Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ketogen dietaban tudnatok...

Ketogen dietaban tudnatok segiteni?

Figyelt kérdés
Eloszor is megjegyeznem hogy angol geprol irok ezert nincs ekezet bocsi :/. Szoval az lenne a kerdesem hogy tudnatok nekem valamifele minta etrendet irni esetleg valami tanacsot ? Magamrol annyit hogy 20 eves 78kg es 182 cm magas vagyok rendszeresen edzek de a testzsirszazalekom kb. 20% es ezt szeretnem olyan 10% korulire levinni. Azert is ezt a dietat valasztottam mert ugy hallotam hogy edzes mellet a zsirt leviszi es az izmot viszonylag megkimeli. Minden segitseget szivesen varok de a kritikakat is meghallgatom :).
2013. júl. 21. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
A lényege az ,hogy a fehérjefogyasztás (csak is hús lehet,vagy tojás) töltse ki a táplálkozásod nagy részét, mellé meg zöldséget ehetsz(répa,brokkoli,hagyma stb.) ,de semmi keményítő tartalmú ételt nem szabad enni. Még a gyümölcsöt is mellőzd ,valamint csak vizet igyál.
2013. júl. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valamint 20 gramm szénhidrátnál nem ehetsz többet egy nap.
2013. júl. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rendben koszonom :). Meg annyit hogy en olyan 4-8 hetesre tervezem es utanna valami lightosabb dieta hogy megtartsam az elert sulyt ugy szerinted jo lenne ? :)
2013. júl. 21. 22:37
 4/9 anonim ***** válasza:

#1: Nem. A ketogén diétában a zsír dominál. Különböző számokkal találkoztam már, de többnyire azt tekintik ketogénnek, ahol a kalóriabevitel minimum 75%-a zsírból származik. Ez soknak tűnhet, de nem különösebben nehéz megoldani.

A testépítők sokszor nem tudnak mit kezdeni ezekkel a számokkal és több fehérjét visznek be, s ketogén diétának nevezik azt, amit csinálnak, bár nem az.


A szénhidrátlimitre is különböző számok vannak, 20, 30, 40g, igazából az a szint jó, ahol ketózisban van az ember, az pedig változó. Van, akinek 30 sok, másnak lazán működik.


S persze van szénhidrátvisszatöltéses és sima verzió.

2013. júl. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor errol a valos ketogen dietarol tudnal nekem irni pl miket lehet enni amiben a zsir dominal es nincs vagy viszonylag nagyon mindimalis ? Bar eleg aktivan kondizok es nekem azer ez a husos dolog is megfelelne hogy meglegyen a feherje bevitel.
2013. júl. 21. 22:59
 6/9 A kérdező kommentje:
nagyon minimalis a szenhidrat*
2013. júl. 21. 23:25
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Nézd át az oldal alján a "kapcsolódó kérdéseket" is!!!!

2013. júl. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 poiu ***** válasza:

Keress rá: Atkins diéta.

A zsír lehet növényi is, olajok, avocado, magvak, tehát nem kell langyos disznózsírt lefetyelned. Ha kondizol, vszínűleg jobb számodra a Dukan.

2013. júl. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A rejtett zsírok sokat segítenek :) Én ugyan nem ketogénezek (nagyon ki szoktam készülni a nagyon alacsony szénhidráttól, ilyen szenvedő zombi leszek, de majd még próbálkozom), de mivel majdnem paleózom és a fogyásomhoz mérsékelt szénhidrátbevitel kell, húst pedig alig eszem, táplálkozásomban a zsír dominál. Az olajos magvak is ott vannak a szeren, többnyire tojással eszem őket (magkenyér vagy hasonlók, több tojással, opcionálisan zöldséggel és olajban sütve lángosnak szokták nevezni jobb híján) s ha nem olajban sütöttek, akkor még elég szárazak ahhoz, hogy plusz zsiradékot is tegyen bele az ember... Én kókuszzsírt szoktam.

A nem paleós ketogénesek szokták tolni a jó zsíros tejszíneket és sajtokat is. S ugye rengeteg zsíros húsféle van. A fehérjével ugyebár nincs gond, csak a soványak veszélyeztetik a ketogén diéta zsír dominanciáját, olvastam is már olyat, hogy ketogén diétában kerülendő a sovány hús, sovány tejtermék, s nyilván szóló tojásfehérjéket sem érdemes használni.

Az egész tojás fehérje/zsír aránya olyasmi, mint egy zsírosabb húsé, ha még zsiradékban is sütjük, egészen jó lesz. A sárgája pedig egészen ketogén arányú.


Ha pedig az ember nagyon zsírosat akar enni, akkor ott van a kedvenc ketogén desszertem, ami felerészt kókuszzsír (de pl. vajjal is jó vagy ghível, ha nagyon paleós az ember, szerintem finomabb is, mint kókuszzsírral, mert a vaj/ghí ízesebb), felerészt darált mogyoró vagy dió. Ezt szoktam vinni soknapos túrákra, mert azon kevés étrendembe passzoló étel közé tartozik, ami eláll (legalábbis ha nem vajas, az romlandó, a ghí és a kókuszzsír nem). Önmagában kissé ütős, de pl. pár szem gyümölccsel remek (a ketogénhez a málna megy legjobban, abban kevés a szénhidrát), de sok mást is lehet hozzá enni, ízlés dolga.

2013. júl. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!