Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mit csináljak hogy fogyak,...

Mit csináljak hogy fogyak, lassan 2hónapja low carbozok, nem eszek tésztát, zsömléket, rizst, krumplit, péksütit sos dolgokat, sokat iszok. Kb 0kg-t fogytam, de mért?

Figyelt kérdés

olyan elkeserítő mit csinálok rosszúl mért nem sikerűl????

Ti mit tennétek a helyembe ??


99kg 162cm

L


2019. dec. 18. 21:17
1 2
 1/16 anonim válasza:
0%
Jutubon van egy csaj. Kb 100 kilot fogyott. Azt mondta,h mindent evett csak fele annyi adagot.csoki, csipsz, pizza, kola stb de csak minden másnap. Egyiknap nem eszel,másiknap igen. És neki összejött
2019. dec. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

a csökkentett szénhidrát nem egy csodaszer és nem garantált a fogyás. ez csak egy módszer a sok közül, azok csinálják, akiknek ez bejön, és akik kibírják szénhidrát nélkül. a többieknek egyébként sem fenntartható hosszú távon, de ha nem vagy kalóriadeficitben, akkor úgyis teljesen mindegy, hogy milyen kevés szénhidrátot fogyasztasz, nem fogsz fogyni.


úgyhogy ezt vizsgáld meg, hogy mennyi kalóriabevitelre van szükséged a súlytartáshoz, és ehhez képest egyél 350-500 kalóriával kevesebbet.


egészen biztos, hogy eléggé túltoltad a kalóriát, mert azért általában aki ezt elkezdi, elég látványosan fogy (főleg vizet) az első időben, illetve sokaknak a kevesebb szénhidráttal egyből könnyebb tartani a kalóriadeficitet.


mit és mennyit mozogsz?

2019. dec. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Nekem se jött be, úgyhogy mást módszert kerestem. Neked is el kéne fogadnod, hogy nem vagyunk egyformák, ki kell kísérletezned a saját módszered. De ami a legtöbb embernek beválik, az a kiegyensúlyozott étrend és a mozgás.
2019. dec. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
29%
Igen, ha sokáig low carbozol, még vissza is fordulhat a dolog, ( már amennyit én olvastam belőle). Az a lényeg amit itt már valaki kiemelt, hogy csökkentsd a kalóriabevitelt, de 99 kg nál már azt sem szabad nagyon drasztikusan. Lehet, hogy valahol 1600-at írnak, és értem, hogy már előtte low carboztál, de ha a napi kalóriabeviteled sok éven át mondjuk 2600 volt, akkor nemm térhetsz át, 1600-ra rögtön. Az a lényeg hogy a zsír, a szénhidrát, és a fehérje arányai jók legyenek, azonkívül, ezekből próbálj minden bevitelt minél egészségesebb anyagokból. Meg hosszútávon nem bírható, ha csak olyan kajákat eszel, amit nem szeretsz. Hiába írják, hogy saláta öntet nélkül, az úgy nagyon ***** , és annyit úgyse számít. Edd egyik nap finom öntettel, másik nap öntet nélkül. És gyümölcsöt is egyél, almát, epret ( nem vagyok hülye tudom, hogy drága) Nagyon jó kalóriatáblázatok vannak, abból kiválogathatod mit és mennyit. Plusz még annyi, hogy általánosságban igaz, hogy délelőtt többet ehetsz, mint este. A sok víz nagyon jó. Az első hülyesége , ami több emmbernek bevált , az valóban beválhat, csak akkor nem egészségesen fogsz fogyni. Ha egyik nap ugyanúgy tolod a chipset, akkor izomból fogsz fogyni és nem zsírból. Másfelől pedig nem mindenkinek használ, valakinek igen, de teljesen tönkre is vághatja a szervezeted.
2019. dec. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
Érdemes volna leírni, mit eszel-iszol és mennyit. Lehet, hogy az energia beviteled így is magasabb, mint a fogyáshoz szükséges. Lehet módszert váltani. Ha semmi nem válik be, akkor orvosi kivizsgálás kellene.
2019. dec. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Jó, jó.

Elhiszem, hogy tisztességesen betartod az étkezési előírásokat.

Viszont: egy szót sem írsz arról, mennyit és mit mozogsz, ha nem is sportszerűen.

Ha keveset mozogsz, még "a levegő is hízlal"!

2019. dec. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

köszönöm miden válaszolónak ogy írt...

