Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ketogén diétázok kb két hete,...

Ketogén diétázok kb két hete, de nem mennek le a kilók, viszont lemérve és ránézésre is vékonyabb lettem. Ez normális?

Figyelt kérdés
Szóval kicsit meghíztam, és anno 2 éve segített a keto diéta lefogyni jó 10 kilót. Most lockdown meg minden miatt szétzabáltam magam és 170 centire a 72.5-öt én már sokallottam, szóval belevágtam megint. Kb 5 napja 68-69 kiló közt ingadozom. Egyszerüen nem értem miért nem fogyok tovább, a napi ch bevitelem 20g körül tartom, jóval több zsírt viszek be mint fehérjét, és napi 1200 kalóriát (régen se ettem többet)- kalóriabázissal számolva. Eljárok heti 4-5x futni 30-40 percet és mégis a kilók maradnak, viszont vékonyabb vagyok. Ez így oké?

2021. márc. 20. 05:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az 1200 kalória úgy jön ki, hogy mozogsz, de alapon többet viszel be, vagy csak 1200 a bevitel és erre még "rámozogsz", ergo még ebből égetsz el?

Mert ha ez utóbbi, akkor egyszerűen éhező üzemmódba fog kapcsolni a tested és bontani fog izmot is, akkor is, ha sportolsz mellette.

1200 nagyon kevés és káros bevitel, mondom, ha lemozgod ennyire a többet az még hagyján, de ha ez az összbevitel, annak nem lesz jó vége.

A zsír amúgy könnyebb, mint az izom, így amíg az bomlik a mérleg alig mutat kevesebbet, amúgy is a forma a fontos, nem a mérlegen mért kiló.

Mindettől függetlenül tartom amit írtam, a súlyod is azért jojózik, mert nem jó a módszer valószínűleg. Már egyszer ledobtál 10-et, de csak visszajött. Karantén ide vagy os, ha megint éhezel (a tested tuti, ha te nem is), akkor bár majd most lemegy, de visszajön újra, így meg nem sok értelme van.

Jómagam is 170 cm vagyok, de égettem az izmomat rendesen, mikor egy éve ledobtam (nem szándékosan, nem fogyóztam) közel 8 kilót.

Pokol volt visszaépíteni, most 58 kg vagyok (nő).

2021. márc. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
19%

Tudom, nem ez volt a kérdés, de a ketogén diéta hosszútávon egészségtelen, a rengeteg zsír miatt érelmeszesedésed lehet.


A kérdésre a válasz: ha ilyen keveset kell fogynod (mert egyébként nem vészes már a 68-69 sem), akkor ha kb. 5 napig ugyanazt mutatja a mérleg, az nem baj. 1200 kalória mellett le fog menni az a pár kiló is

2021. márc. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Én próbáltam a ketót, de nekem nem működött.


Nekem a sima alacsony ch-s diéta jött be, Nagyon sok rost bevitellel.


Persze a zsírt nem kell mumusként kezelni ennél a diétánál sem.

2021. márc. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem, hogy a két hét alatt 4 kg fogyást kevesled?
2021. márc. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
5 nap táv nem alkalmas a súlyváltozás megítélésére. Ha valóban 1200 kalóriát eszel, bármilyen összetétel esetén fogyni fogsz.
2021. márc. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

egyrészt ha vékonyabbnak látod magad, akkor miért érdekel mit mutat a mérleg? Az a lényeg, hogy jobban érezd magad a bőrödben, ha látod magadon a változást az már nagyon jó!

másrészt, ha nő vagy és épp közel vagy a menstruációhoz lehet hogy a szervezeted elkezdte visszatartani a vizet, ilyenkor akár több kilóval többet is mutathat a mérleg.

2021. márc. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

20g szénhidrát mellett ennél sokkal több zsírt kéne bevinned. Megfelelőbb mennyiség esetén az energia beviteled nem csak 1200 kalóriára jönne ki.

Ez így szimpla koplalás amit csinálsz. Hosszútávon vissza fog ütni!!!

2021. márc. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!