Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Zabpelyhet hogyan szoktátok...

Zabpelyhet hogyan szoktátok elkészíteni? Illetve mivel ízesítitek?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 16:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%

"A zabpehelynek alacsony GI-je van, ezáltal sokkal jobb reggeli kb. mint bármi, és teli van rostokkal..."


akkor is sok szénhidrát és pár óra alatt éhes vagy. sztem egy szalonnás tükörtojásnál nincs jobb reggeli, abban nincs semmi szénhidrát :) a zabpehelyben 64g szénhidrát van (/100g) ez kicsit sem alacsony, a GI-je szintén nem olyan alacsony, 55-90 a gi-je, attól függően h mennyire aprószemű .

a nyírfacukornak pl csak 7 a gi-je, na az alacsony, ennek inkább közepes/magas (ha aprószemű)

2013. jan. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Szerintem nem ez volt a kérdés, de képzeld el zabkása után sokáig nem lesz éhes az ember, mivel alacsony GI-je van. Egy reggelire elég 50 gr, az 1 pohár tejjel felöntve, 40 gr szénhidrát. Az egy teljesen jó reggeli. És mivel minimum duplája lesz főzés után.

Nem kioktatást kértem, hanem válaszokat a kérdésre.

2013. jan. 20. 21:34
 13/24 A kérdező kommentje:
Amúgy meg 42-es GI-je van, a GI 120%-ig tart...
2013. jan. 20. 21:36
 14/24 anonim ***** válasza:
a gi 100ig tart.. honnan szedted ezt h 120? :o azt hittem h nyersen eszed, de a 42-es gi se 0. és 40 gramm ch is szénhidrát, mondjuk nem tudom hogy ezzel te hogy laksz jól.. én 1 óra múlva éhes lennék:D egy db avokádóval tovább bírom :DD (abban csak 9g szénhidrát van 100 grammban - ez a szénhidrátszegény diéta topicja amúgy nem?:o) ennek a GI-je pl 2 ! nem 52...
2013. jan. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Szénhidrátszegény diéta nem egyenlő a koplalással...
2013. jan. 20. 22:18
 16/24 anonim ***** válasza:
én nem koplalok!!! csak nagyon kevés szénhidrátot eszem, főleg zöldséget meg gyümölcsöt. Eszem egy csomó húst és a zsírral sem spórolok. szénhidrátok nélkül is lehet élni :) neked a kalóriáid hány %-a szénhidrát egy nap? és hány gramm? én általában 50g ch alatt vagyok vagy 100 alatt (néha van sütőtök meg aszalt gyümölcsök, ezekben azért sok van, de ez ritka)
2013. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
49%
pl reggelire 4-5 tojás és mondjuk 6 szelet bacon, hagyma egy kis sűrített paradicsom meg mondjuk egy kis zöldség hozzá nyersen amivel kimártogatom a sárgáját:D (pl répa, brokkoli, karfiol, karalábé..)
2013. jan. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
160 gr CH, de én cukorbeteg vagyok.
2013. jan. 20. 22:45
 19/24 A kérdező kommentje:
Pluszban van velem születetett szívbetegségem, ami miatt vigyáznom kell a zsírral. Szóval nem kell térítgetni a paleora...
2013. jan. 20. 22:46
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

a zsírfogyasztás nem függ össze a szívbetegséggel. nem térítgetlek csak ez így nem is szénhidrátszegény amit csinálsz, ez inkább olyan átlagos szénhidrát. most csináltam mogyorókrémet, nyers mogyoróból, kevés kókuszolajból, fél kiskanál mézből és egy kis vízből :) nagyon finom lett és sztem ez is alacsony ch (a zab nem:D)


jó gyógyulást neked, kíváncsi vagyok meggyógyulsz -e :)

2013. jan. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!