Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Életmódváltást akadályoztató...

Életmódváltást akadályoztató tényezők? HELP!?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék életmódot váltani. Örökre...! Elmondom azt ami előre visz, és azt ami akadályoztat, hátra ránt..

Elakarom hagyni az édességeket, csokikat, péksütiket (!), fehér kenyeret, tésztát, krumplit..(részben elkezdtem, és megy) A péksütiket nehéz elhagynom, de megtapasztaltam egy darabig, hogy jobban érzem magam nélküle. Meg az a pár plussz kiló se jön fel.(Megjegyzem, hogy most egy jó-jó effektusban tartok.) Elkezdett még érdekelni a hús elhagyása. (vega) Szerintetek ez nem lenne gond? Tojást, és tejet midenképp ennék, mert úgyérzem erre szükségem van, most reggelire is sima müzlit ettem, ezt is szeretem, és a gyümölcsöket, zöldségeket is szeretem mind. Tejből és gyümölcsből szoktam turmix italokat csinálni, már csak azért sem hagynám el. (3,8-as)most ha én idehoznék (haza) szója tejet, meg ilyeneket, anyám azzal dobna ki a házból.Régen muszáj volt ennem mindent csokikat, és gyümölcsjoghurtokat, főtt..mindenféle kaját, mert aggódott, hogy nem eszek rendesen. Egyszer apukám barna magvas kenyeret vett. Én szeretem, de akkor még kisebb voltam. Az anyukám ezen ordított, hogy ezt nem szereti senki. (Ő nem szereti) Ezzel azt akarom mondani, hogy nem lehet rábírni, meggyőzni a dolgokról. Hogy esetleg mást kipróbáljon.(önfejű, kicsit" kötekedő, igazából mindig az van amit ő akar, és mindig az a helyes amit ő mond). Megtanultam kezelni. Osztálykirándulás, távollét otthonról - hívogat - "ettél? miiiiit...?!" (Bár nem úgy nézek ki, mint aki nem eszik.) Amikor egy ideig megvontam magamtól a süteményeket, hozta utánam, hogy "erre szüksége van a szervezetemnek, mert gyerek vagyok." Már felnőttem, azóta nem szól bele, de morog, ha nem ülök le vele Ugyanazt megenni. Én szeretem őt, mégis szomorú, hogy ezt kell mondanom, de nem akarok úgy kinézni mint ő, 80 kiló lenni, és nem figyelni rá mit eszek. Úgy látom ő az a fajta ember, aki a bánatát is a kajálásba folytja, és ezért sajnálom.(én is tudnék..) Nekem van akaratom, vissza tudom fogni magam. Eltekintve tőle, mondta, hogy mivel ő ilyeneket főz, ha nem akarom megenni vegyek magamnak, kicsit kiabált emiatt, megértem, de talán elgondolkozik rajt hogy másképp akarok élni:) Lemondok a zabálásokról, mert Nő vagyok. Nem akarok zabagép lenni! Nekem ez fontos. Vékony is akarok lenni/maradni, és egészséges! Tudom, hogy önmegtartóztatás kell az egészhez. Volt egy tanárnőm(30 körül lehetett, és velem egykorú gyereke is volt már) akit szerettem nagyon, mind a személyiségét, mind a kinézetét. Felnéztem rá, hogy csinos, és ragyog, és milyen szép vékony. Ő mindig magvakat evett, és láttam párszor kávét iszogatni.. Nem lehet mindenki ilyen, de nekem ő a példaképem volt. Van itt valaki aki betartja ezeket, vagy egyetértetek vele? Ti is vagytok így, hogy a családotokkal teljesen más a felfogásotok, nem okoz gondot? Kicsit a családi ellentétekről is szól a sztorim, meg az életmódváltásomról, amit most fogok elkezdeni még nagyobb akarattal, mint eddig. Ma közöltem édesanyámmal, hogy máshogy kívánok enni.. Múlt héten hozta ide az édességeket a nutellát, a péksütiket a tésztát. Meg úgy általában is ilyeneket vesz. (hogy hiába veszi ezt nem mondtam, mert kiakadna..) Én nem akartam megbántani. Éreztem, hogy kicsit mintha megsértődne, pedig annyit mondtam : "Életmódot váltok. Egészségesebben fogok enni. Nem eszek édességet." Tudom, hozni fogja ezeket a dolgokat. Múltkor meghallottam, hogy "a lányunk megint diétázik....ezért veszek ezt meg azt" ez nem diéta, szerintem nem kell fullra enni ezeket a dolgokat, és engem nagyon érdekelnek a Bio termékek. DE nem akarom, hogy megvegye tudom, hogy nagyon drágák! Majd én megveszem, a saját házamban, a saját pénzemből. Csak ne tukmálná rám ezt a hatalmas mennyiségű szennyet.. (akármilyen csúnyán is hangzik, ezt kell mondanom) Kinevet mikor elmegyek futni, vagy biciklizni, és amikor régebben kicsit elhagytam magam éreztem a beszólásából :"milyen kis husika lettél" mintha örülne neki. Kicsit gonosznak éreztem, de hát ő ilyen..Azért írtam le ezeket, csak hogy megértsétek milyen nehéz betartani valamit Így. De én megveszem azt a száraz magot, müzlit, gyümölcsöket. Amiket nem fog nekem,(mert arra nincs pénz) de nyalánkságokra.... a nyalánkságokat bepakolom a szekrénybe a babáknak, ha jönnek hozzánk megeszik. Észre fogja venni magát, remélem..Tanácsokat írhatnátok, esetleg ha hasonló problémátok van, vagy hogy jó megoldásnak látjátok-e, ahogy tervezem? Sokat tudok írni, bocsánat. Remélem érthető, és nem lett zavaros. Köszi/köszönöm, ha válaszolsz!


