Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mirelit krumplit, hogyan...

Mirelit krumplit, hogyan lehetne megcsinálni diétásan?

Figyelt kérdés
2018. júl. 23. 10:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Mirelit zöldségmixszel vágd bele a fazékba és simán csak párold meg. Aztán vagdalj bele csirkehusit vagy tonhalat vagy csak simán burítsd nyakon egy doboz kefirrel.
2018. júl. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%

A krumpli eleve nem diétás, tehát kerülendő. A kategóridába, mint szénhidrétszegény diéta sem illik, max. nagyon ritkán, és maximum tíz dekényi mértékben.


A javasolt krumpli hússal, akkor is, ha tejtermékkel van leöntve, nemhogy rossz étel, de nem is fogyókúrás és nem szénhidrátszegény. Inkább hagyd ki.

2018. júl. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Áruld már el, miért NEM való adiétába a krumpli?????


100 g 80 kcal és van benne összesen 19 g szenhidrát, ami nem igazán sok.


Az ennek megfelelö rizsben 120 kcal van, és 28 g szénhidrát, szóval az "rosszabb", annak ellenére, hogy azt javasolják mindenhol.


Egy adag krumplit símán lehet enni, mert nem maga a krumpli az, ami túl sok kalória, hanem ha olajban sütik.

2018. júl. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%

Ne pattogj, utolsó. Mert keményítő, mert inzulinhintát okoz, lévén gyors felszívódású, és mert hússal hízlal, mint a pokol.


Azért.

2018. júl. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
29%

3

Azért javasolják a rizst helyette, mert a felszívódása más. Olvassgass még kicsikét, tanulj.

2018. júl. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

#3

Ha belegondolsz ezekbe a számokba, akkor láthatod, hogy ami makrotápanyag van benne, az majdnem mind szénhidrát.

4*20 = 80 Bár egyes források szerint 18g*4 szénhidrátból, és 2g*4 proteinből

Akárhogy csinálod meg, max zsír is lesz benne ...

A rizs annyival jobb, hogy valamivel jobb a glikémiás indexe, makrotápanyagok szintjén ugyanaz.

2018. júl. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
20%

Attól függ, neked mi a diétás. A mirelit krumplinak nem látom értelmét, én frisset használok. Hártyavékonyra vágom és bő zsírban sütöm meg, így lesz a szénhidráttartalma a legalacsonyabb adott kalóriában, plusz így kell belőle a legkevesebb.

Ha paprikás krumplinak eszem, az minimum 100g szénhidrátot ad a napba (de akkor még igen visszafogott voltam), a házi chips általában sokkal kevesebbet jelent, sokkal nagyobb élvezeti érték mellett.

Ha épp nem érdekel a szénhidrát, akkor is így érdemes eljárnom. S nagy általánosságban ezerrel kerülnöm a krumplit, mert azért fritőzben sütve is megeszem szinte akármennyit, az önuralom gyakorlása pedig fárasztó.

Inkább maradok a krumplilisztnél, finom és 8g ch-t ad a napba, kizárólag ketogén diétában problémás, ott áldozatokkal jár az alkalmazása.


Hogy neked mi a diétás, azt már nem tudhatom.


De pl. megfelelhet valami zöldséges ételbe, kicsike mennyiségben. A krumpli sok dolgot fel tud dobni, én jobbára levesbe teszem. Ha krumpli alapú az étel, az már necces. Van, akinek ez is mehet bátran, persze, de minél inkább szénhidrátszegény a diétád (s főleg, ha azért, mert a szénhidrát rosszul laktat), annál trükkösebb s érdemesebb mást enned.


Sokakkal ellentétben nem látok problémát a krumplival, diétában sem, ha az adott ember tud belőle keveset enni, laktatja, szóval belefér. Nekem elrontja a napom, ha nem vagyok iszonyú ügyes, egyszerűbb kerülni.

2018. júl. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%
A krumpli nem hizlal .
2018. júl. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező a mirelit sültkrumplira gondol. És az a kérdése, hogy ha nem olajban akkor hogyan tudná kisütni hogy diétás legyen.

Erre a feltevésemre válaszolva sütőpapíron süsd tepsiben. Én így szoktam, ugyan olyan ropogós lesz.

2018. júl. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
20%

"A krumpli eleve nem diétás, tehát kerülendő."


De baromi okos vagy. Diéta = étrend. Adott esetben éppen a krumpli is lehet, és nagyon sok előírt étrend bizony tartalmazza is.

Én Regenor diétával fogytam le, simán lehet benne krumplit enni, én még a mirelit krumplit is megettem, csak nem olajban kisütve, hanem minimális zsírban, és természetesen nem családi adagot.

Érdekes, se nem híztam tőle, se a cukrom nem ingadozott. Milyen érdekes. De azért kérlek, írj még ilyen okosságokat. Biztos sokat keresel, mint dietetikus és személyi edző, ugye?

2018. júl. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!