Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Valaki aki Vegáról tért...

Valaki aki Vegáról tért Paleora és valami baja, betegsége megszűnt? Pl: Cukorbeteg stb.

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatok, storyk, arról, h Vegetáriánus étrenden fent álló vagy kialakuló betegség, megszűnt a Paleo étrendre váltáskor?

2016. júl. 18. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Arról még nem hallottam, hogy a paleo segítene a cukorbetegségen... Az erősen szénhidrátszegény étrendekről már igen, de annak nem kell paleónak lennie, s persze lehet vega is.

Más kérdés, hogy egyesek paleóban nagyon kevés szénhidrátot esznek, de akkor is a szénhidrátcsökkentés s esetleg a nagy inzulinválaszú tejtermékek elhagyása segít, nem maga a paleo.


Személyes tapasztalatom nincs, s már nem is lesz, csak érdekel a téma s van cukorbeteg ismerősöm, aki se vega, se paleós nem lesz soha, ez szinte tuti. Legalább (még) kevesebb cukrot enne, de az emberek táplálkozását nehéz megváltoztatni, azt nekik is akarniuk kell.

2016. júl. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Nálam ez pont fordítva volt. Minden bajom megszűnt amikor vegán lettem paleóból. (narancsbő, pattanások, vashiány, még a cukorbetegség is)
2016. júl. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Személyesen nem ismerek ilyen embert, de tudok példákat:

- Denise Minger [link]

- Lierre Keith (The Vegetarian Myth c. könyv írója).

2016. júl. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
A cukorbetegség nem gyógyítható.
2016. júl. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
49%
Attól még, hogy más étrendet eszik valaki, nem termel több inzulint a hasnyálmirigy, és így a cukorbetegseget nem fogod gyógyítani.
2016. aug. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

3-as vagyok. Akiket írtam, nem voltak cukorbetegek, más bajaik voltak. (Persze nem lehet tudni, miket fogyasztottak akkor, amikor még vegánok voltak.)

A 2-es típusú cukorbetegség gyógyításával kapcsolatban:

[link]

2016. aug. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

A peleo vallás nem gyógyít meg semmit! Akik így esznek, azok ugyanúgy élnek, meghalnak, nem élnek tovább, sem rövidebben, mint a többi ember. Ugyanolyan betegségeik vannak, csak egy fura vallásban hisznek. Azt feltételezik, hogy az ember nem változik, és még mindig ősember. Másrészről azt feltétezik, hogy az ősember pl sok húst evett. (pont az ellenkezője igaz, valószínűleg az emberiség nagy része akkor egyáltalán nem evett húst, vagy csak nagyon kevés döghúst-talán. ) Voltak kisebb csoportok akik később vadászok lettek, de ez később volt, és kisebbség)


Az emberi és állati "genetika" sokkal gyorsabban alkalmazkodik az új életkörülményekhez, és új ételekhez, mint ahogyan a paleo vallás hívői feltételezik, nem kellenek hozzá 1000 évek. Érdekes, hogy nemcsak az ember, de az ember mellett élő kutya!!! is már simán megemészti a glutén tartalmú ételeket.

2016. okt. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%
Én most éppen egy nagyon szigorú eliminacios diétát csinálok. Sajnos a csirke is bajt okoz, nem ehetek tejterméket és tojást sem, amíg teljesen el nem múlnak a tüneteim. Mivel más húsféle drága volt nekem, átmenetileg vegán lettem. Az eredeti problémáim múlni kezdtek, de jöttek helyette mások, izomfjdalmak stb. Végül vettem egy adag marhahúst. Már másnap sokkal jobban éreztem magamat.
2016. nov. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#2

Mennyi idő alatt jött helyre a vércukrod vegán étkezéssel?

2018. jan. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!