Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Nem megáll, hanem be se indul...

BojackFan kérdése:

Nem megáll, hanem be se indul a fogyás - miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

32 éves nő vagyok. Enyhe IR-em van, viszont én nem a 160 grammos diétát tartom, hanem LCHF-et kezdtem el most kb. egy hónapja. Nagyjából 100 gramm szénhidrátot viszek be egy nap, ez lényegében csak az elkerülhetetlen gyors szénhidrátokból tevődik össze (pl. a tejben vagy a Zero barban lévő).

Majdnem minden reggel futok (csak akkor nem, amikor érzem, hogy muszáj pihentetnem az izmaimat), vagy rövidebb, intenzívebb (HIIT) típusút, vagy középtempósabb 30 perceset. A végére mindig jól kifáradok és lihegek, mint a fene, szóval érezhetően megdolgoztatom magam...

Így, az edzések miatt kb. 2000 kalóriát viszek be egy nap - próbálok megállni úgy 1600-1700 körül, de egyre inkább úgy látom, hogy akkor annyira éhes maradok este, hogy el se tudok aludni, vagy pár óra alvás után felébredek, hogy éhen halok...

Ezért muszáj 2000 körül ennem.

És még így is üres hassal, farkaséhesen ébredek.

Így, éhgyomorral, illetve ha tényleg borzasztóan éhes vagyok, akkor egy fél Zero barral a gyomromban szoktam elindulni futni.

Hozzáadott cukrot EGYÁLTALÁN NEM eszem, de még gyümölcsöt se!

Maglisztekből sütök magamnak kekszeket, amiknek gyakorlatilag nulla a szénhidráttartalmuk, de ettől még számon tartom a kalóriatartalmukat, mindent szigorúan lejegyzetelek, amit megettem.


Ez megy egy hónapja (zabálós, nem mozgós, sokkal több szénhidrátot bevivős hónapok után).

És se kilóban, se centiben SEMMI változás! Na jó, a centi talán ment le 1-et, de az szerintem inkább vízveszteség.

Van bárkinek hasonló élménye, hogy még egy hónap után se indult be a fogyás? Be fog egyáltalán??


Szeretném kérni, hogy csak az válaszoljon, aki tud jóindulatú, normális stílusban írni! A lenéző, gonoszkodó, kioktató kommentelők légyszi inkább máshol éljék ki a komplexusaikat...


Nagyon köszönöm előre is, ha bármi tanáccsal tudtok szolgálni!

Megyek futni...



2019. júl. 26. 08:06
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
90%

Azt ugye tudod, hogy az aerob mozgás (alacsony intenzitás, max. pulzus 70%-a) égeti a zsírt, és az is jellemzően akkor, ha legalább 20-30 percig csinálod megállás és tempóváltás nélkül?

Neked is ilyesmi kéne, bemész a terembe, futópad, mondjuk 8 km/hra állítod, és utána azon folyamatosan megállás nélkül 30-40 percig futsz. De lehet ugyanez biciklivel vagy elliptikus trénerrel, ha az szimpatikusabb, a lényeg az alacsony intenzitás és a hosszú idő.

Nem tudom mit eszel, hogy 2000 kalóriaval még mindig éhes vagy, de valószínűleg valamit rosszul csinálsz: rizs grillezett csirkemell, zöldségek, túró, cottage cheese, főtt tojás, fehérje por, éjszakára kazein fehérjepor, stb.

Azokat a maglisztes kekszeket se értem minek eszed, milyen tápanyagtartalmuk van, ami miatt feltétlen kellenek az étrendedbe?

2019. júl. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
69%

Lehet neked ez az lchf nem jön be.

Próbáld ki, hogy a zsírt kicsit csökkented és a fehérjét meg emeld meg.


Én nem is értem azokat akik azt mondják ha zsírt esznek nem lesznek éhesek, ha fehérjét viszel be az laktat attól nem leszel éhes és nagyon fontos a megemelt fehérje diéta alatt.

Persze ezzel nem azt mondom, hogy egyántalán ne vigyél be zsírt mert a zsír is kell a szervezetnek de véleményem szerint nem annyi amit ezek a zsírban gazdag diéták ajánlanak.


Persze sokat hallani hogy valaki így is fogy de látod nálad ez nem vált be.


