Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kalória vagy a mennyiség,...

A kalória vagy a mennyiség, vagy a minőség számít?

Figyelt kérdés
Ha sok, de alacsony kalóriatartalmú kaját eszem, akkor is az is a testem éheztetésének minősül, és tartalékra fog kapcsolni az anyagcserém? Gondolok itt arra, hogy ha sok zöldséget eszem szénhidrát gyanánt, tojásfehérje a fehérjeforrásom, és ugye ezek mind tök jók, és az alacsony kalóriatartalmuk miatt viszonylag sokat meg lehet belőlük enni. Szóval ha én magam nem vagyok éhes, attól még éhezhet a szervezetem?
2012. márc. 20. 18:17
 1/4 anonim válasza:
A minőség fontos és hogy meglegyen a napi kalóriaszükséglet.
2012. márc. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
egyszer azt olvastam, hogy a szervezet nem szereti a szélsőségeket, tehát ha neked mondjuk napi 1500kcalt kell bevinned, akkor az sem jó ha megeszel mondjuk 10gk uborkát vagy megeszel fél kg szalámit, mert bár kalória szempontjából kb egyforma lehet de nem csak az számít, tehát változatosan kell étkezni egysikú táplálkozás nem vezet jóra, lehet hogy fogsz fogyni de nem az a legfontosabb hanem az egészséged
2012. márc. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

meg nem is birja a szervezet csak ezt, vagy csak azt. legjob mindenból enni vmit ugyahogy, meg ha nem is a legjobbra, egy közepes minöségre törekedni..,fogyás szempontjából mjuk csak a kalória számit. viszon minöségben a fehér és a barna kenyér a hasznos szénhidrátokban eltér (barna jobb) de 30kalóriával több is van benne. szal ez ilyen paradoxon.legegyszerübb ugyis az, ha tudod hogy 1500kcalt ehecc naponta amitöl nem hizol, belefér 10 szelet kenyér pl. vagy megehecc 8 szalámis zsömlét is..(a táblázat szerint állitolag.) de ha sokmindenböl rakod ezt össze, alma narancs stb mellé pl csirkehusi, párolt zöldség,sonka,ugy lenne a legideálisabb. hasznos, elég kalória is


viszont részben igaz az is ,hogy a negativ" kalóriákat (pl a szesz) a szervezet nem ugyanugy kezeli mint mjuk ami a csirkemellbe van..szal ugy figyelni kell mindenre (legalábbis az én tapasztalatom szerint..)

2012. márc. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Természetesen nem kizárólag zöldséget és tojásfehérjét terveztem enni, ezeket gondoltam az ebéd és a vacsora alappilléreinek, de természetesen eszem majd gyümölcsöket, magvakat a nap során, de csak módjával:) Még egyszer köszi!
2012. márc. 20. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!