2014. márc. 5. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Részvétem. Nehéz, de nem tudsz mit tenni, illetve amit tudsz, azt megteszed. Nem hiszem, hogy gonoszság a husikázás és az annak örülés, szerintem nem akar rosszat, de persze nincs igaza. Főleg, hogy még a mozgásodon is nevet, a mai ember így is sokat ül, ennyi kell, az egészség nem automatikus évtizedekig, az izmokat használni kell (mondom én, aki keveset mozgok, de azért egy 20-30 km-es teljesítménytúra vagy ház körüli munka nem okoz problémát, ha úgy adódik. láttam már ifjakat, akik nyivákoltak, ha párszáz métert kellett gyalogolniuk vagy ilyesmi).

Nálunk nem volt gond, anyám elég lazán tudomásul vette, amikor évekre vega lettem, végtére is addig is heti 6 ebéd húsmentes volt, nagy különbség nem történt. A durvább váltásokat felnőttkorban csináltam, saját háztartásomban. A párom pedig a legtöbb váltásban azonnal követett, így is maradnak apró nehézségek, de az belefér. Szóval nekem egész jó.

Nem hiszem, hogy az új, jobb életmódnak különösebben drágának kell lennie, feltéve, hogy az eredeti sem volt kifejezetten olcsó, hisz írsz sütikről, nutelláról...

Szerintem jól gondolkodsz, s tedd meg, amit tudsz, ne foglalkozz a hibás gondolkodással körülötted, persze valahogy lavírozni kell, hogy ne legyen nagyobb sértődöttség, mint ami elkerülhetetlen... De megváltoztatni nem fogod tudni az ilyen alapvetően intoleráns hozzáállást.

Szójatejet jobb is, ha nem iszol, a hús elhagyása nem gond, írod, eszel tojást, az is komplett fehérje s tele van mindenféle jóval, főleg, ha jóféle házi. Én tejet sem iszom jó sok éve, inkább kókusztejet (házit, reszelékből. nekem sokkal jobban ízlik, mint a legjobb házi tej, amit ittam, s logikusabb is, el is áll a reszelék, csupa haszon), illetve zsírtejet. Régebben nem ittam semmiféle "tejet", manapság pedig szinte naponta iszom őket, mert tetszenek (s mert sok kávét iszom, amibe kell. a kávé is az íze miatt van nálam, a koffeinje nem hat rám).

