Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ha szénhidrátszegény diétába...

Ha szénhidrátszegény diétába szeretnék kezdeni, akkor miket ehetek, és miket? És miből mennyit?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy elsőre kicsit furcsa a kérdés. 20 éves vagyok és igen nagy túlsúllyal rendelkezem. Kenyeret régóta nem eszem. Igyekszem minél egészségesebben étkezni, de nagyon nehéz betartanom a szabályokat. Talán azért, mert nem is egészen vagyok tisztában mindennel. Például: a "hagyományosnak" számító hozzávalók közül (liszt, tészta stb) mit mivel helyettesíthetek? Itt az oldalon rengeteg hozzászólást elolvastam már. Van, aki szerint még tejterméket sem szabadna enni...de akkor mi az, amit ehetek? Csak zöldségen és húson élni egészséges? Ti ezt hogy bírjátok? Nem unjátok meg, hogy mindig ugyanazokból a hozzávalókból készül az étel? Bármilyen jellegű tanácsot örömmel fogadok tapasztalt hozzászólóktól :) Használható receptekért pedig külön hálás lennék!
2013. aug. 3. 12:24
 1/7 A kérdező kommentje:
Ó, jajj, ezerszer átolvastam, mielőtt kiírtam volna, de mégis maradt benne hiba, bocsánat. Tehát a kérdés igazából így szólna: Miket ehetek és miket NEM?
2013. aug. 3. 12:25
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja igen, és még egy kérdés: mi a helyzet a gyümölcsökkel? Azokat sem szabad? :( Nyár van...és ne egyek dinnyét??? :'(
2013. aug. 3. 12:33
 3/7 anonim ***** válasza:

De, ehetsz gyümölcsöt, csak mérd le, és 20 dkg alatt legyen!

Mindenen rajta van a ch érték. Maradj 160 g alatt egy nap!

írd be a keresőbe 160 grammos diéta!

2013. aug. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg megérteni az alapokat és akkor magadtól is el tudsz dönteni sok mindent. Könnyedén meg tudod nézni a neten hogy egy gyümölcsben mennyi szénhidrát van és így el tudod dönteni hogy felejtős, vagy ha eszel mennyit eszel belőle. A tejtermékeknek is a tápanyag tartalma számít elsősorban, mennyi zsír mennyi szénhidrát és fehérje van benne.

A tejtermékekben és a gyümölcsökben is cukor van, de a szénhidrát beviteled kisebbik részét fedezheted cukorból (minél kevesebbet annál jobb). Ha egy nap megeszel 1 almát (10-20g cukor) vagy 200g görögdinnyét (10-15g cukor) vagy egy pohár tejet (10-15g cukor) azzal még nem rontasz el semmit. Körülbelül annyi gramm szénhidrátot bevihetsz ahány kiló vagy, csak a nagyját sok zöldséggel és kevés gabonával kéne megoldani.

Csak húson, halon ,tojáson, magvakon és zöldségen élni teljesen egészséges, minden megvan bennük ami kell. De azért az energikusság és az éberség miatt nem hanyagolhatóak el teljesen a szénhidrátok.

Zabpehely, zabliszt, barna rizs, gersli ami gabonák közül leginkább megfelelő.

Sok recept van a neten ami természetes alapanyagokból készül és mellékelve van a fehérje/szénhidrát/zsír arány, ha ezzel foglalkozol akkor a lényegét már megfogtad. De remélem írnak majd ötleteket az nekem is mindig hasznos.

2013. aug. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az hogy mennyi szénhidrát kell (úgy látom mást írtam mint az előttem lévő), ha pontosak akarunk lenni ,súly és aktivitás függő. Én abból indultam ki hogy ha nagy a túlsúlyod biztosan alig mozogsz, ezért kevesebbet javasoltam. De a 160 gramm is valószínűleg elég kevés a fogyáshoz. Koplalni nem szabad, tehát ha a szénhidrát kevesebb a többi tápanyag legyen több.
2013. aug. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha néha eszel tejterméket, az nem tragédia. Sajtok, kefír, túró néha belefér, csak mértékkel. Tejet meg cukros joghurtot, rudit, pudingokat kell elfelejteni a francba.


Regisztrálj a kaloriabazis.hu oldalra, na ott remekül követni tudod, mekkora ch mennyiségnél tartasz. Mondjuk ha napi átlag 120 gr szénhidrátot akarsz enni, itt tudsz puskázni, hogy hol tartasz.



Vacsorára mindenképp valami könnyű kaját kell enni és sokat kell mozogni, ez alatt értem a saját testsúlyos otthoni edzést és sok-sok-sok tempós gyaloglást ( órát folyamatosan).

2013. aug. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Írj privátot, és akkor leírom neked, hogy mivel fogytam, mit ettem, addig kikeresem neked az étrendem! :)


20kg-t fogytam zsírból, 5ször edzettem egy héten, tehát egészségesen.

16L

2013. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!