Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Holnap bevásárolok. Milyen...

Holnap bevásárolok. Milyen egészséges, ill. fehérjedús kajákat vegyek?

Figyelt kérdés
Tervben van alma, csirkemell sonka, sovány túró, esetleg egy kis sovány sajt. (Kínai kel, répa, paradicsom, kígyóuborka és pirospaprika van itthon, de mondhattok még hozzájuk illó zöldségeket. ) Halból ruszlira gondoltam (imádom és ez még megfizethető, de vajon mennyire zsíros..?). Ti mit vennétek a helyemben? 5000 forintom van max. elkölteni :)

2013. jan. 21. 00:30
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

brokkoli, pulykamell sonka,

szója,

de a csirkemell a legjobb, mert 100g-ban 25 g fehérje van.

2013. jan. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Császárszalonna, karaj, oldalas, joghurt
2013. jan. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tengeri hal, retek, cékla, jégsaláta, újhagyma, csirkemell.
2013. jan. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél meg 1 kg csirkemellet ( kb 1500 ft), vágd 120 grammos darabokra, 8 napig meg van ebédre a fehérje forrásod. Én ezt szoktam csinálni, 2 kg csirkemellet veszek hónap elején, és ez kitart a hónapban. Mellé veszek hekket, én csak ezt a halat tudom megenni, ha akciós pulykamellet. Így változatos lesz az ebédre való.
2013. jan. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Huhh.. kezdeném azzal, hogy nagyon sok mindennel nem értek egyet, ami le lett írva. Azért mert a minőséget is figyelembe veszem..


Kezdjük: alma


csirkemell sonka (itt megállt az egészség, az ilyen felvágottak gyakran nagyon rossz minőségűek, modern divatos párizsi a mai kifinomult embereknek)


túró (még mindig tele van zsírosodást segítő növekedési hormonokkal, ez a tej funkciója. de fő hogy sovány ugye, akkor majd mi is azok leszünk..)


kis sajt (valóban, minél kevesebb, annál esélyesebb a fogyás, egészség dolog)


Van még néhány zöldség ötlet, de nem írom le újra őket. Én megnézem mi van 300-400 forint alatt, és azok nagyjából megfizethető zöldségek

[link]


A hal mennyire zsíros? Ezt mire érted? Hogy mennyi növényi olajat adnak hozzá (ezt valóban le kell önteni a konzervekről) vagy pedig nincs kedved azt a zsiradékot magadhoz venni, amiből egyébként valószínűleg krónikusan keveset eszel? Merthogy a tengeri állatok omega3 zsírsav tartalmára nagy szükségünk lenne, és nem gyakori hogy ebből eleget ennénk..

De ha nem is egészen jó zsírsav aránnyal rendelkeznek, szerencsére egy jó szalonnával, zsírosabb füstölt sonkával, tarjával, kolbásszal (illetve találhatsz nyers húsokat is, én 2000 forintot húsra költenék 5k-ból, ízlés kérdése hogy több olcsóbb húsra, vagy kevesebb de már elkészített, füstölt).


Tehát zöldségek, gyümölcs, szalonna-kolbász-sonka a csirkemell darálék helyett, és konzerv hal. Ez így lenne igen jó!

2013. jan. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A halat azért kérdeztem, mert ettem már olyan melegen füstölt halat (a fajtára már sajnos nememlékszem), ami kicsit megfeküdte a gyomromat, mert elég zsíros volt :)

2013. jan. 21. 10:22
 7/9 anonim ***** válasza:
A füstölt hal nehéz étel.
2013. jan. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Répát, retket, mogyorót.
2013. febr. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A füst nehéz.
2013. márc. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!