2014. márc. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben át tudom érezni a helyzetedet. Nálam Apum az, aki mindenféle édességet összevásárol holott kifejezetten kérem, hogy ne tegye. Mindig azt mondogatja, hogy a "csúnya a sovány ember"...mert akin rezeg a több kilónyi háj az tényleg szebb. Na de nem storyzok tovább, hanem válaszolok a kérdésedre.


Ha elhagyod a húst, akkor más forrásból kell bevinned a szükséges fehérjét, tehát: tojás,sovány túró,cottage cheese, fehérjepor(?), esetleg halak ha az nem gond.

A tej fogyasztást sem fogyókúra alatt sem egyébként nem ajánlom. Egyébként a szójatejnél sokkal-sokkal jobbak a magtejek (mogyoró,mandula), a kókusztej (Dm-ben lehet kapni 0% zsírtartalmút), esetleg rizs- és zabtej.

2014. márc. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első voltam.

Azért így belegondolva azért nálunk is volt ilyen édességezés... Ketten éltünk anyámmal s főleg ünnepekkor volt sokféle süti és 2 kis komplett torta. Namármost anyám alig evett az ilyesmikből, elvárta, hogy én egyem meg mindet. Jó evő voltam, de ez nagyon sok volt... Ha még bajom is lett volna a sütivel, hajajj... De többnyire normális volt, sosem erőltetett, hogy egyek s még azt is megértette, hogy nem eszem, amikor elkészül az ebéd, mert még nem vagyok éhes.

A kis édességekkel egyszerűbb, mert ahogy írtad, kérdező, be lehet rakni a szekrénybe (ha elég erős vagy hozzá, mert azért ez nem mindenkinél egyszerű).

Elég baj, ha az evésnél erőltetés megy. Rokonságban volt ilyen, volt belőle némi veszekedés is, hiába mondtam udvariasan, hogy nem kérek repetát a paprikás csirkéből nokedlivel, miután már zsíros levest is ettem s még volt desszert (s amikor pár évvel később vega lettem, az volt csak cifra :D)... Utálom, ha tömnek, szeretetből se tegyék, roppant unszimpatikus dolog, azt akarják, hogy hányingerem és hasfájásom vagy rengeteg hájam legyen? Nagyon nem kedves dolog ez.


Szuper egyedül, illetve a párommal lakni ilyen szempontból, azt kell mondjam. Azt eszek, amit akarok és hajlandó/képes vagyok megfizetni :D Illetve amihez hozzájutok, mert pl. kellően ízletes házi húst nem nagyon tudnék hol venni (keresni tuti nem fogom, annyit nekem nem ér, húsra nincs kifejezett szükségem, csak néha hedonizmusból van).

2014. márc. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, ugyanez volt nálunk is évekig, aztán olyan 1-2 éve kiszálltam ebből az ördögi körforgásból , azóta is hallgatom hogy fejezzem be a koplalást meg egyek rendesen stb de igazából rájöttem hogy nekik már a normális étrend koplalásnak tűnik szóval dobtam a családi hagyományokat és le dobtam azta 20 kilo felesleget amit az évek alatt a család fitness-tippjeinek ( ezt még nyugodtan megeheted, annyi még belefér, kis édességet mindig kell enni stb...) sikerült felszednem :) azota ha beszolnak csak annyit mondok hogy jobb ha nem adnak tippeket mert az ő tippjeikkel a 80 kilot lehet elérni csak... eleinte viszakoztak, de az eredményt látva már sokszor kérdezgetik hogy hogy fogytál le , mit eszel mennyit stb.. szoval kitartás és egyre könnyebb lesz ahogy a szervezeted visszaáll normál üzemmódba ;)

Egyébként én is vega vagyok (nem a diétám miatt, vallási okból heti egyszer tudok húst enni) , de mikor kezdtem a fogyókurat akkor szükségem volt husra, főleg csirkére és akkor az mindig máshogy fűszerezve nagyon finom tud lenni és Kevés kalória :)

Még annyi tanács hogy próbálj a lehető legtöbbet mozogni, de fontos hogy csak annyit amennyi jól esik, mert ha hirtelen megerőlteted magad huzamossabb ideig (előbb utóbb fel kellene adnod) akkor az örökre rossz emlék marad és megutaltatja veled a sportot! Tehát ha most két hétbe egyszer esik jol a futás akkor annyi, később majd többször ( én us így kezdtem, de hagytam időt magamnak és ma már el sem tudom képzelni hogy egy héten legalább 3x ne sportoljak pl zumba edzoterem yoga stb)

és próbáld meg a lehető legtöbb módon csökkenteni a kaloriakat,éhezés nélkül! Gondolok itt arra hogy fehér helyett graham kenyér, 12%os tejföl, 1,5-2,5%os tej, véknyan megkent kkenyér ilyenek.

