem én semmit, csak mentem a magam feje után).

A kezdeti nehézségeimen ma már mosolygok, azóta rájött a ketogén és így is röhejesen könnyű. A paleóhoz kevésbé ragaszkodom, mint valaha, de a ketogénen belül nehéz úgy kilógni belőle, hogy az eredmény szimpatikus legyen számomra.


Szóval, szerintem a legegyszerűbb, ha normális ételeket eszel. Hús zöldséggel, tojás zöldséggel, zöldség zsírral, mit tudom én, neked mi fekszik. Édességeket is lehet, gyümölcsöt is, de ha nem túl megszorító az étrended vagy nem vagy függő bizonyos erősen nem paleo dolgoktól, akkor felesleges magkenyéren és sütin élned... Kezdőként nekem muszáj volt, most ketogénben is sütök, de már nem alapozom rájuk :) Csak kell valami száraz és ropogós is, s némely tápanyagomat is részben olajos magvakból szerzem.

2016. jan. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
A paleo diéta a legnagyobb önátvágás mostanában. Mert azt kell enni, mint az ősember, mert az nem volt kövér. De nem azért nem volt kövér, mert magot evett, hanem azért, mert azt meg kellett szereznie. Felkutatta, leszedte, hazavitte, védte a többiek elől magát és a szerzeményét, ha kell futott, ha kell verekedett, ha kellett, ölt. Te meg leveszed az ABC polcáról a fél kiló tökmagot, s azt hiszed, ettől vagy paleos. Az egyoldalú táplálkozástól hamarosan hiánytüneteid lesznek, s azokat pótolni kell mesterséges szerekkel, vitaminokkal, vagyis rosszabb, mint volt. Ne dőlj be, ez egy idióta divat. Egyél kevesebbet, mozogj többet, ennyi. És nem kúraszerűen, mert abban benne van, ha abbahagyod, visszahízol. Válts életmódot, életszemléletet.
2016. jan. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2 hétig turbesz diétesz és csodát fogsz tapasztalni. De ne turbesz diéteszt vegyél hanem közönséges valamilyen ízű fehérje port sport boltban (pl. Biotech vagy Scitec) mert fele annyiba kerül mint a turbán diétesz cimkés de tök ugyanaz van benne. Ezen a turmixon élsz két hétig LEGFELJEBB néha üres kis levest és egy kevés rostot pl. almát eszel és csodát fogsz tapasztalni. Felejtsd el az összes többit.
2016. jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5: A paleo életmódváltás és nem hiányos. S szerintem a paleósok zömét kicsit sem érdekli az ősember, minden normális ember számára világos, hogy abszolút semmi közünk nincs az étkezéséhez, pl. az élelmiszeripar nemesített növényei és a vadon termő ősi növények köszönő viszonyban sincsenek egymással... Nem ezt kell nézni, hanem az ember saját kis étrendjét. A paleo étrend sokféle lehet, csak pár ételcsoport van kizárva, én is kvázi paleós vagyok, hiába nem érdekel, hogy az vagyok-e, egyszerűen az ovo-vega ketogén, ami hozzám passzol, nehezen tartalmaz nem paleo elemeket :D

A nyersvegánok is majdnem totál s egyesek tuti teljesen paleósok, ez már csak ilyen.

Nehogy már ne szabadjon nem enni glutént, ha nem akarok... Megadom a testemnek, ami kell neki, utánanéztem és amúgyis szólna, az a fajta.

2016. jan. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szörnyű, hogy miket írnak itt. :o)


Az első:

"A paleo diéta a legnagyobb önátvágás mostanában. Mert azt kell enni, mint az ősember, mert az nem volt kövér. De nem azért nem volt kövér, mert magot evett, hanem azért, mert azt meg kellett szereznie. Te meg leveszed az ABC polcáról a fél kiló tökmagot, s azt hiszed, ettől vagy paleos."


Hát nem. Az ősember azért nem volt kövér, amiért a ma élő természeti népek sem azok. Még pedig, mert nem génkezelt hulladékot, mű-vackokat (pl. margarin, zselatin) esznek, hanem természetes az étrendjük.

Csak az ABC polcáról, leemeled. Persze..

Azt ne mondd, hogy aki egész nap dolgozik és könnyű vagy nehezebb fizikai munkát végez, az mindjárt sovány is.


A paleo táplálkozás nélkülözött egy sor olyan dolgot, amelyet mára az ember beépített a táplálkozásába, holott ezek egy része felesleges, mi több, káros. Ilyen elsősorban a cukor, a szénhidrátok egyes csoportjai.


Az ősember nem evett cukrot, csak néha, méz formájában jutott hozzá, vagy kis mennyiségben, gyümölcsök révén, de ez is eredendően más volt, mint a répa- vagy nádcukor. Nem evett kenyeret, és egyáltalán, búzát, rozsot, rizst, burgonyát. A leggyakrabban persze hús került az "asztalra". Hús, különféle gyökerek és gyümölcs.

Az ételeit jobbára nyersen fogyasztotta, így azok tápértéke, rost-tartalma lényegesen magasabb, a vitamintartalma is bizonyítottan a szokszorosa volt a maiaknak.

Nem evett ételszinezéket, sem hidrogénezett sz.rokat, nem ismerte az élelmiszerekkel való trükközést, a gyorsérlelést, az ízfokozókat, az emulgeálást, a térfogatnövelő szereket sem.


Az ember az elmúlt 2000 évben átalakította a táplálkozás-kultúráját. Annyira, hogy a természetes hat már idegennek és a mesterségesen manipulált szemét lett az etalon.

2016. febr. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8

Igen, ez mind nagyszerű, csak azt felejted el leírni hogy a nagyszerű paleo táplálkozás (nyers hús?!?!?) mellett az ősember átlagéletkora az alultápláltság miatt 30 év volt. Ma ez nálunk 75. Sokkal tovább élünk a cukron, liszten, a mindenfélén, mit a nyers húson. Ma minden sokkal finomabb és táplálóbb. Együnk gyökereket? Te magadnál vagy? Gyökereken élsz, vagy csak a ez elméleti szád jár? A paleo egy hatalmas blöff, mindenféle bizonyíték és tapasztalat nélkül.

2016. febr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezek hatalmas butaságok.

Az ősember átlagéletkorát nem az határozta meg, hogy mit evett, hanem az, hogy milyen körülmények között élt.

A 30 év egyébként is túlzóan alacsony.

De ha megfigyeled, nagyon nagy volt a csecsemőhalandóság, ez pedig már drasztikusan lecsökkentette az átlagéletkort, hiszen egy 59 éves és egy 1 éves ember átlagéletkora éppen 30 év. Ha figyelembe vesszük, hogy még 20ö éve is a gyermekek fele meghalt 5 éves kora előtt, akkor ki lehet számolni, hogy a kritikus időpont elérése után a halandósági ráta drasztikusan lecsökkent, tehát szó nincs arról, hogy az ősemberek 30 éves korukban feldobták volna a pacskert.


A gyökerek esetében is furcsállom a hozzáállásodat. Te talán nem eszel gyökereket? Szerinted a sárga, a fehér répa, a burgonya, a hagyma, a zeller, stb. micsoda?


Nem beszéltem nyers húsról, de az ősember sem sokáig evett nyers húst.

Ma minden finomabb? A "finomság" izlés kérdése.

Hogy táplálóbb-e? Attól függ mit értünk ez alatt. A kalóriatartalmat, vagy az ételek rost, vitamin és ásványi anyag tartalmát?

2016. febr. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!