Igen tudom h mozognom kellene,de a házi munkán kívűl nem mozgok,kardió ilyesmi kilőve mert nagyon asztmás vagyok,a súlyemelés sem mert befulladok :( szivesen fogadok tanácsokat h mit lehetne mozognom

Hát kaja reggelik általában tojás vagy szalonna (semmi mellé) vagy virsli.

Ebéd amit főzök csak köret bélkűl.hús.pöri mellé párólt káposzta,vagy zöldség keverék(néha) de álltalában a pörit is magába eszem.

Igen a kalóriám olyan 1800-2200 között mozog

De úgy érzem áltanom kell mert egyhelyben toporgok azért haloványi boldogság van,mert nem híztam

Ui:még annyit ha sütök bogit,vagy pl kakaós csigát lemérek és,1,3 dkg megkóstolom 20-30 grammot

Köszönöm azt is hogy nem leszóltatok h dagadt disznó ne zabálj annyi....voltmár ilyen és nagyon fájt :(

Vérvételre még iden elkéne érnem,mert női hormont néznének

Még eszer köszönöm!

2019. dec. 19. 08:18
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Én férfiként nem eszek 2200at egy nap, úgy hogy edzek mellette, azért nem fogysz, mert 2200 kalória egy nőnek nagyon sok.
2019. dec. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

És mi a vacsora? De nekem már ezek alapján sem túl szimpatikus az étrended. Ha kalóriában viszel is be eleget, hogy ne éhezzen a szervezeted, de azért legyen deficit, minőségi éhezés azért akad itt bőven. Nem csak az fontos, hogy mennyi kalóriát viszel be, de az is, hogy milyen formában. Például sokkal több zöldséget kéne fogyasztanod, nem csak néha talán ebédre, hanem reggelire, ebédre, és esetleg vacsorára is. Sütve, főzve, párolva, nyersen. A legtöbb zöldségnek olyan alacsony a kalóriatartalma, hogy kb kétpofára lehet enni őket (nyilván, ha olajban sütöd, rántod más a helyzet, és pl a paprika és a paradicsom is már más kérdés), de legalábbis átlagos halandó nem tud annyit enni belőlük, hogy gondot okozzanak. A másik: milyen főtt ételek vannak? Pörkölt, oké, de milyen hús, mennyi zöldség, mennyi olaj...stb. Alapvetően minden, amit írtál rettenetesen zsíros (nem normális szinten, amit a lowcarb mellé általában ajánlanak, hanem tényleg túlzottan), bár fehérjében is dúskál, viszont vitaminokból, ásványi anyagokból kb semmi. Márpedig a fogyáshoz azokra is szükség lenne. A másik: a lowcarb nem azt jelenti, hogy 0 szénhidrát. Csak kevés. Szükség van a szénhidrátokra, csak mondjuk egy 2 literes kóla helyett egy alma, vagy egy zabkása, esetleg egy teljes kiőrlésű kenyérből készült szendvics. Ezek amúgy jobban és tovább is laktatnak, mint az üres pörkölt.

Harmadrészt: mit iszol? És mennyit? A fogyáshoz szükség van napi 2-3 liter tiszta vízre. Ha puffadni sem szeretnél, akkor szénsavmenteset válassz. Az édesítőszeres dolgokat pedig kerülni kell.


Szóval igen, jól érzed, hogy gond van az étrendeddel, mert a szervezeted egyértelműen éhezik, mert nem kap meg minden tápanyagot, amire szüksége van. Persze, heti 1-2 ilyen nap nem okoz valódi problémát, de huzamosabb ideig így élni nem egészséges, és nem is fogyaszt. Próbáld meg úgy megváltoztatni az étrendedet, hogy minden étkezésed fele (vagy legalábbis összességében kb a fele) zöldség. Ne rettegj egy kis zabkásától, vagy teljes kiőrlésű akármitől, illetve a sovány tejtermékek is jó barátok, ha nem vagy allergiás, érzékeny rá. Kevesebb szalonna, meg zsíros pörkölt és kedves társai, változatosabb, kiegyensúlyozottabb étrend.

2019. dec. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Értem mehfogadom a tanácsotokat,sertés és csirkéből főzök

Attól tartoj hogy emelem a cht na akkor még hízok is.váltok ez már tuti

Nem adom fel!!

Köszönöm nektek

2019. dec. 19. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!