Pluszban a fehérjét azért is kell megemelni mert ha nagyon kevés szénhidrátot viszel be akkor a szervezeted a fehérjét fogja átalakítani szénhidráttá, hogy tudjon normálisan működni de viszont így a fehérje nem tudja ellátni azt a funkciót amit kéne mivel a tested abból csinál szénhidrátot.


És a sok zsír amit meg beviszel azzal meg nem tud mit kezdeni a szervezet csak terheled vele.


Az én véleményem az, hogy nem kell kínozni magad, hogy nem eszel szénhidrátot mert a tested úgyis megoldja ha nem kap előállítja magától a fehérjéből.

Szerintem 100-170gramm szénhidrát között nyugodtan ehetnél.

Plusz a fehérjét emeled meg.

Bár nem írtad hány kiló vagy de a zsír kb olyan 50-60gramm simán elég nem kell belőle több.

2019. júl. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
70%

Ja és még annyi, hogy a rost fogyasztásra is figyelj.


Hisz a jó diéta alapja a kalóriadeficit és a rendes anyagcsere.


Amióta diétázom normális lett az anyagcserém és szépen lassan mennek lefele a kilók szenvedés nélkül.

Fontos a rost bevitel is .

2019. júl. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
81%

Nem írtad hány centi és kiló vagy. Mert ha nincs rajtad sok felesleg, a 2000 kalóriával csak tartani fogod a jelenlegit. Muszáj lenne lejjebb vinni, mert az a 30 futás, amit csinálsz, kb. 250-300 kalóriát éget el.

Szerintem nem eszel normalis minőségű tápanyagokat. Az a Zero Bar is majdnem 400kcalegy darab. A tejet is lecserélheted mandulatejre.

Én is éppen fogyásban vagyok, de bőven elég nekem 1500 kcal bevitel, ritkán túllépem, ha van valami összejövetel. 32 vagyok én is.

Eszek sajtot, low carb zsemlét, kenyeret, low carb lisztből csinalok sütiket, sok zöldséget, sonkát, csirkét, rizset, zabpelyhet és burgonyát is. 30-40 percet futok én is intervall-ban.

2019. júl. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Első: ajjaj... :)


1. Igen, az aerob mozgás égethet zsírt. Meg aztán növelheti a kortizol szintet is, ha csak azt csinálja az ember. És akkor meg megy a zsírraktározás ezerrel... (nekem most az az egyik gyanúm, hogy talán a kortizol szintem túl magas, na nem azért, mert túlzásba vinném az aerob mozgást, hanem úgy alapjáraton)


A magas intenzitású, izomfejlesztő edzések elengedhetetlenül fontosak a fogyáshoz. Pláne, hogy az izom növekedéséhez és megtartásához is a zsírból kell elvennie energiát a szervezetnek.


És ha mindez nem lenne elég, elárulom, hogy én már többször is csináltam olyan diétákat, amelyek során csakis és kizárólag aerob edzéseket végeztem, hosszú időn át, zsírégető tartományban, bla bla bla.

Nem fogytam tőlük. Pedig nem zabáltam mellette!


Az izomépítés, HIIT nagyon fontos a fogyáshoz is. Olvass utána!


2. Nem azt írtam, hogy 2000 kalóriával még éhes vagyok. Azt írtam, hogy annyival már pont megvagyok.

A rizs pedig nagyon nem barátja az IR-esnek...


3. Maglisztek, magyarul magok. Mandula, tökmag, mogyoró... elég fontosak, pont a tápanyagtartalmuk miatt.

Olvass utána. :)


De köszönöm a segítő szándékodat!


Második: Nem voltam pontos a kiírással: elegendő fehérjét eszem, inkább azt, mint zsírt. Ez amúgy a második gyanúm, hogy talán a fehérje sok? Úgy értem, az általános szabályok szerint nem sok, de mondjuk az én szervezetem valahogy nem bír mit kezdeni ezzel a megemelkedett mennyiségű fehérjével, és azt alakítja zsírrá...?


