Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Inzulinos cukorbeteg esetében...

Inzulinos cukorbeteg esetében szóba jöhet a paleo étrend?

Figyelt kérdés
Tudnátok tanácsot adni mire vigyázzak? Még csak éppen elkezdtem olvasgatni a témáról. Jó lenne valahogy kipróbálni, de természetesen nem szeretnék behipózni. Jelenleg 180 gr CH diétán vagyok. Esetleg van itt olyan cukorbeteg, aki kipróbálta?
2013. ápr. 1. 20:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Esetedben a fórumozók helyett az orvossal konzultálnék elsősorban. Én, mint laikus azt mondanám, hogy kimondottam jót tesz.
2013. ápr. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
A kezelő orvosom ebben biztos, hogy nem lenne partner. Nyilván nem fogom a diétámat az itt fórumozók hozzászólása alapján egyik napról a másikra ész nélkül lecserélni, csak kíváncsi lennék esetleges tapasztalatokra.
2013. ápr. 1. 22:02
 3/21 anonim ***** válasza:
44%

Olvass el mindent a paleóról. Ott kitérnek kifejezetten a cukorbetegekre.

[link]

2013. ápr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
36%

Ha a cukorbeteg meg akar gyógyulni, akkor szóba jöhet. Egyébként meg annyira nem.


Viszont az van vele, hogy hát ahogy egészségesen kezd enni az ember, a beteg szervezet behipózik.. ezt szokták a fokozatossággal elkerülni. És ezért szoktuk az evolúciós szemléletű orvosok segítségét kérni, ők orvosi felügyeletet adnak az inzulin és a ch bevitel csökkentése mellé!

2013. ápr. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy behipózik? Bocsánat ha rossz a kérdés csak nem tudom...
2013. ápr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Leesik a vércukorszintje és nagyon rosszul lesz. Ez a hipoglikémia. Mamám cukorbeteg és neki minden nap meg kell vele küzdenie, nem is mer csoki nélkül elindulni otthonról. Ő is benne lenne a paleóban csak nem tudjuk, hogy kezdjünk bele mert félő, hogy mindig hipózni fog és ha elfajulnak a dolgok akkor kómába is eshet :/
2013. ápr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Köszönöm a magyarázatot...jaj ez nagyon rossz lehet :/
2013. ápr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
21%

Hát igen, erről senki sem számol be kellemes élményként..


Írni lehet Dr. Tóth Csabának, Szendi Gábornak vagy tapasztalt és gyógyult cukorbetegekkel is érdemes lehet felvenni a kapcsolatot ez ügyben. Vagy talán írtam, evolúciós szemléletű orvosok felügyelete mellett fokozatosan lehet csökkenteni a gyógyszer mennyiséget, kóma nélkül.

2013. ápr. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
49%
De most komolyan :D minimál szénhidrát egyenlő hypoglikémia, a paleo tilt minden magas szénhidrátot, mégis hogy jön vissza a hypoból?
2013. ápr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Kedves utolsó! Nem fogok behipózni, mert ha nem eszek szénhidrátot akkor inzulint sem adok be, azért nem őrültem meg. Amikor mégis minden óvintézkedés ellenére leesik a cukrom, akkor szőlőcukrot eszek és úgy jövök ki a hipózásból, ilyen egyszerű.

Nem kezdtem még el a diétát, még olvasgatok, de ki fogom próbálni. A kezelőorvosommal beszéltünk már egy szénhidrátszegény diéta lehetőségéről, bár a paleo szót nem ejtettem ki a számon. Végülis azt mondta, hogy ha a reggeli és a déli inzulint nem adom be, van lehetőségem arra, hogy a reggelit, tízórait, ebédet és uzsonnát kihagyjam, vagy CH mentesen étkezzek. Azt már kipróbáltam, hogy délelőtt nem eszek szénhidrátot és nem volt gond belőle. A következő az ebéd és az uzsonna szénhidráttartalmának a csökkentése lesz. Viszont az orvosom szerint a vacsorát és az utóvacsorát nem hagyhatom ki, hogy éjszaka ne essen le a cukrom. Nekem ilyenkor kb. 30, illetve 20 gr CH-t kell ennem. Arra gondoltam, hogy ennyit talán paleo diéta szerint is meg tudok enni.

2013. ápr. 3. 14:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!