Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hol szoktatok relative olcso...

Hol szoktatok relative olcso halat vasarolni es milyet?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Probalkoztam mar itt-ott kulonbozo fagyasztott halakat vasarolni, megfizetheto aron, viszont mar tobbszor csalodtam. A legtobb helyen azt tapasztalom hogy az ilyen elore lefagyasztott halak ugy teszik ki a megjelolt 1kg-ot, hogy sutes kozben jelentos vizmennyiseg tunik el belole, tehat jo esetben is 60-70 dkg a valos netto tomege. Szeretnek olyan halat vasarolni, ahol az 1kg tenylegesen az 1kg fele tendal, es nem viz a fele. Ti milyen halat es hol szoktatok venni, nem utolso sorban pedig mennyiert? Az en szemelyes kedvencem a lazac, viszont az olyan arban van hogy csak ritkan engedhetem meg magamnak.

2023. júl. 30. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A halak elég vizesek, így sütéskor mindegyik jelentősebb mennyiségű tömeget veszít.
2023. júl. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez igy rendben is van, az arany viszont nem mindegy. Amikor egesz halat vettem a Lidl-ben, nem csokkent kozel a felere, szemben a fent emlitett gyorsfagyasztott filével.
2023. júl. 30. 12:05
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Halgazdaságtól szoktam halat venni, és én fagyasztom le.

[link]

Mi számít olcsónak?

2023. júl. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Afrikai harcsaszelet, Aldi.
2023. júl. 31. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Paradicsomos halkonzervet szoktam venni. Szerintem ár-érték arányban elég jó. Úgy tudom, hogy a kistestű halakban arányaiban több az Omega-3, és környezetvédelmi szempontból is jobb ezeket enni, mint a nagytestűeket. Igaz, a lazacot is nagyon szeretem.


Tőkehalmájat is szoktam venni (szintén konzerv), viszont mivel az omega-3 miatt van az egész hajcihő (vagyis szerintem elsősorban ezért fontos a hal), az olaját sem dobom ki. Bele szoktam keverni szendvicskrémbe, és pár nap alatt megeszem.


Növényi olajas halat nem veszek, akkor sem, ha növényi omega-3 van benne, mert úgy tudom, az nem túl hatékony.


Ezen kívül a Lidl-ben veszek gyorsfagyasztott halfilét. Ott arra szoktam figyelni, hogy ne vonóhálós halászatból származó legyen, mert annak is elég rossz a környezeti hatása.


Egy elméleti ötlet, sosem próbáltam: Szerintem nem azt érdemes nézni, mennyi víz távozik belőle, inkább a tápértéktáblázatot kell összevetni az árral, abból kiszámíthatod, hogy adott pénzért mennyi fehérjét és zsírt kapsz. Tkp. a táblázat alapján meg tudod becsülni, mennyi víz van benne: 100 g-ra megadja a zsírt, szénhidrátot, fehérjét, gyakorlatilag a többi víz. Csak azt nem tudom, van-e ezeken táblázat.

2023. júl. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szepen koszonom a valaszokat, utananezek mindennek amiket itt leirtatok! :))
2023. júl. 31. 16:37
 7/7 anonim válasza:
Aldi. Pisztráng.
2023. aug. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!