Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mit rakjon anyukám a mikulás...

Mit rakjon anyukám a mikulás csomagomba? (tudom vicces, de tényleg)

Figyelt kérdés
Szóval 17 éves vagyok szögezzük le. Nálunk tradíció otthon a mikulás csomag minden december 5.-én este "jön hozzánk a mikulás". Anya vett egy adag csokit, szaloncukrot, hogy öcséimnek majd azt rakja bele, de mivel tudja, hogy én most diétán vagyok és nem eszek semmilyen édességet ezért nem tudja mit rakjon bele. Én viszont felrúghatom a diétámat és tarthatok szénhidrát napot, de mégse akarok tömény csokit zabálni hanem alacsony kalória tartalmú nasikra gondoltam. Hogy lehetne kihozni egy mikuláscsomagot mondjuk 150 vagy 200 kalóriás felső határral? Lehet benn bármi, nem csak nasi, de mindenképpen akar bele valami nasit is rakni.

2013. nov. 17. 18:22
1 2
 1/14 aspikami ***** válasza:
Aszalt gyümölcs, különböző magvak. (Bár ezek nem igazán édességgek, de mégis nassolni való)
2013. nov. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

jézusom..micsoda problémád van:DDDD attyaéééééég xDDDDDDDD

szerintem nem nehéz rájönni, hogy mit kell belerakni, ha diétázol... nyilván olyat amiben nincs cukor,zsír stb.:DD

pl. gyümölcsök?! az is nasi.. aszalt gyümölcsök,magvak..müzli.. mást ne nagyon várj, ha diétázol, mert a csoki nem diétás kaja.

2013. nov. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát, én is fogyózom, de nem bírnám ki, hogy Mikuláskor ne egyek egy kis Milka- és Kinder-mikulást. :) Le a kalappal előtted.


Legyen benne:

mogyoró

mandarin

alma

virgács :)

kicsi csoki is azért :)

rágógumi (cukormentes)

tea

kis darab mézeskalács

2013. nov. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A mandarin is jó, ha szereted :) Teljesen karácsonyi hangulatú, illatos, viszonylag sok helyet elfoglal a csomagból, de nem sok kalória (nekem is az aszalt gyümölcs, olajos mag ugrott be elsőnek, de az kalóriadús).


Egyébként semmi problémát nem látok azzal, ha mondjuk 800 kalóriás a csomagod... Én az enyémet, tömve csokival, sose egy nap alatt ettem meg... De a 200 kalória durván kevés, miért nem lehet egy étkezésnyi legalább? (Bár amekkora egyesek étkezése...)


Rakhat bele vékonyka mikulásfigurát is, ami csoki, de könnyű, nem sok kalóriás. De legalább valódi csoki legyen (a rosszabb fajta nugát se rossz, ha kicsit is igényes vagy, mert nem eszed meg és akkor 0 kalória)...


Süthet valami nem túl cukros sütit is bele esetleg... De ha masszívan mézes is, egyetlen vékony, kidekorált csillag (amit nincs szíved pár napig megenni, esetleg direkt puhulnia kell, bár ez egy mézesimádót nem zavar) nem olyan sok... ;) Legfeljebb túlmegy a 200 kalórián, és?

2013. nov. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Négyes is jókat írt. Tea, ez mennyire jó :) Nekem most van narancsos zöldteám, igen finom :)


S ha a mogyóró héjas, akkor ugyanannyi térfogatban kevesebb kalória, ráadásul a felbontása is éget némi kalóriát (a múltkor a párom elég sokat eljátszott a famogyorókkal).

2013. nov. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az aszalt gyümölcs tömény cukor :)

Akkor inkább friss gyümölcs, vagy olyan édesség, amiben sok apró csoki van, pl Milka bonbon, hasonló. Abból naponta simán bekaphatsz egyet, semmi bajod nem lesz diéta alatt sem.

2013. nov. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Gyümit, cukormentes csokit, a csoki és a gyümölcs, olajos magvak nem rosszak. Egy kis cukor sem okoz még elhízást.


A tejes, lisztes cuccok már húzósabbak a minőségük, hatásuk miatt, de sima étcsoki nem gáz igazából.

2013. nov. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mogyoró, mandula, kesudió, pisztácia.
2013. nov. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

cukormentes müzliszelet, zabtej még szerintem jó, ezt suliba is eltudod vinni

Amúgy én életmódot váltottam már tavaly óta, ezeket szoktam kapni a csomagba

mogyoró, kesu dió, diákcsemege, aszalt almaszirom, korpovit keksz, cukormentes müzli szelet, fehéje ital-ilyen pici tasakos, c vitamin, multi vitamin, alma, narancs, mandarin. paradicsom lé-ilyen pici, rágó, étcsoki ilyen pici, aloe vera ital, tea, pár db szalon cukor-nem lesz semmi bajod tőle, kinder csoki-ilyen kis szeletes 2-3 db

2013. nov. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Remélem, nem túl későn írom a válaszom. A következő oldalon kétféle szénhidrátszegény keksznek és háromféle szintén szénhidrátszegény szaloncukornak találod meg a receptjét.

[link]

Nem azt mondom, hogy öntse ki a bonbont, amiknek fent van a receptje, de pl. a szaloncukrokat tényleg egyszerű elkészíteni és csak 3 hozzávaló kell bele.

2013. nov. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!