Tévedsz, hogy kínoznám magam, éppenséggel egyáltalán nem hiányzik a szénhidrát. Tökre ízlenek ezek a fehérjében gazdag kaják, amiket eszem, egyáltalán nem hiányolom a több szénhidrátot. Ha nagy ritkán mégis úgy érzem, hogy ejj de elropogtatnék valami szénhidrátosat, akkor megeszem 4-5 Korpovit kekszet, amit imádok. De ilyen így kábé egy héten egyszer, max kétszer van. És nem étkezések mellé, hanem beleszámolom azt is a kalóriába, szénhidrátba.


A rostfogyasztásom nem tudom, kevés-e, annyit tudok erről mondani, hogy jó sok zöldséget (főleg paradicsomot és salátát, rukkolát) eszem, és nincs gond az anyagcserémmel... nincs leállva.


Negyedik: Jogos. 165 centi és 63-64 kiló között.

Az oké, hogy a 30 perc futás kb. 250 kalóriát éget csak el, de utána még tart ám az a zsírégetés, energiafelhasználás jó pár óráig... :) És a napi testmozgás az általános, alapanyagcserét is gyorsítja.

Ja, és a futás után még mindennap biciklivel közlekedem mindenhova, a munkahelyem egy hegyoldalban van, oda szoktam még föltekerni levezetésként... Aztán van, hogy délután is még ide-oda tekerek mindenfélét elintézni a jó melegben, izzadok is a végére rendesen.


Te melyik Zero barral szoktál találkozni? Amit én ismerek, abból egy szelet 150 kalória. :)


Hát igen, a tejet is lecserélhetném mandulatejre, meg még 10 dolgot csinálhatnék, ami brutális pénzekbe kerül... így is megszenvedi a pénztárcám azt a mandula-meg tökmagliszt-vásárolgatást, azért valahol muszáj meghúznom egy határt... Nem beszélve arról, hogy a mandulatejet nem szeretem x(((

2019. júl. 26. 10:02
 6/34 A kérdező kommentje:

Bocs, javítás: egy szelet Zero bar 175 kalória.

És egyszerre egy FELET szoktam megenni belőle. Ez azt jelenti, hogy pár naponta egy felet eszem.


Túró, sajtok, sovány felvágott, saláta (csak olíva-vagy tökmagolajjal), maglisztes dolgok, gomba, joghurt, tej, ritkán egy Norbi túró rudi, inkább a proteines.

Ezeket eszem. Nem elég minőségi?

2019. júl. 26. 10:10
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyjából 100 gramm szénhidrátot viszek be egy nap, ez lényegében csak az elkerülhetetlen gyors szénhidrátokból tevődik össze"


Ezen rögtön megakadt a szemem. Az lenne a jó, ha a szénhidrátbeviteled lassan felszívódó szénhidrátokból állna (meg rostból). Mennyi zöldséget eszel egy nap? Mennyi rostot?


Nem írtad, hány kiló vagy és mennyit futsz pontosan, de persze ha írtad volna, akkor is csak becsülni lehetne, hogy az a 2000 kcal reális-e egy nap, vagy sok, netán kevés. Simán lehet reális. A kérdés az, hogy azért vagy éhes 2000 kcal alatt, mert az tényleg kevés neked, vagy még nem elég jó az étrended összetétele? Nem olyan könnyű megmondani, kísérletezni kell.


Ha az 1 centi vízveszteség lenne, az a mérlegen is látszódna (a víznek nagy a sűrűsége). Fényképet nem készítettél? Ha nem, készíts most. Megmutatni nem kell senkinek, csak egy hónap múlva hasonlítsd össze az akkor készítettel.


Szerintem két dolgot csinálj. Egyrészt várj még egy hónapot. Ha edzés tekintetében tökkezdő vagy, akkor simán lehet, hogy izmosodtál, ezért nem látsz változást a mérlegen, de a jövő hónapban a most felszedett izom már pluszban a segítségedre lesz. (Mivel az izomszövet a nap 24 órájában kér enni, nem csak akkor, amikor éppen futsz, szerintem jobban jársz a mostani intenzívebb edzéseddel, mint azzal, ha sétálnál. Lehet, hogy a séta alatt arányaiban több zsírt használnál el, csak a nap további 23,5 órájában meg a hiányzó plusz izomszövet miatt kevesebbet.)