és sok leves, mert az telít ;)

Ja és ne egyél estére (sokat) , inkább reggel, ha édességet is akarsz, azt is reggel :)

írj nyugodtan ha tudok segiteni :)

2014. márc. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Újra én. Azt anno kihagytam, hogy a turmixhoz nem is kell tej... Az én gyümölcsturmixomban jobbára gyümölcs van (icipici vízzel, hogy beinduljon a turmixgép, szóval inkább smoothie lesz az eredmény, s egy kis dió sem rontja el), de már ketten is írtunk a magtejekről.


Előző, bizonyára van, akinek fekszik a zsírcsökkentés, nálam inkább fordított irányú, egyszer véletlenül volt otthon light cucc, amiből 3-szor annyit ettem s így sem volt elég íze... Nekem inkább az jó, ha a vékonyan megkent kenyérből elhagyom a kenyeret és a kencét igencsak zsírosan eszem, persze némi nyers zöldséggel, pl. A zsír laktat, nekem a zsíros napjaim gyakran fogyókúrásabbak, egyrészt a csökkent kalóriabevitel, másrészt a kisebb inzulinválasz miatt. Csak éppen normál esetben az emberek szénhidráton élnek, s ehhez a sok zsír már rossz kombó.

De első körben teljesen jó a megfelelő ételek evése és a mozgás, a kalóriákkal és a zsírtartalom ízt rontó csökkentésével nem is kell foglalkozni, akár később sem. Az étrend további átgondolása várhat addig, amikor esetleg kiderül, hogy az új életmód sem hoz elég eredményt.

2014. márc. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Érdekesek az ilyen szülők. Mondjuk még a serdülőkort megértem, hogy egyen a gyerek. De 20 múltam, már nem lehet ilyen gond, hogy nem fejlődök ki...hm:D Kisebb koromban lelkizős voltam nagyon, mindent úgy ahogyan mondanak, meg tökéletesre, de aztán nem értettem, anyám hozzáállását a dolgokhoz.. Elején rossz volt, hogy hazudnom kell, mer nem akarnám becsapni...sajnos van kaja amit el kell tüntetnem, ha meg előveszek gyümölcsöt a fagyasztóból szintén, hogy azt ettem, mert akkor azt mondja fogyózok. Úgyhogy figyelnem kell ilyenekre mert hamar letud buktatni, ha valamit nem úgy csinálok. Vicces, hogy titokban kell egészségesen élnem... Most, hogy dolgozik nem tudja figyelni mit eszek, csak ha megjön.

Haha amúgy a kávét, én is csak az íze miatt iszom. Meg most csináltam magamnak limonádét is, hogy ne csak vizet iszogassak. Ez a tej nélküli turmix se lehet rossz. Majd ki is próbálom.:)

Amúgy az ilyen magvakat, aszalt gyümölcsöket is szeretem. Ilyeneket szoktatok enni?

2014. márc. 5. 15:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Én magvakat szoktam (reggeli zabba vagy a tízórai gyümölcs mellé), aszalt gyümiket nagyon ritkán (kicsi íz aránylag magas cukor és kcal tartalom).


Egyébként én is kicsit vízzel csinálom a gyümölcsturmixot és fincsi. :)

2014. márc. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Márpedig az aszalt gyümölcsök nagyon finomak tudnak lenni... Jobbára csak úti ételnek viszem vagy ha édességre vágyom, akkor kapok be egy deka mazsolát vagy aszalt szilvát... Mmmmm... Csodás édességek :D

Olajos magvak? Nem kis részben azokon élek, napi tizenpár dekát eszem belőlük, ami egyesek szerint helytelen, de én nem hiszek ebben, amúgyis csak rosszabb alternatívákat ismerek magam számára.

2014. márc. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!