Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Tudnátok segíteni szénhidrát...

Tudnátok segíteni szénhidrát mennyiség kiszámolásában?

Figyelt kérdés

Sajnos nem igazán értem mit kell nézni és hogyan számoljak?

Az orvos pajzsmirigyprobléma miatt,napi 5-zsemlényi szénhidrátot engedélyezett.Mivel nem igazán eszem zsemlét ,kenyeret péksüteményt,édességet, sem tésztát(bár durum tésztát lehetne),viszont karácsonykor a süteményt meg kóstolnám.Szerintetek ebbe az" öt zsemlényi"szénhidrátmennyiségbe,egy szelet sütemény belefér?-(Egy nap egy.)


2013. dec. 19. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Bal oldalt az étel-féleségek, keresd ki a zsemlét, nézd meg a ch-tartalmát = 100 gr-ra vetítve írják.


Az, hogy az otthoni süteménynek mennyi a ch-tartalma, attól függ, mennyi a liszt, a cukor, egyéb krémek stb . összetevők, akkor talán ki lehetne számolni, de nagyon nehéz, inkább valahol keress a net-en egy olyan sütit, ami hasonlít az otthonihoz, és próbáld megkeresni annak az összetételét.

2013. dec. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%
Ez kb 150 gramm ch ami tartható is, bár nem lesz leányálom. De nem zsemléből, meg süteményből KÖNYÖRGÖM...
2013. dec. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kalóriabázis.hu oldalon be tudsz írni mindenféle élelmiszert, és autómatikusan kiszámolja neked a kcal mellett a szénhidrátot is.

(Az elöszönek meg: a CH-t az orvosok zsömlére számolják, és NÉHA egy-egy sütemény is belefér, föként, hogy a kérdeznek nem diabétesze van)

2013. dec. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es és 3-as válaszoló köszönöm szépen,-így már könnyebb lesz számolgatnom.Mivel sokáig nem derült fény arra,hogy pontosan mi is a bajom,már legalább egy éve diétázom,fél éve drasztikusabban,tehát sem tejtermék,sem glutén,sem cukor,emellett két hónapig húst sem ettem,kerülök minden tartósítószert.Az orvos szerin ez jó méregtelenítés volt,de kész csoda,hogy nem haltam éhen:)

A vörös húsok mellőzését helyesli,a gluténmentességre annyit mondott,hogy azért aki nem gluténérzékeny az ehet zsemlét,kiflit főként ha nem fehér lisztből sütik,durum tésztát néha,és mondta a péksüteményt is,amit eleve nem eszem a szójaallergiám miatt (szinte mindenbe belepakolják a szóját,-sajnos),tejet meg nem igazán szeretem,néha kemény sajtot eszem. A kalkulátor szerint még mindig többet kell ennem,mert naponta sportolok is.

A pajzsmirigy alul működésre pedig kaptam gyógyszert,amitől a rengeteg kellemetlen és fájdalmas tünetem elmúlt.Ahogy számolgatom a maglisztes,gyümölcsös süti simán belefér,ez jó:) Köszönöm az ötleteket.

2013. dec. 19. 14:15
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Nem tudom ezt ismered-e, de ha már ennyire benne vagy a dolgokban, esetleg találsz köztük még neked való kaját.

2013. dec. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!