Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ha sokkal kevesebbet eszem,fog...

Ha sokkal kevesebbet eszem,fogyni fogok? Miket érdemes enni?

Figyelt kérdés

Biciklizni és sétálni szoktam,bár jön a hideg és lesz az a pont hogy már nem tudok majd tekerni,pedig lé telemem.

Elhatároztam,hogy fogyni fogok.


Mit javasoltok,mit és hogyan csináljak?



2020. dec. 9. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Zöldség, gyümölcs, sok vitamin, mozgás jó levegőn.

Mértéktartó és változatos étkezés, akkor tulajdonképpen bármiből ehetsz.


Kitaláltak már mindenféle diétát.


Nem is olyan régen természetes volt, hogy hét közben legfeljebb egyszer volt hús (mondjuk, pörkölt, vagy székelykáposzta, stb.), vagy egytálétel pl. gulyásleves,amiben bőven van zöldség és kevés hús; a többi napokon valamilyen tészta (mákos, káposztás, stb.), vagy főzelék (paraj, lencse, kelkáposzta stb.. A feltét lehetett főtt tojás, sült tojás, halrudacska, stb. Mellé levesek (zöldség, gyümölcs)

Hétvégén volt a családi nagyebéd: rántott, sült, stb.


Reggelire, vacsorára tea, tej, aludttej, valamilyen sütemény, kifli, zsömle stb.


Hétfőn a vasárnapi maradék volt (nem tányérról, hanem a fazékból),

kedden főzelék, szerdán tészta, csütörtökön egytálétel, pénteken

húsmentes nap volt, legfeljebb hal, szombaton egytálétel, vasárnap

nagy családi ebéd.


Ha végignézed, egészséges, változatos étkezés, böjtös is volt benne,

és nem hízott el tőle senki, aki nem falt, nem evett többet, mint amennyit ledolgozott.

2020. dec. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

39 éves férfi vagyok.

188 cm.

118 kg.

Jól számolom,hogy a célsúly érdekében is 22 kg-ót adjak le?

2020. dec. 9. 12:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerencsére a "nem is olyan rég" óta történtek azért előrelépések a dietetika tudománya terén is. Amit leírtál, az egy igen archaikus étrend, nem is értem pontosan, hogy mi volt vele a célod. Mint követendő példa hoztad fel? Mert persze, voltak kivételek, akik ilyen étrend mellet is egészségesek voltak (vagy annak tűntek), viszont ma már ezernyi más opciója van az embernek, ha egészséges étkezésről van szó. Arról nem is beszélve, hogy a várható élettartam is drasztikusan növekedett a "nem is olyan régen"-hez képest, részben az étkezési minőség javulása miatt.


Okkal ajánlják a kalória számolást és azt, hogy minél több tápanyagot jutassunk a szervezetünkbe napi szinten. Egy gulyás leves jól hangzik, viszont igen könnyű módja annak, hogy fél napi kalória bevitelt letudjon vele az ember. A főzelék feltét is olyan, hogy most akkor mennyi tojást, halrudat eszek hozzá? Ameddig a főzelék kitart, addig tolom a tojást hozzá? Valamilyen sütemény... ez is eléggé érdekes lehet. Meg a napi szintű húsfogyasztással semmi probléma nincs, vagy ha nem akarunk, akkor gondoskodni kell a fehérje bevitelről. Viszont nem tudom, hogy a "vasárnapi maradék"-ban mennyi fehérje van.


Én végignéztem és igen, változatos, viszont kiegyensúlyozott-e? Abban nem vagyok koránt sem annyira biztos.


Nem falni, nem enni többet, mint amennyit ledolgozunk... ezek a legfőbb okai annak, hogy az embereknek életmód váltásra, fogyásra van szükségük. Viszont ezek mind a mentális részei a változtatásnak, nem megy olyan könnyen az embereknek. Ha könnyen menne, akkor nem lenne szükség ezekre a fórumokra.


Szóval... fogyókúra idején azért érdemes pontosabban követni azt, amit beviszünk a szervezetünkbe. Sőt, bármikor máskor is. A lényeg a rendszerességen és a kiegyensúlyozottságon van. Ha az anyagcserét pontosan be akarjuk lőni, akkor jobban oda kell figyelni.

2020. dec. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mit érdemes bevinni a szervezetünkbe fogyást érdekében?
2020. dec. 9. 18:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Húsok, zöldségek, tojás, tejtermékek, olajos magvak. Ezeket érdemes fogyasztani mindenképp- kivétel ha valamire allergiás vagy.
2020. dec. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm🙂
2020. dec. 11. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!