A sport más szempontból is hasznos. Javítja az izmok inzulinérzékenységét, vagyis csökken az inzulinrezisztenciád. Így összességében alacsonyabb lesz az inzulinszinted, ami nagyon sokat segít a fogyásban. De ehhez a hatáshoz is kell egy kis idő, pár hét mondjuk.


Másrészt próbálj meg összességében lassabban felszívódó ételeket enni. Több zöldséget például, meg más feldolgozatlan cuccokat (ha nem akarsz sokat utánaolvasni a felszívódási sebességről, akkor keresd a feldolgozatlan és a magas természetes rosttartalmú ételeket). Ez macerásabb, mint egy zero bar, de érdemes megpróbálni, segíthet. Nem baj, ha a több zöldség miatt kicsit több szénhidrátot eszel (de a cukorfogyasztást lehetőleg minél kevésbé növeld egyelőre, néhány zöldségben is sok van).


Sok sikert. Két dolgot ne adj fel: a sportot és a kísérletezést, amíg meg nem találod, hogy hogyan fog ez az egész jól működni.

2019. júl. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
24%

Nekem anyum már 5eve próbálta elkezdeni a fogyókúrát. 4 hónapja kiskőrösre jár leméretni magát (meg persze elmondtam neki h miket egyén milyen mértékben) és fogyott ezalatt 22 kilót. Mindig kell lennie szénhidrátnak, húsnak és zöldségek az ételébe. A szénhidrát az abonett. Cukor nincs benne semmilyen kajájába. Ha éhes akkor cukormentes pezsgőtablettát eszik. Azt is mondták neki, hogyha éjfélig fennt van akkor inkább egyen akkor is.


Remélem segítettem, csak a kiegyensúlyozottság a lényeg.

2019. júl. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
*elmondták neki miket egyen
2019. júl. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Hetes: köszi, írtam már azóta a centit, súlyt, és azt is, hogy sok zöldséget eszem, NEM cukrosakat!

De ezeknek a zöldségeknek a szénhidráttartalma úgymond "nem számolós". De ha úgy jobban tetszik, akkor igen, eszem lassú ch-t általuk. :)

Igen, tudom, hogy a gyors ch nem jó, de ezek, mint mondtam, az "elkerülhetetlen" szénhidrátok. Például a joghurt ch-tartalma, meg a tejé, amivel a fehérje shake-emet csinálom meg. Meg a gyümölcsös fehérje shake-nek az a kis (adagonként 3 grammnyi) ch-tartalma, amit sajnos szintén nem tudok kivenni belőle...


Megtehetem, hogy beviszek még több rostot, pl. útifű maghéjat keverek a natúr joghurtba, vagy ilyesmi. Lehet, hogy ez a gond, de ha túl kevés lenne a rostbevitelem, akkor nem kéne puffadnom, székrekedéssel, ilyesmikkel küzdenem?

Teljesen jó az anyagcserém...


Nem hinném, hogy a joghurton, meg az időnkénti fél zero baron kívül más feldolgozott cuccokat vinnék be... felsorolom még egyszer, amit fentebb írtam: Túró, sajtok, sovány felvágott, saláta (csak olíva-vagy tökmagolajjal), maglisztes dolgok (kókuszzsírral, dia wellness édesítővel elkészítve), gomba, joghurt, tej, ritkán egy fél zero bar, ritkán egy Norbi túró rudi, inkább a proteines.


Ebbe a mondatodba tudok most kapaszkodni: "Ha edzés tekintetében tökkezdő vagy, akkor simán lehet, hogy izmosodtál, ezért nem látsz változást a mérlegen, de a jövő hónapban a most felszedett izom már pluszban a segítségedre lesz."

Igen, eléggé elhanyagoltam az edzéseket egy hónappal ezelőttig, szóval lehet mondani, hogy újrakezdtem...


És jaja, én is azért csinálom a HIIT-ket, mert sokkal jobb zsírégetés szempontjából az izmot fejleszteni. (Na meg a tüdőmnek se árt most már egy kis állóképesség-fejlesztés...)


A sportnak az inzulinérzékenységre tett jótékony hatásával tisztában vagyok, ezért is kezdtem el most ezt a módszert, de mindig jó, ha az embert megerősítik. :) Köszönöm.

2019. júl. 26. 10:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!