Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » A tojás mennyire fér bele a...

A tojás mennyire fér bele a ch szegény diétába?

Figyelt kérdés
Igyekszem sok fehérjét enni. Minden nap eszek ebédre 20-25 deka húst (halat vagy csirkemellet). Szinte minden nap vacsorára és/vagy reggelire 2 db tojást eszem sok zöldséggel. Nem túl sok ez? De nincs jobb ötletem.
2014. máj. 19. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem sok. A tojás nagyon jó, és sokféleképpen el lehet készíteni, ha valaki bírja, és szereti.
2014. máj. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még bírom, de félek, mert ha ráunok, nem tudom mit fogok enni.
2014. máj. 19. 11:46
 3/10 anonim ***** válasza:
A rizsben is sok fehérje van, és sokféleképpen el lehet készíteni, hogy ne und meg! A tojást is ezerféleképpen el lehet készíteni, és akkor nem unod meg azt sem! :)
2014. máj. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mivel szénhidrát nem igazán van benne s remek étel, komplett fehérje, teljesen jól belefér...

Nem hiszem, hogy sok lenne. Én napi 4-6 tojást eszem, mivel többhöz sajnos nem jutok... Jóféle házit veszek, a boltit nem csodálom, ha megunják vagy nem szeretik az emberek. De ez? Ízes és remek, én nem unom. Viszont nem eszem egyhangúan, még csak rántottát is csak heti egypárszor, de a tojást rengetegféleképpen fel lehet használni. Még a zsírtejet is sokféleképpen használom, pedig az egyetlen tojásétel/ital :D Kávéba, zöldséglevesbe, turmixba... De a tojás általánosan? Már csak zöldségekkel, olajos maggal, fűszerekkel kiegészítve is rengetegféle étel készíthető belőle, feltét, szénhidrátszegény kenyér és süti, ketogén és normál édesség...

S aki kevés szénhidrátot fogyaszt, annak a zsír miatt sem kell aggódnia, sőt, direkt jól jön.


Nagy tojásrajongó vagyok, meg kell hagyni :D Meg is lennék lőve nélküle, az a helyzet, étrendem egyik alappillére. De tényleg jó és változatosan használható étel :)

2014. máj. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is napi 4-6 darabot eszek belőle általában. A rántottába mostanában répát,cukkinit rakok meg retket ,megszórom wok fűszerrel ,ropogósra sütöm . De tükörtojással is szoktam,úgy is jó.

főttojást és salátába kockázom,úgy eszem,tonhallal.


Van még valakinek tojásos receptje/ötlete?amit már kirpóbált,és jónak találta. Állítólag "pörkölt" nek is meglehet csinálni,de ez nem annyira bizalomgerjesztő számomra,aztán lehet,hogy finom:D

2014. máj. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

De, de, a tojáspörkölt isteni! :D Vöröshagyma, főtt tojás kockázva, paradicsompüré! Főzelékre lehet tenni feltétnek. A pároméknál nagy klasszikus a tökfőzelék-nokedli-tojáspörkölt trió.

Van egy tandori masalás ételünk is, amiben kockázott főtt tojás szerepel a sok zöldség és zsiradék és fűszer mellett, a répa és a borsó alap, de sokféle van benne. A kókusztej sem rontja el, azt már a tányérban öntöm bele. Ez a kedvenc, tápláló zöldségételem. Régebben a zöldségcurry állt ezen a helyen, de a tandori masalás jobb :D. Nem egy szénhidrátszegény étel, de amíg zöldségből megy fel az egekbe a szénhidrátom, nem igazán tud zavarni...

2014. máj. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tojáspörki tényleg jó :) Rizzsel is, zöldségekkel is... de manapság már zöldbabból, borsóból is csinálnak pörkölt alapon ilyen finomságokat.
2014. máj. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A tandori masalás receptet meg tudnád osztani esetleg velünk légyszi? eléggé felkeltette az érdeklődésem :D


a borsópörkölt nagyon finom,én azt anyukámtól tanultam.:)

2014. máj. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én nem veszek tojást. A tyukjaim tojnak, napi 8-12 db tojás van a fészekben. :)
2014. máj. 19. 18:35
 10/10 anonim ***** válasza:

A tojás az egyik alap a ch szegény diétában.


Ha kifogysz az ötletekből, csak szólj nekem.


Több száz recept van, amit tojásból lehet készíteni ch szegényen.

2014. máj. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!