Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ilyet még leírnak 2013-ban?

Ilyet még leírnak 2013-ban?

Figyelt kérdés

A Metropolban jelent meg, ma reggel olvastam: "Míg a túlzott zsírfogyasztás és a túlsúly vagy elhízás fokozott veszélye között már megtalálták a biztos összefüggést, az ételekben előforduló természetes és hozzáadott cukrok fogyasztása és az elhízás között nincs ilyen egyértelmű kapcsolat. Sőt, tanulmányok sora bizonyítja, hogy a szénhidrátok által kiváltott telítettségérzet nagyobb, mint a zsírfogyasztás utáni, és a szénhidrátok zsírrá alakítása sok energiát követel."

[link]


2013. nov. 13. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
a múltkor épp az ellenkezőjét olvastam. A túlzott zsírfogyasztás nincs hatással az elhízásra, de a cukorfogyasztás igen...
2013. nov. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezek a "mi káros, mi nem" cikkek attól függnek, hogy kinek az érdekeit szolgálják. De a valósághoz semmi közük.
2013. nov. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az, aki meg fogyni akar, igazodjon ki a sok "tanács" között..
2013. nov. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Pedig igaz: a zsír károsabb és alacsony ch-diéta mellett alacsony zsírfogyasztásra van szükség a fogyáshoz.

Ezért téves minden ellenkező vélemény, a paleóé is, sokan meg is híznak emiatt ezektől a diétáktól, ha nincsenek tekintettel a zsírbevitelre.

2013. nov. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Jót nevettem én is ezen a cikken reggel, mikor olvastam az újságban... Sajnos még mindig sokan el is hiszik, lásd az előttem válaszolót. Ugye összességében a cukor egy nagyon jó profit termelő eszköz. Az hagyján, hogy "veszik mint a cukrot", de ugye az elhízás miatt van kereslete a "fogyipiruláknak". A magas vérnyomás, szív érrendszeri betegségek, cukorbetegségek... stb. Mind mind dollár százmilliárdos biznisz világ szinten.
2013. nov. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Akkor mi van a ketogén diéta hatékonyságával, az inzulincibálással kapcsolatos logikával?

No mindegy, én ösztönösen nem érzem jónak, hogy cukrot egyek két pofára s kerüljem a zsírt. Úgyhogy vagy lefogyok 60-70% zsírral, vagy nem. Eddig csak akkor fogytam, amikor alacsonyan volt a szénhidrát, igaz, az alacsony zsírt vagy a kevés kalóriát nem próbáltam és soha nem is fogom. Kaparnám a falat az első nap :) Viszont azt el tudom hinni, hogy másnak más felel meg, rengetegen fogynak kevés zsír és sok szénhidrát fogyasztása mellett s abban is van logika. Ha igen alacsony a kalóriabevitel, elég logikus a fogyás, az élet már csak ilyen.

A szénhidráttól pedig nagyon sokan inkább éhesek lesznek. Viszont egy zsírdús étel baromi jól laktat :) Engem mindenképpen, de ha valaki szerint én csupán mutáns vagyok, ám legyen.

2013. nov. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Leírnak, igen. És alkalmazzák, és kihasználják az egyre több beteg embert. Bizony, méghozzá következetesen és előre megtervezetten.
2013. nov. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!