Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Van itt olyan, aki holnaptól...

Van itt olyan, aki holnaptól kezdi az életmódváltást?

Figyelt kérdés

Szívesen tartanám a kapcsolatot egy KITARTÓ valakivel, akár minden nap leírhatnánk, hogy mit sportoltunk és mit ettünk. Az én tervem : napi 5x étkezés (tízórai és uzsi csak gyümi vagy joghurt), kevés és csak teljes kiőrlésű pékáru, sok víz, kevés vacsi.


Én kimondottan kitartó vagyok, tehát jó lenne olyan, akire hosszú távon számíthatok.


31/N



2013. márc. 10. 14:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Miért nem kezded ma? :)
2013. márc. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Azért nem kezdem ma, mert épp egy szülinapi menü romjain ülünk. Ami nem azt jelenti, hogy egész nap zabálok :) Egyébként 63 kg vagyok és 170 cm, szóval nagy gáz nincs, de az egészséges életmód egy életre szól, és remélhetőleg életre szóló egészséget biztosít.
2013. márc. 10. 14:25
 3/19 anonim ***** válasza:

Én évek óta mindennap fogyókúrázom, eredmény nélkül :D Na erre azért nem vagyok büszke. Most lement 5 kiló nemrég.

Inzulin rezisztenciám van, számolgatni kell a szénhidrátot. Csak épp a zsírt nem számoltam, így nem ment le semennyi :-/


Tornázni szinte semmi időm, reggel nyolckor kezdek dolgozni, és van, hogy 17 óra előtt nem végzek. Mire hazaérek, már 18 óra, fáradt vagyok, nincs erőm és kedvem mozogni, el tudnék aludni.

A tavaszt várom, mert akkor biciklivel fogok dolgozni járni, az oda-vissza 40 km lesz.

2013. márc. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nekem ez a 19. napom, az baj? :) Még elég friss az életmódváltásom, s kitartásom nekem is van (ha elhagyok egy ételcsoportot, sosem veszem vissza igazán. a hús 0-ról felment évi 1-2 kiló halra és vadra, de az nem is az az egészségtelen cucc).
2013. márc. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
3-as! Hogy biciklizni fogsz, az nagyon jó! hiszen máris kezdheted :) 40 km nem semmi! hány éves vagy? Én is IR-es vagyok.
2013. márc. 10. 14:35
 6/19 A kérdező kommentje:
4, dehogy baj :) Tökjó, el is hiszem, hogy van kitartásod. Én a cukrot hagytam el teljesen már több, mint egy éve. Miket eszel?
2013. márc. 10. 14:36
 7/19 anonim ***** válasza:

#3: 40 km, az szép :) Sík terepen még nem vészes, dimbes-dombos tájon már izgalmasabb :)

Fogyókúrázni szerintem nem jó. Életmódot kell váltani, ami nem szenvedés és nem a végét várjuk.

Én mint hedonista, akinek önfegyelme sincs (csak komolyan gondolja a dolgokat néha és sok mindentben képes élvezetet lelni, emiatt úgy tűnhet, mégis van), vigyázok rá, hogy ha megváltoztatom a táplálkozásomat, mindig élvezetesebb és jólesőbb legyen, mint korábban volt. Eddig ez elég jól megy.

2013. márc. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

#6: Majdnem ovo-vegetáriánus vagyok (évi 1-2 kiló vadat és halat eszem), sok nem főételem van a nyersvegán konyhából (szerintem rém logikus nyersvegán édességet enni, a dióért és társaiért úgyis odavagyok), s most ugye elhagytam a lisztet (nem tudok mit kezdeni a teljes kiőrlésűvel, sose ízlett töményen, így azt is), a cukrot (ez a legkönnyebb, minimális nádcukrot fogyasztottam eddig, még mézet is többet, de ugye ott a mazsola is s nem is kell mindent agyonédesíteni) és a tejtermékek zömét (néha egy kis jóféle sajt beleférhet, de nem ételben, hanem külön, nyers zöldségekkel).

Ha választani kell a szénhidrát és a zsír között, inkább a zsír :)

Életmódváltásom óta rengeteg zöldséges rántottát eszem, nagyon jó :) Miért nem csináltam ezt eddig? Igaz, télen nem tojnak annyit a tyúkok és egyetlen közeli házi, elég szabadon tartott tyúkoktól származó tojásforrásom van.


A párom egy picit visszafogottabban, de követ, így az ő tapasztalatait is tudom közölni :) Ő a kenyeret is kenyérrel ette eddig, de már nem. Viszont bármit megeszik, amit csinálok, a nyers magkenyeret is beleértve. Ami persze nem helyettesítheti a kenyeret, mert más, de nem azért hagyok el valamit, hogy pótolni akarjam. Amikor a húst hagytam el, akkor is butaságnak tűnt a húspótlás, a húsra semmi nem hasonlít, csak a hús (jó, a nagyon ízetlen iparinál még lehet, hogy a fűszer dönt, de a jónál nem).


Ja, sokat tudok írni, ha hagynak. Tele vagyok gondolatokkal.

2013. márc. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

ShiNIN: igen, én is így gondolom, az ideig-óráig tartó fogyókúra nem jó, nem is tudom, az emberek 95 %-a miért nem ismerte már ezt fel? Egy nagyobb fogyást látva is mindig azt mondom, nézzük meg az illetőt 1 év múlva.


Sok mindenről nehéz lemondani persze, de nekem már nem hiányzik a cukor. Az IR miatt nekem szükségem van a tk. kenyérre (persze nem olyan finom, mint a fehér kifli), de tényleg nem vagyok utána éhes délig.


Ami a páromat illeti - jaj. Na, ővele nagyon nehéz. Vékony alkatú (még), de képes 3x vacsorázni úgy, hogy észre sem veszi.


Te vagy a nő, igaz? Hány éves vagy? Egyébként a vega életmód segített, egészségesebb lettél?

2013. márc. 10. 15:01
 10/19 anonim ***** válasza:

3as vagyok


33 eves vagyok, 40 kgt kell leadnom. A biciklizes Bp kulvarosbol a belvarosba tortenik, mar tobbszor csinaltam. Sajnos etkezesben egyaltalan nem vagyok kitarto :(

2013. márc. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!