Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mit kellene másképp csinálnom?

Mit kellene másképp csinálnom?

Figyelt kérdés
Már lassan másfél hónapja heti 5x edzem és egészségesen táplálkozok. Egy hónapig minden szép és jó is volt, lement 4,5 kg, de az utóbbi időben semmi sem történik. Heti 4x csinálom az aerob edzést, ami már egy óra, régebben 40 perc volt, emellett a második héten tartok a fittalakRita 30 napos programjába (comb, csípő, popsi, has, kar), de az előtt is csináltam minden nap kül. gyakorlatokat. Minden nap tojás zablepénnyel, vagy zab-gyümölcs-túró, stb reggelire, csirke vagy pulyka rizzsel vagy salátával ebédre, vacsira gyümölcs, zöldség, vagy valamilyen joghurt... Sok vizet iszom, nagyjából alig eszem fehér lisztből készült dolgokat (3-4 naponta max), mégis úgy látom, mintha szélesebb lennék, pedig kilóba nem mutat többet a mérleg. De kevesebbet se más majd másfél hete. :( Miért lehet ez? Már nem tudom mit tehetnék még, teljesen elszomorít. :( Előre is köszönöm!

2014. jún. 4. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez így kevés infó. Azt se tudjuk, mennyi felesleged lehet. Ha kevés, akkor már nehéz lehet fogyni.

Én kihagynám a szénhidrátbombákat, de lehet, hogy az Neked nehéz lenne valamiért s nem is tudom, mennyit eszel belőlük, gondolom, nem sokat.

2014. jún. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy és hány kg, és a nemed, magasságod?
2014. jún. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Olyannal, h szénhidrátbomba már rég nem találkoztam. :) 22 éves vagyok, jelenleg 60,7kg, kb 55ig szeretnék lemenni. Ja és 162cm magas.
2014. jún. 4. 13:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Akárhogyan is nézem, a zab és a rizs eléggé szénhidrátbomba... Elvégre igen nagy százalékban szénhidrátból állnak. Ilyeneket eszembe se jut enni, ha fogyni akarok, engem roppant hátráltatnak a fogyásban, de van, aki nem fogja vissza igazán a szénhidrátot, azzal sincs baj, főleg, ha bőven lemozogja. Még az is lehet, hogy valaki rizzsel eszik kevesebb szénhidrátot, mint én zöldséggel, mennyiség kérdése.
2014. jún. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem is csak akkor megy a fogyás ha ezeket nagyon lecsökkentem. amikor 15 kg feleslegből elkezdtem fogyni, még belefért kezdetben a rizs pl, de most mikor az utolsó 5-6 kgot adom le nagyon következetesen oda kell figyelnem. igaz nálam ez genetika is.helyzetben kb ott vagyok mint te én 172 cm vagyok és 66 kg, 60ra szeretnék lemenni.
2014. jún. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az hatalmas szénhidrátbomba, hogy eszek egy kis marék rizst, vagy 20g-nak megfelelő zablepényt?
2014. jún. 4. 14:52
 7/7 anonim ***** válasza:

„Az hatalmas szénhidrátbomba, hogy eszek egy kis marék rizst, vagy 20g-nak megfelelő zablepényt? “ – Nem hatalmas szénhidrátbomba, de nem is nagy ár ahhoz, hogy megpróbáld elhagyni és nézd meg milyen eredményt generál.


Továbbá a főkérdésre vonatkozóan : előfordul az, hogy a fogyás stagnálni kezd; ez több ok miatt lehet , de általában az van, hogy hozzászokott a szervezeted ahhoz a programhoz, amelyhez tartottad magad. A megoldás az, hogy variálni kezdesz a következőképpen : étrendbeli változás, edzésbeli változás , avagy mindkettő.

A lényeg az, hogy változtatni kell az elemeket, mert már eléggé hozzászokott a szervezeted és nem produkál jelentős eredményeket. Ez testépítésben is megfigyelhető, nem hiába van az, hogy ha valaki ugyanazokkal a súlyokkal edz hosszú időn keresztül, akkor az eredmények csökkennek , majd végleg leállnak és már csak fenntartásról beszélünk. Ugyanez történik a fogyásnál is, hogyha túlságosan sokáig csinálod ugyanazt, akkor az már túl monoton lesz és a kihívás sem lesz elég a testednek ahhoz, hogy fejlődjön, ezért valamin változtatni kell, legyen ez az edzés intenzitása, típusa, időtartama, stb.

Az étrenddel kapcsolatban meg visszatérek az első soromhoz - ne félj elhagyni bizonyos CH forrásokat legalább egy ideig, mert lehet, hogy meglepő változásokat fogsz tapasztalni.

2014. jún. 6. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!